Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • george11

    senior tag

    válasz prmcsk #92 üzenetére

    Az a gond, hogy ez(is) hozza a haladást az utcai autókban is.
    Minden okosabb menetbiztonsági rendszer a versenysportból került az utcai autókba, arról nem is beszélve, hogy a kuplung+kéziváltó lassacskán ki fog halni a közúti járgányokból is, nemhogy a versenyekről.

    Ha eltörölnének minden elektromos kütyüt, akkor két dolog történne:
    1: minden autót újra kéne tervezni
    2: az egész mezőny látványosan lassulna

    Ez pedig nem eladható, mert a jónép java része nem arra kíváncsi, hogy egy ''régi'' technikával ki mire képes. Aki ilyet keres, az ne az F1-et nézze, mert ez a technika csúcsa itt nem lehet visszalépni(főleg ekkorát). :(

    "5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

  • george11

    senior tag

    válasz prmcsk #103 üzenetére

    Szerintem kipörgésgátló még a kanyarban sem volt utcai autókban, amikor a versenypályákon már ''lejárt lemez'' volt.
    A robotsofőrökről meg annyit, hogy a vezetése ezeknek a szörnyeknek nem csak abból áll, hogy gombokat nyomogatnak, hanem, hogy azt a gombot mikor, és hogy nyomják meg.
    Megnézném, hogy 1000 emberből hány tudna 60 körön át 1 sec eltéréssel ugyan azt az időt futni egy F1 géppel(élőben, nem szimulátoron). ;)
    A gubanc inkább ott van, hogy ahol lenne lehetőség előzni, ott a csapatérdekek közbeszólnak, a kis csapatok meg csak hátul kullognak nem kis lemaradással.
    Ha nem lenne sorrend/szabályozás a pilóták közt csapaton belül, akkor minden verseny izgalmasabb lenne, mert a 2 nagycsapat 4 pilótája egymás abálná végig. Kíváncsi lennék, hogy a legutóbbi török nagydíjon mi lett volna, ha Raikönnen-t nem fogja vissza senki ;]

    "5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

  • george11

    senior tag

    válasz manutdzoli #113 üzenetére

    Akkor csak nem lehet olyan könnyű vezetni, hogy egy majom is boldogulna vele :R

    b-type ''Lehet hogy többeknek ettől F1 az F1, hogy tele van pakolva ultramodern elektronikai vívmányokkal...'' Szerintem az autóversenyzés csúcsa az, ha tele van pakolva minden baromsággal az autó. Ettől lenne csúcstechnika. Bár elég árnyalt a dolog. :F
    A legtisztább az lenne, ha egyforma autók lennének, de az F1 sosem szólt erről, arra ott vannak a kisebb sorozatok. Inkább azt kellene elérni, hogy minden csapat hozzon egy bizonyos szintet, ami alatt nem léphet pályára. Ez a mostani helyzet, hogy van, amikor már 15 kör után van, akit leköröznek ez no comment :(

    [Szerkesztve]

    "5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

  • george11

    senior tag

    válasz #70869248 #119 üzenetére

    Na ebben van valami :)

    "5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

  • george11

    senior tag

    válasz manutdzoli #348 üzenetére

    Lassan a superbike-ok erősebbek lesznek :DDD
    Apropo biztonság ööö, akik motorkkal versenyeznek, azok miért nem nyavalyognak(jól írtam :F ) állandóan a biztosnág miatt? :U

    "5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

  • george11

    senior tag

    válasz PazsitZ #377 üzenetére

    ''Csapatok mennek tönkre, igazi nagybetűs csapatok, mint a Lotus, a Tyrrell, a Jordan. Már alig tudnak 20 indulót számolni. Közel az idő, amikor szultánok és drogbárók gyerekei fognak Forma-1-ezni, az igazi, született tehetség, potenciális Forma-1- világbajnok pedig egészen taxisofőrig felviheti...''

