Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .DLL

    veterán

    Készül az IVY-3 Line-stage! :)) A Musiland 03 Dragon analóg szekciója le lesz választva, és helyette ebbe megy a jel a DAC-ból.

    Saját nyák, csillagpontos táp és földhálózat. :) Képes normál asszimmetrikus és szimmetrikus meghajtásra is (ekkor egy opával kevesebb is van a jelútban), tehát majd kap XLR kiemeneteket is.
    Talira már hozom az "új" dac-ot retro dobozban! :D

    (megjegyzés: az egész panel kicsit nagyobb mint a Musi 03 maga)

    [ Szerkesztve ]

    (P.H.)

  • .DLL

    veterán

    válasz .DLL #36771 üzenetére

    No, bekötöttem! Ez hihetetlen jó lett, nem gondoltam volna, hogy ennyire! Felváltva vigyorgok és nevetek, ahogy sorban meghallom a zenéimet. :D
    A Musi alap dögös karaktere megmaradt, de sokkal részletesebb, sokkal dinamikusabb, olyan kis apró gitápengések jelentek meg, háttérhangok amikről kiderült, hogy egy női hang, van textúrája, stb-stb. A halk részek nem merülnek egy masszába, nagyon apró neszek is érthetőek. A szövegek és ének érthetősége is megnőtt.
    A basszusnak érezni az energiáját, jóval mélyebbre lemegy, amúgy meg az egész hang kicsit színesebb lett.
    Sajna a tere nem nőtt, de így sem kicsi, legalább nem túloz, már megszoktam ezt a méretet, és cserébe nagyonszép tiszta és levegős, így összességében elég kényelmesen hallgatható.
    Ezt érdemes lesz meghallgatni a találkozón, hogy mennyit tud javítani egy normális analóg kimenet! ;K Ha dobozolás közben el nem ba*om. :Đ
    Tags: Musiland 03 US Dragon Twisted Pear Audio IVY3 III I/V konverter

    (#36829) contaxg: Abban egyetértek, hogy a jó hangnak hely kell. A Mytek96 sem nagy, de pont mindennek megvan a helye, ki van töltve rendesen, és ebben még USB rész sincs. Persze a gyártástechnológia, alkatrészsűrűség fejlődött mióta ezt tervezték, de ennyi sok funkciónak mégtöbb hely kéne, a Stealth DC-1 pedig ugyanez a méret. Persze amíg nem hallottuk nem lehet ítéletet mondani.

    [ Szerkesztve ]

    (P.H.)

  • .DLL

    veterán

    válasz bkercso #37002 üzenetére

    Kicsit el is felejtettem, de ahogy ígértem itt a belseje. Azóta megfogattam kábelkötegelővel az összetartozó vezetékeket. Sajna csak döntve tudtam rögzíteni az IVY-3 panelt, alatta van a Musiland 03 panelje.

    Itt pedig a blokkvázlat, amit mindenki megcsodálhatott a DAC előlapján :D


    Ez mutatja, hogy mi is történt, hogy megy jelenleg a jelút.

    (#37105) sheratan: Azért van benne anyag is (csak enyémben nem mögötte van a trafó, hanem mellette). Gondolom csak akkora doboza volt BajnokPityunak. :DDD A Sharp is megfelelően ki van töltve, a DAC már nem fért volna be mellé, még táp nélkül se.

    [ Szerkesztve ]

    (P.H.)

  • .DLL

    veterán

    válasz Exodius #38203 üzenetére

    Hajrá, szerintem Te is vedd meg és akkor megkóstolhatod, hogy mi a "jobb hang", nem csak olvasol róla. ;) 75-ért tényleg megéri, ez már egy szinten van a kínaiak ár/érték arányaival, és még jól is mutat az asztalon (szerintem).

    Basszus lehet eladom a Tuning Musi 03 + IVY-3 DAC-omat 45-be (anyagár alatt) és megveszem ezt. De mi van ha nem kel el... :F

    [ Szerkesztve ]

    (P.H.)

  • .DLL

    veterán

    Változik az ember véleménye... most levettem a polcról a Panda Amp-ot és még utoljára bekötöttem. Nos, legutóbb még a "régi, eredeti" Musi 03-mal és a módosítatlan DT880-nal hallgattam, akkor az asztali sztereo erősítőm karaktere jobban bejött. Most, erről az IVY-3-mal kiegészített DAC-ról igencsak bejön a Panda is, nincs az a dinamikátlanság, amit a 600Ohm miatt írtam, nagyon közel került az X-Szekres II-höz, persze eléggé más karakter, mélyben kövérebb, és néha még jobban textúrázott is. A tere viszont nem olyan nyílt, kissé sötétebb atmoszférája van.
    De a lényeg, hogy jajj, nem lehet megállni egy középszerű DAC-nál, mert sokszor fals eredmény születhet egy fejhallgató-erősítőről. De ez fordítva is igaz lehet, ellenkező esetben nem jön ki egy jobb DAC igazi tudása. És mindig oda kanyarodunk vissza, hogy teljes rendszerben kell gondolkodni. :\ Meg persze az ember is változik, és ez elég gáz, totál lehúztam szegény Pandát pár korábbi kommentemben, erre visszakötöm, és tessék, egész este ezt hallgatom inkább...

    (P.H.)

Új hozzászólás Aktív témák