Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kat62

    csendes tag

    Fujitsu Siemens Amilo PI2512-es laptopomban lévő Realtek HD Audio (ALC883) kifogástalanul működott (frissen telepített eredeti Win. XP + driverek). Kombinált audio I/O csatlakozói vannak, amiket a Sound Manager beállítópaneljén állíthatok (input: Mic/Line in; output: Analog/Digital optical).
    A Realtek Sound Manager automatikusan megjelenik, ha egy csatlakozót beillesztek valamelyik jack aljzatba, és itt kiválaszthatom az üzemmódot.
    A kimeneti aljzatban kipróbáltam egy korábban másik gépben már használt jack-Toslink adaptert (Delock Toslink mini male ->Toslink standard female).
    Minden rendben működött, ám miután eltávolítottam az adaptert, és visszaállítottam az audio kimenetet analógra, nem szólal meg sem a laptop saját hangszórója, sem a csatlakoztatott fejhallgató/hangfal. Sőt, a csatlakozást sem észleli, tehát nem ugrik elő a Sound Manager, hogy válasszak üzemmódot.
    Ami még ezek után is működik:
    - az audio input csatlakozót továbbra is észleli, és működik (line-in üzemmódban próbáltam).
    - A hangszórók is jók, a BIOS-ban szól a „beep”
    - Ha kézzel elindítom a Sound Managert, és az outputot átállítom digitálista, megjelenik az optikai jel (világít), és tökéletesen működik (próbafelvétel toslink kábelen keresztül, egy ABIT IC7-alaplappal rendelekező gépen)

    A szoftveres problémát kizárom, mivel egy Live-Linux rendszeren, ahol szintén rendben volt a hang, ugyanúgy nincs hang.

    Mi okozhatja a problémát, ill. mennyire lehet költséges a javítása egy ilyen hibának?

    Eddigi tippek, amiket kaptam:
    1. elszállt az audio chip (nem tudom, akkor működne-e az input és a digitális output)
    2. elszállt az erősítő.

    Külső (USB) hangkártyával kiválthatom-e? (pl. König CMP-SOUNDUSB12)
    A BIOS-ban csak néhány alapvető beállítás érhető el, az alaplapi audio engedélyezése/tiltása nem.

    Előre is köszi, üdv.

Új hozzászólás Aktív témák