Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz MC Pite #2104 üzenetére

    Szó se róla, az X-T1 sokaknál kiválthat már egy DSLR-t, de még mindig megvannak azok a dolgok amik alapján meg nem. Az AF rendszer sokat fejlődött, de azért a tesztvideók szerint ez sem éppen DSLR sebesség. Még csak a MILC piacot sem fogja megváltani. A videótesztek alapján nagyjából a középmezőny tetején versenyzik, de vannak ennél jelentősen gyorsabbak is. Nagyon korrekt munka, egy ilyen mellett már semmi panaszom nem lenne. De én meg abszolút megértem annak a DSLR fotósnak a "finnyás" kifogásait akinek fontos, hogy az AF sebessége ne legyen visszalépés, vagy ne kelljen sokat feladni belőle.

    De amit én is fejtegetek az a gépek puszta mérete. Nálam így néz ki a vízválasztó:

    1.) Van annyira kicsi és kompakt, hogy bármikor velem lehet anélkül, hogy bántaná a hátam, simán elfér az oldaltáskámban a kacatok mellett. Nálam ez fontos szempont egy MILC-ben. A Fuji gépei nem a legkisebbek, meg az objektívei sem, de a fixekkel még bármelyik váz jöhetne. Ezekkel a brutál zoomokkal már nem.

    2.) Minden más ami nem felel meg a fenti igénynek, annak a mérete a legkevésbé sem érdekel. Ahhoz már amúgy is fotós táska (vagy inkább hátizsák) kell, abba meg elfér a D7000, D800 vagy az 5D Mark III is. Egyszer volt olyan, hogy mindhárom egyszerre a táskámban volt.

    Grammokkal nem vacakolok. Van egy határ, amit vagy átlép egy gép vagy nem.

Új hozzászólás Aktív témák