    :R
    Elég jó iromány született a dologról, és épp tegnap beszélgettünk sógorral erről a ranglétrás dologról is, akkor ezek szerint más is így látja :)

    "5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

  • george11

    senior tag

    válasz Male #428 üzenetére

    ''Az autó nem volt igazán más, csak egy kicsit nehezebb volt vezetni és valamivel kiszámíthatatlanabb volt, de szerintem egészen gyorsan megbarátkoztam vele. Úgy vélem, jó napot zártunk''

    LOL
    Nem volt más, csak lassabb, meg kiszámíthatatlanabb (ezt de k@rva nehéz leírni :DDD ). Ezen az alapon átulhetne egy Spyker-be is, mert az sem más, csak nehezebb vezetni, és kiszámíthatatlanabb :W

    "5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

  • george11

    senior tag

    válasz Motion_Blur #449 üzenetére

    Ezekkel a ''kis'' motorokkal várható volt sajna :(
    Lassan a GT autók gyorsabbak lesznek :DDD

    Mod.: venember83 megelőzött :B

    [Szerkesztve]

    "5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

  • george11

    senior tag

    válasz ronaldo #512 üzenetére

    ''De még ha az összes amerikai versenysorozatban is finggal hajtanák meg a járművet, akkor is bekaphatják.''

    Ezen feküdtem :D :R

    "5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

  • george11

    senior tag

    válasz prmcsk #800 üzenetére

    Flavio bácsi mindig is az volt szerintem :D (és ez így van jól)

    "5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

  • george11

    senior tag

    válasz proper #806 üzenetére

    Pedig ejnye-bejnye lesz, esetleg a jövő évtől eliltják őket, vagy nemtom. :U

    -Ha elveszik a pontokat, akkor az lesz, hogy a Ferrai csak azért lett vb., mert a Mclarent szívatták.
    -Ha nem veszik el, akkor az lesz a baj, hogy a Mclaren csak azért lett vb., mert lopott.
    -Ha meg pontegenylőséget csinálnak, akkor az megint szívás, mert milyen alapon egyenlíti ki az esélyeket, ha az egyik csal (ha csalt).

    "5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

  • george11

    senior tag

    [link] :U

    No comment (bár remélem, hogy csak az újságíró ferdített a dolgokon)
    Azért az érdekes lesz, hogyha előáll Ron bácsi az illegális(Ferrari,Renault) dolgokkal, és megkérdezik, hogy honnan tudta ezt ;]

    Legyen már vége ennek :(

    "5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

  • george11

    senior tag

    válasz Male #985 üzenetére

    ''Jaaa.... miért, te örülnél, ha pl a rendőrség mindenféle felhatalmazás nélkül ha épp úgy gondolja, betörne a laksáodba, átkutatná, stb? Mert ha ez nem így működne, ahogy, akkor bizony ezt simán meg lehetne tenni...''


    Ezt ne kapkodd el, mert a felhatalmazás az nem egy elérhetetlen dolog.
    Nálam 6-7 éve csöngettek hajnali kettőkor a rendőrök, hogy akkor most én velük megyek, a házat, meg átkutatják, mert én bizony egy drogdealer vagyok ....
    Utólag tisztázódott, hogy engem csak azért hívogatott a csúnya/dealer bácsi, mert én szereltem az autóját ... :DDD , de ez a tényen nem változtat, hogy hajnalban elrángattak egy másik város kapitányságára, miközben a házat a családom jelenlétében felforagatták, és hajlani 7 körül értem haza.
    Persze semmi ''bocs tévedtünk, izé akármi''. Jött egy papír, hogy megszüntetik a vádat ellenem. Hát k@rvajó, ez magyarország. (azóta nincs előfizetéses telefonom, főleg nem magenta színű, ugyanis ők adták ki lelkesen az adataimat)

    Ehh ez off lett, de valahogy kiszaladt :B

    Szóval, ha akarják, akkor megtehetik a házkutatást, ha ''alapos gyanú a bűncselekményre'' , ami lehet akár egy telefonhívás/levélváltás stb.

    "5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

  • george11

    senior tag

    [link]

    És az utolsó mondat:

    ''Ha az e-mail az egyetlen bizonyíték, akkor nem lesz büntetés'' - állítja az osztrák. ''Az a tény ugyanis, hogy a pilóták más csapatokról beszélgetnek, teljesen normális. Emlékszem, hogy amikor én versenyeztem, én is megvittam a többiek autóinak guminyomását.''

