Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DuplaZso

    aktív tag

    válasz balbekk12 #548 üzenetére

    Nem ismerem a piacot, csak az általad linkelt megkullog típust. Archer nagymester szokta itt adni igazából a jó tanácsokat, gyanítom ő most szabin lehet.
    Ha nagyon nem szeretnéd húzkodni a madzagot, akkor nagyjából bármelyik, könnyű kis benzines megfelel számodra, pláne ahogy írtad, csak hobbicélra akarod használni. A terület sem nagy, az sem gond, ha nem hatalmas a fűgyűjtője, nem kell vele 20-30 métert szaladgálnod, ha megtelik. Elektromosból viszont a normálisabbak pont annyival olcsóbbak a kis benzineseknél, amennyivel inkább többet kiad az ember a kényelem miatt a robbanómotorosokra.
    De jönnek majd a nagyok, és segítenek. Én csak kibic vagyok itt.

  • Archer

    őstag

    válasz balbekk12 #548 üzenetére

    Miért ne érné meg a benzines? Én is rühellem a madzagot húzkodni, kis területre inkább valami kicsi, könnyű benzines. Ilyenre én is egy kis MTD-t használok, szerintem nincs több 15 kilónál, elég gyengus a motorja (Briggs 375) de éles késsel alacsonyabb fűben el lehet vele dolgozgatni. Az meg hogy macerásabb a villanyosnál a karbantartása, szerintem nem igaz, szezononként (otthoni használatnál) 6dl olaj csere, légszűrőt tisztán tartani, ha szivacs, kimosni, olajozni néha, papírt kifúvatni, meg a házat nagyjából tisztán tartani, kb. ennyi. Ja meg tiszta kannában tárolni a benzint és akkor elkerülhető az üzemanyag dugulási problémák. A Honda GCV 160 amúgy nagyon jó motor, "hobby" használatnál szerintem hosszú élettartam várható.

    Damil: a szögletes jobban vág viszont jobban meg is fogja a gépet mint a gömbölyű, a kettő között van a csillag keresztmetszetű teljesítményben. Ha nagyon vad kell, vannak fémporral kevert damilok, elvileg azok kopnak a legkevésbé viszont (az én logikám szerint, amúgy még nem használtam ilyet) jobban koptatja a damilfej damillal érintkező részeit. Érdemes amúgy minőségibbet venni (Husqvarna, Stihl, Oregon, Ratioparts, Windsor) mert a gagyik komolyabb gaznál hajlamosak ráégni a damilorsóra meg "eltörni", csak a sz.pás van velük. Vékony füvet persze el lehet kaszálgatni bármivel, max. jobban fogy kicsit.

    Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

Új hozzászólás Aktív témák