Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Den Hadnagy

    senior tag

    Sziasztok,

    egy 400-as PNF dolgozik a gépemben, immár 2 éve. Minden oké vele, csak hangosodik a venti (nem a terhelés miatt, hanem elfáradt a csapágy szerintem - mert már induláskor, 0%-os terhelés mellett is búg).
    Már egyszer át lett olajozva, akkor elcsendesült, de ez már nem fog segíteni.

    Több kérdésem is lenne:

    - szerintetek, figyelembe véve a kort, és az avult technikát (ugyan atombiztos, de akkor is csak 60%-os a hetékonysága) mit tegyek? Vegyek bele egy új 12-es ventit? Ha igen, milyet? Jó kis táp ez nagyon, csakhát 60%... Mondjuk nemtom megéri-e egy ilyen fogyasztású gépbe 80%-ost venni, mikorra hozza be az árát? Sztem soha :)

    - vagy hagyjam a francba a felújítást? kinéztem helyette egy 400w-os 60-APN-t (bár nagy balszerencsémre most felment az ára olyan 8-9 k magasságába)

    - ha újat veszek, tudom, hogy egy 350-es is elvinné a konfigom, csak az a gyanúm, hogy akkor annak nagyobb lenne a leterheltsége, hamarabb kezdene el nagy fordulaton menni a venti, ergo hangosabb is lenne... A jövő nem számít, mert szerintem 400 w a későbbiekben még sok is lenne; a technológia fejlődésével inkább lefele megy az energiaigény - szívem szerint 350-est vennék az ára és az energiatakarékos konfigom miatt is, egyedül a hangot tartom szem előtt a fentiekben leírtak szerint...

    Javaslatok?

    DH

    "Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

  • Den Hadnagy

    senior tag

    válasz 14adam #74 üzenetére

    És ha venticsere mellett döntök, mit javasoltok bele 1-2 ezerért?

    Tápot nem szívesen adnám el :) Ritkaság :D Max megy régi gépbe.

    DH

    [ Szerkesztve ]

    "Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

Új hozzászólás Aktív témák