Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.vr

    őstag

    válasz Dolphin #15703 üzenetére

    "De most komolyan.. nagyon kivancsi vagyok, mi az a tema/fotozasi iranyzat/munka/stb ami megkoveteli az 1 kezet"

    Azert van ilyen (ha nem is tipikus), pl. amikor a gyerekfotózásról volt szó ott írtam hogy amikor még az unokahúgom kicsi volt és csak a játék érdekelt a fotózás még egyáltalán nem, akkor sokszor volt hogy játszottunk és közben a gépet egy kézzel eltartva fotóztam, ezt a Pana G5-tel simán meg lehetett csinálni, az X-E2-vel meg nem annyira (és nem csak telével nem) Ugyanígy mittomén via ferratan vagy más helyeken ahol közben kapaszkodni is kell. De igazából én a markolatot azért szeretem (E-M1) mert ha épp nem fotózok csak tartom/viszem a gépet (ha meg mondjuk a 40-150/2.8ca akkor pláne) akkor tök biztosan tudom fogni.

    Azzal viszont egyetértek hogy jó alaposan túl lett itt pörgetve a téma :) Az X-E2 nem a fogásról szól, hanem a design miatt lett ilyen. Amúgy bár nálam fényképezőgépnél ez kb ötödleges szempont, de az tény hogy tökre tetszik :) Ezzel együtt persze azért ezt a fuji-t vettem, mert ár/érték arányban bőven ez volt a legjobb amit találtam.

    közben ahogy Parci is írta: "de hogy egy d300-at kényelmesebb nagy és nehéz obival cipelni, az tényfaktum. és hogy mikor van egy kézben? nem fotózáskor. hanem a maradék 10 órában, amíg túrázom, mászom"
    Így van.

    [ Szerkesztve ]

    "Oscar bácsi meg nem gyütt"

Új hozzászólás Aktív témák