    :DDD Ez jó, végülis egy súlycsoport a guminyomás megbeszélése a mostani üggyel :U

    "5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

  • george11

    senior tag

    válasz Peat;) #1003 üzenetére

    Nem arra gondoltam, hanem arra, hogy a guminyomásról beszélget az ürge, pedig 780 oldal az nem csak egy guminyomás. Mind1, csak megakadt rajta a szemem. :)


    Mod.: az alábbi link mindenkinek szól !!!
    Anyám borogass :DDD :DDD :DDD [link]



    [Szerkesztve]

    "5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

  • george11

    senior tag

    válasz venember83 #1006 üzenetére

    ''Talan ha nem ''85%ban csak'' penzzel jutott volna az F1be, akkor tobb megbecsulesre szamithatna.''

    Egyetértek :R

    Amúgy nem fikázásnak szántam, csak megborultam rajta, hogy ennyire ''relikviaként'' kezelik a dolgot.

    "5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

  • george11

    senior tag

    válasz JJános #1015 üzenetére

    Ezzel csak az a gond, hogy a FIA nemhiszem, hogy az ottani ''BTK'' szerint jár el.

    "5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

  • george11

    senior tag

    válasz Peat;) #1018 üzenetére

    Én csak erre írtam a reakciót:

    ''A Ferraritól loptak, mindegy hogy ki, és ettől kezdve a tag, már jogilag nem ferraris csávó, hanem tolvaj. Azért nem Ferraris, mert szerződést szegett.
    Vagyis jogilag ferraris csávó nem lehet.''

    Mellesleg az a nagy büdös helyzet, hogy az igazságot senki sem tudja. Aki emiatt itt a fórumon bárkit is hazugnak vél az no comment.
    Amit a média lehoz azon tudunk csámcsogni (ki-ki aszerint, hogy kinek drukkol, vagy, jó magyar szokás szerint '' ki-ki ellen drukkol''), de ez gyanítom csak a jéghegy csúcsa.
    Itt már nem arról van szó (véleményem szerint), hogy ki mit csinált, hanem az, hogy hogyan lehetne ezt úgy elsikálni, hogy a kecske is jóllakjon, és a káposzta is megmaradjon.
    De van pár biztos tény azért:

    1: a Ferrari nem tehet arról, hogy kipattant a dolog, mert csak a saját tulajdonát védte (azthiszem jogosan)
    2: ellenben, ha már vérszagot érzett, próbál elmenni az utolsókig
    3: a Mclaren bűnössége még egyáltalán nem bizonyított, mert mivel bizonyítja azt bárki, hogy ki mit olvasott el :F (ettől függetlenül ez nyilvánvaló, de ha már tárgyalás van, azt nem lehet feltveséekre alapozni.) Ha lesz kézzelfogható bizonyíték, akkot lesz bünti is, de anélkül kétlem ...
    4: Flavio bácsi csak Alonso-t akarja vissza, a többire tesz magasról
    5: akárki akármit mond ez jót tesz az F1-nek bizonyos szempontból, mert még nagyobb figyelem összpontosul rá a kémper miatt. (a rossz reklám is reklám)

    A többi meg kiderül holnap, legalábbis jó esetben, de lehet elhúzzák még pár hónapig.

    "5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

  • george11

    senior tag

    válasz JJános #1021 üzenetére

    ''Ha a McLaren birtokolta az iratokat, márpedig ez el lett ismerve, és a lopott, mellesleg a ferrari számtalan infóját rejtő, iratokat birtokolták, és el is ismerték ezt.''

    Na épp ez az, hogy nincs bizonyítva, hogy a Mclaren birtokolta az adatokat. Egyik alkalmazottjuk birtokolta ez tény, de semmi több.
    Másodszor nem loptak, mert nem ők vették el az adatokat, hanem ''kapták'', így megint más a leányzó fekvése.
    Harmadszor, lehet, hogy mindenki látta az utolsó szerelőig a Mclarennél, de ezt bizonyítani is kell, különben nincs miről beszélni.

