Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bkercso

    nagyúr

    válasz #56474624 #58273 üzenetére

    Igen, ez ilyen. :) Én is többet költöttem OPÁ-ra, mint amennyit hajlandó lettem volna, ha előre kiszámolom. És a nagyját így is termékmintaként kaptam. Viszont nagyon sokat hozott! Főleg, hogy több féle táplálással is kipróbáltam őket.

    Próbálj venni/készíteni/készíttetni A-osztályúsító adaptert, az is sokat számít. Mondjuk 1-3 kohmos ellenállásokkal (kimenet és az egyik tápláb közé).

    Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

  • #71562240

    törölt tag

    válasz #56474624 #58273 üzenetére

    bkercsonak is

    Bár sokkal kevesebb hallgatásos tapasztalatom van opa-ügyben bkercso-nál, egyéb hifis tapasztalataimat is felhasználva bátorkodnék tamáskodni az általa javasoltakkal szemben az OPA2111 szintjéhez képest. Az OPA2111 háromszor-négyszer olyan drága típus, mint a bkercso által javasoltak. Nem véletlenül annyival drágább! Tetemesen jobb a hangja!
    Én sokszor furcsállkodva figyelem a filléres opampokkal kísérletezők következtetéseit, egészen filléres típusokat alkalmasint használhatóbbnak tartva komoly árfekvésű és minőségű típusoknál.
    Az biztos, hogy az opampok árazása nem olyan letisztult, mint általában a hifiben, ahol sokkal kiszámíthatóbban és kiszámíthatóbb arányossággal szokott jobb lenni a drágább (főleg azonos gyártón belüli termékvonalaknál). Ám az opampok terén sincsenek csodák, én úgy tapasztalom, amellett, hogy a logika is ezt diktálja, és az olvasmányok is. Látom, hogy filléres opampok cserélgetésével próbálkoznak sokan ötről a hatra jutni, egyikük egyik típusra mondja, hogy milyen csodatevő a másik típushoz képest, másikuk meg fordítva. Te is okkal dödögtél egyet azon, hogy mennyire kiszámíthatatlan a sok olvasmány az opampokkal "tesztelőktől". Erre mondtam, hogy a tesztkörülmények is kiszámíthatatlanok. Adott áramkörben cserélgetik a "tesztelők" az opampokat, miközben természetesen - ahogy értelemszerűen bkercso is okkal hangsúlyozza -, minden mindennel összefügg az adott áramkörben, amellett, hogy adott opamphoz adott hangolású áramkör jár, hogy az opamp azt mutathassa, amilyen.

    Szóval én azt gondolom, hogy jól döntöttél (nem véletlenül javasoltam). Például az OPA2111, 2107... árszintjén kezdődik az opampoknak az a régiója, ahol már a hangminőség a hifi kategóriába illeszthető. Az alatt a tucat, ipari szint, hiába vélnek találni némelyek gyöngyöket a "szemétdombon". Ezek a népszerű, csodatévős 1000 forint körüliek biztos, hogy nem szólnak jobban, pontosabban, biztos, hogy gyengébben szólnak, biztos, hogy hátralépés lenne az OPA2111 szintjéhez képest. Más árkategória, más hangminőségkategória. Én leteszem a voksomat amellett, hogy bármely ellenkező híreszteléssel ellentétben a hangreprodukcióra szolgáló opampok esetében sincsenek csodák, az árazás elég pontosan követi a hangminőséget - természetesen a szokásos exponenciális függvény szerinti a korreláció. A kollégák lépegetnek oldalra, folyton kincset találva az ezerforintosak között - mások ellenben éppen azt találják kincsnek, amit az egyesek ledorongolnak. Én azt bátorkodom mondani, egyik se kincs, mindegyik ezerforintos kb annyit ér, mint az ára. Az ötezer forintos is jellemzően annyit ér - persze az exponenciális árfüggvény mentén. Az ezerforintos szint a belépő szint. Nincsenek csodák - legfeljebb három napig. Dual opampban ötezer forint körül, single-ben 3500 forint körül kezdődik a "hangminőségi szint", az ezerforintos szintű opamp "áruházihifi-szint" - mindegyik.
    Ha még nem mondtam volna, nincsenek csodák. A minőséget opampban is meg kell fizetni. Szóval, ne engedj a szirénhangoknak. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák