Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FEDman

    addikt

    válasz Stauffenberg #129 üzenetére

    Én konkrétan az XF 35/1,4 miatt szerettem bele ebbe a rendszerben. Az egyik legjobb ekv 50mm-es obinak tartom! Ehhez képest azt kell mondjam, hogy az árazása se olyan vészes. Sajnos a DSLR-ekhez képest is a mirrorlessek úgy általában erősen árazottak. Ha ezen a terepen körülnézel akkor hamar kiderül, hogy a Fujis árak egyáltalán nincsenek elszállva. A Sony 35/1,8 amennyivel olcsóbb annyival bőven gyengébb is + fényerőben is kicsit elmarad. A minőségi NEX-es 24/1,8 meg már majdnem 2x annyiba kerül, mint Fuji XF 35/1,4
    Vagy ha a m43-at nézzük, ott például nagyjából pont ugyanennyiért kapsz egy PanaLeica 25/1,4-et, ami szintén egy remek obi de persze mélységélességben van egy pici hátránya a Fujival szemben.
    Szóval messze nem olyan rossz a Fujik árazása, mint azt sokan híresztelik.
    Hogy ettől függetlenül meg tudom e fizetni vagy se az meg már persze egy más kérdés. :DDD

    Az új Fuji FX 27/2,8-ról már más a véleményem. Eszméletlenül pici lett és a látószöge is telitalálat nálam! :))
    Az ellenben kicsit lelombozó, hogy mélységélességben picit elmarad még a jelenlegi mFT + 20/1,7 felállásomtól is. Mindezeket figyelembe véve ennél az obinál szerintem az árazásnál indokolatlanul erősen fogott a ceruza.
    Még ha lenne is kiépített Fuji rendszerem és ennyi pénzt szánnék egy kisméretű alternatívára akkor ennyi pénzből valószínű nem ezt a palacsintát venném, hanem inkább keresnék egy használt X100-ast. :)

Új hozzászólás Aktív témák