    Nekem is b@ssza a csőröm a dolog, mert világ életemben csak a Ferrarinak drukkoltam ( a csapatnak, és nem a pilótáinak ), de ha ügyesek Ron bácsiék, akkor el lesz sikálva a dolog.
    Miként lehetne bizonyítani, hogy több ember is olvasta a doksikat??? Sehogy, vagy bevallja, vagy nem(nyilván nem). Innentől kezdve meg ismét ott vagyunk, hogy ''ha''.
    Volt egy mondás köztünk autószerelők közt anno: majdnem a kutya sem sza@rik.
    Vagy rájukbizonyítják, vagy sem ... ennyi. :)

    "5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

  • george11

    senior tag

    válasz JJános #1024 üzenetére

    ''Ne haragudj, nem jól tudod. Az, hogy a McLaren birtokolta az anyagot el lett ismerve. Maga Ron is elismerte. Az nem ismerték el, hogy felhasználták, a FIA ezért felmentette őket. A bíróság nem fogja.''

    Ezt hol olvastad? Én nem emlékszem olyanra, hogy elismerte volna a Mclaren csapat(!), hogy ők bitrokolták, csak annyit, hogy egy emberüknél volt/van.

    ''Jön egy McLaren drukker, és ki akarja mosni őket a mi szemünből, a ''szarból''. nem fog menni. ''

    Ha ezt rám értetted, akkor nem nyert, mert sem a csapatnak, sem a pilótáinak nem drukkolok, csak próbáltam tényszerű lenni :)

    "5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

  • george11

    senior tag

    válasz sh4d0w #1030 üzenetére

    Rendben :)

    "5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

  • george11

    senior tag

    válasz prmcsk #1038 üzenetére

    Csak félve válaszolok :B

    1.)''Július elején a McLaren az FIA-hoz fordult, hogy vizsgálja meg az autóit, amiből kiderül, hogy használták-e az adatokat. A teszt negatív eredménnyel zárult.''

    Nyilvánvaló, hogy annyira nem idióták, hogy lemásolnak valamit egy az egyben, aztán beépítik ...

    2.)''Luca di ''avérünkispiros'' Montezemolo tegnapi kirohanása is megmutatta, hogy milyen fából faragták az olasz csapatot. Szerinte teljesen mindegy milyen úton nyernek, csak nyerjenek.''

    Ha kiderül, hogy a másik csapat csalt, akkor nyilvánvaló, hogy nem fogja meghatni a Ferrarit, ha elveszik a másik pontjait/kizárják, és mivel utánnuk a többi csapat le van maradva rendesen, így nyilván ők nyernék a V.B.-t.

    3.)''Hozzáteszem, a jogrendszer szerint nem az ártatlanságot kell bizonyítani, hanem a bűnösséget, tehát már az is vicc, hogy azt mondják a McLarennek, bizonyítsa be, hogy nem használt semmit. Mi a fasznak?''

    A bűnösség ott bebiznyosodott, hogy náluk voltak az iratok, amiket meg is találtak, ennek fényében már védekezniük kell, mert alapból nyilván azt gondolja a hatóság/FIA is, hogyha náluk volt, akkor használták is.

    Látod milyen sokféleképpen lehet ugyan azokat a cikkeket/írásokat értlemezni? :)

    "5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

  • george11

    senior tag

    [link]

    Ez mekkora LOL :DDD
    Daily Mail újságírója ... persze, gondolom simán bejutott, és lenyúlt pár infót. :U
    Miért nem tud csendbenmaradni a sajtó addig, amíg nem lesz döntés? :F

    "5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

  • george11

    senior tag

    válasz prmcsk #1044 üzenetére

    Nem csak konkrét alaktrészekről van szó, hanem arról (is), hogy származott-e előnye a dokumentumokból a Mclarennek :)

    "5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

  • george11

    senior tag

    válasz prmcsk #1049 üzenetére

    Igen erről írtam tegnap este is :)
    Majd jól kiderül, hogy mi lesz, de fogadni merek, hogy olyan döntés szletik, amire senki sem számít. (vagy nagyon durva, vagy nagyon enyhe)

