Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ribizly

    veterán

    válasz Bodz #58294 üzenetére

    Hali!
    Igen az majd csak ezután jön. Most elsőre azzal próbálkozom, hogy különböző LAN driver-ekkel próbálok javítani a helyzeten, mert az már kiderült: ha lelövöm a LAN-t, akkor megoldódik a probléma. Igaz akkor még tud peak-et generálni a VGA, de az már csak hébe hóba történik meg, nem úgy, mint a hálózati kártya és az ESS. Ez verifikálásra került. Tehát, ha a LAN nem megy, akkor az ESS sem zilálja szét a gépet.
    Most a driver-es buli van, utána meg majd jöhet az ESS gyalu utáni teszt.
    Persze azt nem tudom hogyan fogom megoldani, ha az ESET nem oldja meg a problémát, bár ahogy kicsit jobban beleástam magam ez eléggé common probléma.

    Jellemzően amúgy a firewall, NIC páros csinálja a legtöbb gondot, de több gond is van az Nvidia-val is (legalábbis elég sokat lehet olvasni róla OCN-en). Ami még sok helyen előjön az pedig a ndis.sys, de ezt nem tudom mire vélni, mert ez elvileg az Intel network adapter driver-e, miközben Broadcom kártyám van (persze lehet ez egy middleware vagy valami a Windows számára, de ezt nem akarom már megérteni).

    Ha az ESET nem válaszol, vagy nem tudják megoldani, akkor megy a ticket majd a Microsoft-nak is. Hátha van már erre valami érdemi válaszuk, mert a legtöbben arról írtak, hogy Windows 7-en nem volt ilyen probléma.

    Majd még jelentkezem, csak nehéz ezeken végiggyalogolni úgy hogy közben a gépnek folyamatosan mennie kell egy darabig, hogy komolyabb hibákat lehessen detektálni. :W

    |•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

Új hozzászólás Aktív témák