Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Archer

    őstag

    válasz rekop #3037 üzenetére

    Nem, tényleg van olyan motorjuk, amiben nem kell olajat cserélni csak utántölteni -gondolom az idő elteltével egyre gyakrabban :) -. Van direkt hozzá való olaj. Szereltem olyan fűnyírót amiben nem nagyon cseréltek olajat, na abban konkrétan lekvár volt már, nem olaj, úgyhogy én ebben nem igen hiszek.

    Tothgera30: Honda, Viking (most már Stihl) már régóta nyomja a műanyag házat, nincs azzal semmi gond ha nem ócska műanyagból öntik. Ha valami miatt elmarad a mosás, akkor sem kezd el rohadni.

    bally4: Még régebbről van egy kis tologatós MTD gépem, 48 centit vág, B&S 35 Classic nevű motor van rajta, 140-150 ccm körül lehet, sosem néztem utána pontosan, van egy Honda HRX 537 GCV 190 motorral, ami 53 centit vág, meg egy kétkéses Toro -nem traktor- 1000-es sorozatú 223 ccm Briggs-el ami 76 centit vág. Ugyanazon a területen kb. így oszlik meg a fűnyírás ideje egy kicsit nagyobb fűnél: MTD 40-50 perc, Honda 25, Toro 15. A kis MTD tényleg nagyon gyenge azzal a Briggs-el, a 190-es Honda viszont gyönyörűen dolgozik önjáróval nagyobb fűben is, a Toro pedig a Hondánál is sokkal jobb, pedig kb. 30ccm lépcsőkről beszélünk, ilyen kis motoroknál sokat számít.

    Egyébként a Honda átvariálta a GCV motorokat, volt a 135-140, 160, 190, most lett 145, 170, 200, ami jól hangzik csak amin eddig mondjuk a 160-as volt (Husqvarna pl. használta ezt a motort), nem ám a 170-est teszik helyette hanem a 145-öst. A 200-ast szerintem el kell felejteni, hogy 250-300 ezer alatt valamire is ráteszik.

    Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

Új hozzászólás Aktív témák