Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kk831228

    addikt

    válasz thomasrc #6949 üzenetére

    Majd számolj be, egyébként azért új cuccnak jónak kell lennie, az már más kérdés hogy meddig. 😬 Valószínűleg a Husi se rossz, de én is Honda felé húznék, ha nem nézzük az árakat... :D

    "Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

  • Tsunami73

    tag

    válasz thomasrc #6949 üzenetére

    Gratulálok, jó döntés volt. A HRX az a hondának a lakossági prémium komfort sorozata, azért is a magasabb ár. 15éve vettem az első honda gépemet ami hrx217tda 3 sebességes volt. Az elmúlt években gyakorlatilag egy húzó gépük volt az usában is. Volt néhany apróbb alkatrész módosítás és a hajtóművek változtak a hidro hajtóművön kívül.
    Itthon csak a vk és a vy változatok vannak a kereskedőknek.
    A hondata hozott még be külön kérésre hy és hz változatokat. Ezek a hyro+késkuplung és hydro, késkuplung, önindítós változatok.

  • thomasrc

    tag

    válasz thomasrc #6949 üzenetére

    Ígértem, hogy írok egy rövid beszámolót a Honda HRN 536 VKE fűnyíróról. Megvolt az első olajcsere, így azt gondolom, hogy aktuális a dolog.

    A vásárlás utáni heteket jól kifogtam, mert eléggé hektikussá vált az időjárás. Első körben egy hetes füvet nyírtam vele. A következő vágás elmaradt, mert eleredt az eső és csak esett-esett, annyira nem akart több napos száraz idő lenni, hogy végül kénytelen voltam nedvesen lenyírni a füvet, mert ha várok még, hogy felszáradjon a talaj, akkor már lassan három hetes füvet kellett volna nyírnom. Utána volt egy normál nyírás, megint egy nedves nyírás, majd egy normál nyírás és két hét után most megint egy két hetes nyírás, mert nem voltam hajlandó 36°C-ban kimenni füvet nyírni.

    Az eddigi tapasztalatok:

    Azt nem mondom, hogy nem lehet lefullasztani, mert a két hetes fűben sikerült két helyen lefullasztanom, de teljesen jól viszi a füvet. Meg is lepődtem, hogy amikor olyan magas füvet nyírtam, aminél az előző fűnyírő lépten-nyomon lefulladt, azon a Honda gond nélkül átment. Viszont a nedves füvet nem tudja rendesen kidobni, ezért olyankor érdemes fordulónként megemelni a hátulját, mert olyankor a kidobó elején összecsomósódó fűcsomó kiesik és át lehet emelni rajta, így szabadabbá válik a nyílás. Esetleg ilyenkor megemelni a vágásmagasságot vagy nem teljes szélességben vágni a füvet (egyiket sem próbáltam még, de úgy érzem, hogy a problémát ilyenkor az okozza, hogy hirtelen sok mennyiségű nedves fű kerül a kaszaházba és emiatt eldugul a kidobó).

    Önjárás (Smart Drive): Nagyon jó! A kezdetektől fogva imádom. Teljes sebességnél rendesen lépkedni kell utána. Meglódul és megy át mindenen. Viszonylag meredek emelkedőn is gond nélkül felmegy. Ami talán lehetne egy kicsit jobb benne, hogy nem eléggé tág tartományban történik a sebesség szabályzása. A kart lenyomva egy ideig nem történik semmi, majd elkezd csorogni, jobban lenyomva egy kicsit jobban csorog, majd még lejjebb nyomva már meglódul. Meg lehet találni azt a pontot, aminél még nem túl gyorsan megy, de nem is csorog, de reflexből reprodukálni ezt az állást és fixen ott is tartani a kart, ahhoz már izommemória kell. Szerintem aki ezt a rendszert használja, az vagy csorogni fog vele vagy teljes sebességgel menni utána, a köztes tartomány nem eléggé finoman szabályozható. Én teljes sebességgel mentem utána, nekem jó volt úgy. Egyébként hüvelykujjal is lehet nyomni a kart, de inkább rátenyerelve kényelmes, ahogyan a kézikönyv is javasolja. Az udvarban nálunk vannak helyek, ahol oda-vissza kell húzogatni a fűnyírót, ott a hüvelykujjas technika nagyon jó, mert egy gyors lenyomással lendületet lehet adni neki, megállítani, visszahúzni és ezt lehet szépen ismételgetni.

    Fűgyűjtés: Nagyon nincs mit beszélni róla. Teljesen, színültig megrakja a kosarat. A lehullott faleveleket is szépen felszippantja. Amikor már kezd telenni a kosár, olyankor farnehézzé válik, kb. ebből lehet saccolni, hogy már tele van-e.

    Tisztítás: Ez sajnos egy negatívum. Felülről a víz összegyűlik a motor körüli vájatban, nem tud elfolyni. Alulról üreges kiképzések vannak a kaszaházon, amit nehézkes kiveretni. A mulcsfedő alatt, mellett, mindenhol fűnyesedék van. Ide-oda mozgatni kell a fedőelemet, hogy rendesen hozzá lehessen férni midenhol. Kiveretem zárt állásban, kiveretem nyílt állásban alulról. Közben telemegy a kidobó fűvel. Kiveretem a kidobó felől ugyanígy zárt-nyílt állásban. Telemegy a kaszaház fűvel. Megint alulról ugyanez, megint telemegy a kidobó és vice versa. Addig lehet ismételni ezt a folyamatot, ameddig az ember meg nem unja. Ha őszinte akarok lenni, akkor most már értem, hogy egyes gyártók miért külön mulcsdugót alkalmaznak, nem pedig beépítetten egy záróelemet. Az viszont tény, hogy a kaszaház nagyon masszív darab. Korábban volt róla szó, hogy külföldi vélemények szerint a szíj körül telemehet fűvel és ez kikoptathatja a szíjat. Az eddigi nyírások alapján én azt tudom mondani, hogy ez alaptalan. Szinte alig jut oda be valami és mivel nem zárt, ezért könnyen ki is lehet veretni.

    Egyéb: Az elejéről hiányolok egy fém ütközőt, amilyen pl. a HRR szérián vagy a Husqvarna 353 AWD-n is van. Jó dolog, hogy műanyag az elején lévő idom, mert nem fog korrodálódni, de nyugodtabb lennék, ha valami védené a sérüléstől. Ezen felül a golyóscsapágyozásnak örülnék. Nem azt mondom, hogy túl nehéz, mert a kategóriájában még könnyűnek is számít, ahogy néztem, de szerintem egy golyóscsapágy még így is sokat dobna rajta. Önjárás nélkül mindenesetre nem vállalkoznék vele fűnyírásra.

    Úgy összességében az eddigi tapasztalatok alapján 4/5 pontra értékelem a fűnyírót.

Új hozzászólás Aktív témák