    "5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

  • george11

    senior tag

    Coughlan bácsi verziója :

    ''A főmérnök elárulta, hogy kezdte kényelmetlenül érezni magát a Stepney-től érkező levelek miatt, ezért véget akart vetni az ügynek. Ennek érdekében, Jonathan Neale ügyvezető igazgatóhoz fordult, akinek utasítására tűzfalat is telepítettek a gépére, amely kiszűrte a ferraristól érkező információkat. '' - gondolom eddig nem használt tűzfalat :U

    Coughlan csak azért akart Stepney-vel találkozni, hogy megkérje, ne küldjön több adatot. A találkozóra egy barcelonai étteremben került sor április 28-án: ''Megvitattuk a Ferrari fékrendszerének fő jellemvonásait, ám a beszélgetés nem volt egyéb, mint két, motorsportban tevékenykedő mérnök eszmecseréje, akik az autók tervezésének szempontjairól értekeztek. Mutatott néhány, verseny közben készült képet a Ferrariktól, de én semmit sem fűztem azokhoz, majd ebéd után mondtam neki, hogy ne küldjön több információt.''

    Ezt követően Coughlan megkérte Stepney-t, hogy vigye ki a reptérre, aki ekkor, az autóban adta át a főtervezőnek a 780 oldalas iratköteget. A mclarenes azt állította, hogy azon a hétvégén nem nézett bele a dokumentumokba, és hozzátette, hogy azokba sem, amelyeket néhány héttel később Angliában, egy vacsorán kapott Stepney-től a Ferrari fékrendszeréről. - hoppácsak, hiszen épp vacsi közben beszélgettek a fékekről :U

    Coughlan elmondta, hogy négy mclarenes kollégájának volt tudomása a Stepney és a közötte zajló közötte zajló kommunikációról, és gyakorlatilag csak néhány információt osztottak meg egymással. Whitmarsh-nak és a főmérnök, Paddy Lowe-nak a Ferrari szabálytalan fenéklemezéről volt tudomása, Rob Taylor, a csapat mérnöke pedig a rivális gárda fékrendszeréről látott képeket. - tehát csak a fenéklemezt, és a fékrendszert ismerte a brigád, ennek fényében tényleg nem tettek szert előnyre ... :U

    Az angol arra azért szánt egy kis időt, hogy a papírokban talált képeket beszkennelje, amit azért csinált, hogy megnézze, a képek minősége ugyanolyan marad-e.
    - LOL, ha ezt egy bíróság beveszi, akkor nincs miről beszélni

    ''Kezdetben, mérnöki kíváncsiságom miatt megtartottam a dokumentumokat, de aztán egyre kényelmetlenebbül éreztem magam. Elhatároztam, hogy megszabadulok minden irománytól, de egy példányt meg akartam tartani, ám sokkal praktikusabb formában. Ezért adtam oda a feleségemnek azokat, és kértem meg őt arra, hogy digitalizáltassa az összes dokumentumot. Az egy példányt Stepney-nek akartam visszaadni abban az esetben, ha kérte volna.'' - miért nem adta vissza neki az eredetit??? miért kell lemásolni, és az eredetit megsemmisíteni, a másolatot, meg megőrizni, hátha visszakérik :U

    Azthiszem (nálam) ezzel leírta magát a Mclaren, de végleg.
    [link]

    "5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

  • george11

    senior tag

    Szerk: kétszer ment el :B

    [Szerkesztve]

    "5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

  • george11

    senior tag

    ''A spanyol marca.com-on ugyanez jelent meg, ott fenn is hagyták, azzal a kitétellel, hogy értesülésük nem hivatalos, ám azt is tudják, hogy az FIA egy napot adott a McLarennek a fellebbezésre.''

