Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Plebi

    senior tag

    Sziasztok,

    Érdeklődnék, hogy tudtok olyan benzines fűnyírót ajánlani ami kellően széles (min 51cm) oldal kidobós és fűgyűjtős funkcióval is bír, de nem önjáró?

    Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

  • Plebi

    senior tag

    válasz mrzed #3359 üzenetére

    Köszi a tippet!

    [ Szerkesztve ]

    Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

  • Plebi

    senior tag

    válasz f4lcon #3366 üzenetére

    Csak én nem találom, vagy nincs leírva, hogy mennyi garancia jár hozzá?

    Minden másban egyébként nagyon versenyképesnek tűnik. Jó vágószélesség, a 4ah-as aksi 10e Ft, ezek a többiekhez képest 1/3 áron vannak, kb Lidl, Aldi ár.

    Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

  • Plebi

    senior tag

    válasz Morris #3463 üzenetére

    A korábban ajánlott Husqvarna LC 153 vagy LC 153 P-vel mi volt a gond? Erős 650-es motor, 29kg súly, csapágyazott kerekek, ez utóbbit csak azért írom, mert szüleimnél egy smart 51 bo-t használtam 1500 m2-en, a csapágyazatlan kerekekkel viszonylag nehéz tolni, de ezt csak akkor veszed észre, ha csapágyazott kerekre váltasz, mert azt sokkal könnyebb. Kirohadt a korábbi ház utána egy csapágyazott kerekes házat sikerült alátenni és ég és föld. Sokat kell nekem is szüleimnél és nálam is forgolódni, így önjáró semmiképp sem jöhetett szóba. A husqvarnára is 2 év a gari, most még a weboldalhoz képest olcsóbbak kb 20e Ft-al június 7.-ig. Részemre a nagy terület miatt a 153 P a kiszemelt, hogy tudjak gyűjteni és oldalt is kidobni, ha kell.

    Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

  • Plebi

    senior tag

    válasz Morris #3465 üzenetére

    Értem és érthető.

    Én az aktuális tavaszi 10 havi kamatmentes akcióban veszem meg, amit a Hosagép kínál.

    Kiegészítésként, vasárnaponként (csendrendelet) néha nyírtam az előkertet egy elektromos 1600 W-os MTD-vel (Kb. 250 m2) én teljesen meg voltam vele elégedve, de a vezeték menedzselése már ekkora területen is elég volt.

    [ Szerkesztve ]

    Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

  • Plebi

    senior tag

    Egyébként a husqvarna esetében ne a weboldalukon lévő árakat nézzétek, ahhoz képest a márkakereskedésben 20e Ft-al kevesebbért mennek a gépek tavaszi akcióban. (LC153 sorozat biztos) Pl. HosaGép, 153S 129.900 a 153P 109.900 Ft. Én mindenképpen a 153P-t veszem, nagy az udvar (1600 m2), de sokat kell forgolódni, így az önjáró kiesik, de kell, hogy tudjon oldalkidobni és gyűjteni is, ezt jelenleg ilyen konfigurációban 53cm-es szélességben egyik cég terméke sem tudja. Nem utolsó sorban, most 10 havi kamatmentes részlete van a husqvarnára és ez is jó.

    A Lidl-re visszatérve, ha elfogy az aksi és a töltő, csak simán hívni kell a zöld számot és bolti áron küldenek mindegyikből. Nekem itthon csak parkside eszközeim vannak, így már van 2 db 4ah-s és 5 db 2 ah-s aksim, 5 db töltőm. 3 év garis időszakon belül bármi miatt hívja az ember őket, 1 héten belül érkezik a cseredarab, vagy alkatrész és háztól házig értendő. Szóval jó a lidl, persze néha ki lehet fogni rosszabb termékeket, pl kompresszorból jobb az aldi-s, vagy csavarozó nem tudja a teljesítményt, de ilyenkor a bolt is cserél kérdés nélkül, vagy küldenek egy újat.

    Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

  • Plebi

    senior tag

    válasz #97520896 #3605 üzenetére

    Nálam nem opció az S, amennyit húzni, tolni, fordulgatni kell, nem adná ki a szükségességét. Szüleimnél tapasztaltam, hogy a sima kerekes MTD-hez képest mennyivel könnyebb dolgozni egy csapágyazottal, így a husqvarna dupla csapágyazott kerekei szabályosan siklani fognak az én régebbi normál MTD-mhez képest :), aminél már egy kicsit csálék is a kerekek.

    A tisztításra, husqvarna is azt írja, hogy Fordítsa a terméket az oldalára a hangfogóval lefelé és úgy mossa le a vágóburkolat belső felét. A B&S oldala szerint 650EXi motor esetén a gép állítva is tárolható, tehát tolókeretre döntve vagy állítva is mosható. Én az MTD-t tolókeretre döntve szoktam lemosni, a 20 éves MTD olyan mint az új, kivéve a szinte kötelező tolókeret erősítést és a csálé kerekeket, de szinte rozsdamentes a kasztni.

    Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

  • Plebi

    senior tag

    válasz Rodzser Mór #3632 üzenetére

    Most lesz, de az akkumulátoros és drágább a 30e Ft-nál.

    05.14.-i újságban volt 19.999 Ft.-ért 05.16. szombattól, de az már szerintem nincs sehol sem, valszeg első nap elkapkodták.

    [ Szerkesztve ]

    Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

  • Plebi

    senior tag

    Mai nap megjött az új fűnyíróm. Többször is említettem, hogy nekem az önjárás nem opció, széles gép kellett, min 51 cm, tudjon gyűjteni és tudjon oldalt kidobni is. Az előbbi igényeimnek megfelelőt csak egy gyártó gyárt a husqvarna, egyébként teljes egészében egyezik a 153S-el, minden rajta van, csak a szíj és a szöghajtás nincs a hátsó tengelyen, de tengely, szíj takaró borítás, talán szíjtárcsa is a helyén van. Magasság állító tengely is meg van hajlítva a hajtőmű helyénél.



    Tapasztalatok csak az első "fű" nyírás után lesznek. Egyenlőre ami feltűnt, hogy az orr rész aránytalanul túllóg, ettől függetlenül remélem, hogy elég közel tud nyírni. Úgy néz ki nem sokkal magasabb, talán a hinta alatt elfér :), toló keret elég masszív, vastag anyagból van, puha, könnyen rögzíthető, villás kulcs mentes, remélhetőleg bírni is fogja a kiképzést. Az MTD a képen látható merevítést kapta, mondhatni gyártói javaslat azóta jól tette a dolgát. Kerekek sokkal finomabban járnak, annak ellenére, hogy ezek a kicsik, de elég nagyok élőben.

    Úgy összességében elég masszív egy szerkezetnek tűnik, de ugye 0 km-es, kb 20 év nyírás után megnézem mennyire fog ellazulni, mint az MTD, ami egyébként még mindig teszi a dolgát, de vágytam egy jobbra.

    A 2 behúzásos indítás nem csak egy ígéret, tényleg működik, első üzemanyag betöltés után a 2. rántásra indult, utána meg elsőre és sokkal finomabban és könnyebben teszi, mint a kis MTD, hangban is csendesebb, rezgés is természetesen sokkal kevesebb van.

    Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

  • Plebi

    senior tag

    válasz [CS]Blade2 #3826 üzenetére

    Melyik kereskedő? Lehet csak ezzel palástolja, hogy nem sikerült neki beszerezni.

    Én Nagykanizsán próbáltam venni, nem kaptak, megpróbálták többször is bemagyarázni, hogy ilyen gép nem létezik, amikor mutattam, akkor azt mondta, hogy utánajár, azt sikerült kideríteni, hogy europában kapható, de itt nem. Másnap telefonon azt mondta az egyik kolléga, hogy próbáltak rendelni (szóval ismerik) csak nem kaptak belőle a központtól és nem is fognak idén.

    Hosa géptől vettem, neten keresztül, gari helyben ugyanúgy él. Ők a legnagyobb hazai husgvarna kereskedés, felvásárolták egy elég jelentős készletet, 80db-ot.

