Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thomasrc

    tag

    válasz Tsunami73 #6936 üzenetére

    Nagyon szép, jók lettek a képek! :R
    Az számomra rossz hír, hogy USA-ban HRN 216 néven árulják, mert pont arról néztem, hogy két ismert hibája is van. Az egyik a szíjhajtásnál felgyűlő fű, mert nincsen védőelem körülötte, a másik az átvezetésnél megtörő kábel a bal oldalon.

    https://www.youtube.com/watch?v=Rdaewi75hgQ

    Mondjuk amit a videón mutat, az kifejezetten tisztítlan gép, nem tudom, hogy nyírás utáni karbantartás mellett is előjön-e a szíj probléma. Az is igaz persze, hogy a Husqvarnaval kapcsolatban is vannak negatív vélemények, de nagyjából egyformának érzem a megítélésüket. A Honda-t talán arányaiban nézve többen mondják jónak.

    Egyébként az acél vázas gépeket hogyan érdemes tisztítani, hogy tiszta is legyen és a korrózió is meg legyen előzve? A mostanit alulról szoktam veretni vízzel, ameddig teljesen tiszta nem lesz az alja és utána beindítva 1-2 percre lefújatom a vízet róla. De ez egyszerűbb, 30+ éves szerkezet és szinte teljesen zárt alulról. Viszont ezeknél a mostani önjáró gépeknél nézem, hogy az alján a tengelynél sokkal nyitottabb, ahol a szíj fut. Ha ott is veretem vízzel, az nem okoz kárt az ott lévő görgőkben, ne adj isten magában a motorban?

    Végül úgy néz ki, hogy a befutó valószínűleg a Husqvarna LC 353AWD vagy a Honda HRN 536 VKE lesz. Hajlok a Honda felé, de a fenti két hiba mellett az is elbizonytalanított, hogy még egy közleményt is találtam arról, miszerint kiszállnak a fűnyíró bizniszből ez év szeptemberétől és már csak a raktárkészletet, szervizelést tartják fenn egy ideig.

Új hozzászólás Aktív témák