    Egyébként a gépről (LC 153 P):

    Sikerült kipróbálnom. Elsőre vegyesek az érzéseim, de ez még változhat, mivel eddig csak gyűjtősként próbáltam.
    A minősége szuper, vastag anyagok masszívnak tűnik, de a jobb oldali toló szár rögzítő csavart akármennyire is húzom meg (kézi nagy műanyag segédanya), kilazul és lecsúszik, bármit is csinálok, 100 m2-enként újra kell húzni, a szár elég érdekes szögben van, de ez szokható. A gép alapból könnyű, de teli fűgyűjtővel brutális súlya tud lenni, jó kis edzés az biztos, főleg emelkedőnek felfelé.
    Hangerőben sokkal halkabb, rezgése is alacsonyabb, fogyasztása is sokkal kedvezőbb mint a 20 éves MTD 51 cm-esnek.
    Az első kerekeket elég messze vannak a kés vágó sugarától, és a nagyobb kerekek miatt sem lehet ugyanolyan könnyen körbenyírni a fákat mint a régivel, de ezt is szokni kell.

    Összességében nem csalódtam és az önjáró változat nekem biztosan még több bosszúságot okozott volna. A csavarra kell találnom valami megoldást, vagy garanciában kérni kell egy újat. Fűgyűjtés egy jó dolog, de ekkora gépnél a teli zsák nagyon el tudja nehezíteni a gépet.

    Ami még eszembe jutott, hogy a hátsó kidobó ajtaját olyanra csinálták meg, hogy még 7-ből 6-os magasságon is, ha kart lenyomva, orrát ezzel emelve fordítom a gépet, akkor leér a műanyag ajtó alja a fűben, betonon, stb... Ez elég érdekes egy megoldás.

    Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

  • Plebi

    senior tag

    válasz #97520896 #3828 üzenetére

    A műanyag segédanyában van egy anya, majd megnézem, hogy pontosan mekkora és remélhetőleg szabvány méret, akkor azt le lehet cserélni egy gumi betétes önzáróra, az biztos nem tekeredik ki, más kérdés, hogy kézzel meghúzható e a segédanyával.

    Egyébként gumis anya van a kar forgási tengelyének végén.

    Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

  • Plebi

    senior tag

    válasz [CS]Blade2 #3853 üzenetére

    Én sem tudtam beletölteni az olajat, valamennyi volt nekem is benne, de ezt biztosan nem a kereskedő rakta bele. Nem úgy nézett ki a csomag mint amiből kivették a komplett fűnyírót. Nekem azt mondták, hogy mellé raknak egy olajat és kitöltik a papírokat, annyi is történt.

    Olyan 4,5 decit tudtam beleönteni, így a pálca max jelzéséhez közel van az olaj, de hiába nincs túltöltve képes fehér füsttel indulni, de csak egyszer 1 hét állás után volt eddig.

    Mulcs készletet nem vettem, de oldalt kidobó esetén a műanyag dugó jól jönne, mivel a gép ahogy vártam is, ilyenkor a dob hátsó nyílásig üresen hagyott részét megtölti keményre. Mennyiért vettet és honnan?

    Az indítása könnyű, de a tolórúd kialakítása nem a legkényelmesebb, még oldalt kidobósként használva is nehezebbnek érződik, mint a régi MTD-m, pedig súlyban elvileg egál, és a csapágyazott kerekek miatt könnyebben kellene gördülnie, egyenetlen talajon a nagyobb kerekek miatt is könnyebben kellene tolni.

    Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

  • Plebi

    senior tag

    válasz mrzed #3861 üzenetére

    Igazából lehetséges a tűzvédelmi szabály is, de a legfontosabb, ahogy a használati útmutató írja, hogy légszűrő felőli oldalra nem szabad billenteni a gépet, mert megtöltheti a hengert ami komoly gondokat okozhat. Emiatt nincs igazából olaj a fűnyírókban.

    Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

  • Plebi

    senior tag

    válasz Btomi57 #4055 üzenetére

    B&S motoros gép, de általánosságban az összes 4 üteműre igaz, hogy az elejét fel lehet emelni, a hátsó fűkidobóra rá lehet őket ültetni tisztítás karbantartás és tárolás miatt, illetve a kipufogó oldalára is lehet őket dönteni. Légszűrő felé nem szabad. Érdemes letölteni a használati utasítást, abban mindent megtalálsz.

    Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

Új hozzászólás Aktív témák