    Tehát lehet fellebbezni, akkor viszont ez nem végleges döntés lesz. ( már ha igaz, amit a cikkben írtak) Ha most sem lesz vége, akkor magamhoznyúlok :O

    Az meg külön izgalom, hogy a PH, a formula.hu, meg az autosport.com is be van halva nálam ööö vagyis a PH már jó :)

    "5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

  • george11

    senior tag

    válasz Rick4 #1105 üzenetére

    Ha ''csak'' a csapat V.B.-ből zárják ki, akkor ugyan úgy küzdés lesz ezerrel, mert az egyéni V.B. még nyitott :)
    A pilótákat meg azért is lenne suxx megbüntetni, mert (akármilyen nehéz kimondanom) Alonso és Hamilton magasan Raikönnen és Massa felett volt ebben az évben, szóval megérdemlik a pontjaikat.

    "5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

  • george11

    senior tag

    Azthiszem megtalálták az arany középutat. :)

    Bár igaz, hogy a nézők jó része arra fog csak emlékezni, hogy a Mclarenes csávó(Alonso/Hamilton) nyerte a V.B.-t. :U

    "5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

  • george11

    senior tag

    válasz bejmuller #1124 üzenetére

    Ezt lefordítaná nekem valaki nagy vonalakban? :B

    "5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

  • george11

    senior tag

    válasz Pilács #1135 üzenetére

    Épp ezen agyaltam, hogy ezt az összeget odaadhatnák a kevésbé versenyképes csapatoknak fejlesztésre.

    venember83 ez nem csak magyarországon van így szerintem. Minél nagyobb fajsúlyú csalást/lopást/sikkasztást követ el valaki, annál ''fikább'' lesz a bünti(a bűntett mértékéhez képest). A hondát anno két futamról eltiltották, pedig nem ilyan kaliberű dolog volt, de a lényeg, hogy végre valahára vége a dolognak :)

    [Szerkesztve]

    "5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

  • george11

    senior tag

    válasz Chili7 #1159 üzenetére

    Ez most komoly? :U
    Szerintem pár illetékes tudja, hogy mi a bizoníték, és meghozták a döntést, ami büntetés lett , tehát valószínű, hogy bűnös volt.
    Vagy azt várod, hogy az egész vádiratot, bizonyítékokat, vallomásokat nyilvnosságra hozzák? :Y

    "5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

  • george11

    senior tag

    válasz Chili7 #1165 üzenetére

    Szerintem örülnie kéne a Mclarennek(és a szurkolóinak), hogy nem zárták ki őket a sunyiba, mert benne volt a pakliban az is.
    Első körben nem büntették őket, de a másodikban igen, mert előkerültek újabb bizonyítékok. Ennyi nem elég? :F

    ''Ítéletet fél ötre ígértek, de végül négyórás vita lett belőle, mert a tanács vezetői a McLaren kizárását javasolták a szavazás előtt.''

    Erről ennyit. Ha nem lett volna nyomós indok rá, akkor nemhiszem, hogy a kizárás lett volna a kiindulási alap a szavazás kezdetén.
    Másrészt, még lehet, hogy jobb is, hogy nem tudjuk mi alapján döntöttek, mert akkor mégnagyobb botrány lenne.

    "5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

  • george11

    senior tag

    válasz Chili7 #1181 üzenetére

    Holnap kiderül :)

    Mod: a fékrendszerek meg igen erősen hasonlítanak egymásra, mivel egy adott helyre ( a felnin belülre ) kell betuszkolni az egész kócerájt.

    [Szerkesztve]

    "5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

  • george11

    senior tag

    válasz kerjani #1199 üzenetére

    A rajtszámot a pilóta kapja nem? :F

    "5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

  • george11

    senior tag

    válasz bambano #1230 üzenetére

    Ha megnyeri az egyéni V.B.-t, akkor nem lesz ott pénzhiány az tuti ;)

    "5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

  • george11

    senior tag

    válasz lenox #1234 üzenetére

    100 milláról volt szó, de azt is úgy kell kiköhögni, hogy amit a szponzoroktól(?) kapnak az úszik, és a fennmaradó összeget kell kompenzálni.
    De nem csak a pénzen múlik egy autó sikeressége (lásd Toyota/Honda :( )

    "5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

  • george11

    senior tag

    válasz prmcsk #1243 üzenetére

    Álljunk meg egy picit, és nézzük kicsit kicsavarva:

    Tegyük fel, hogy a Ferrai vezeti a VB-t, és Massa/Raikönnen van az első két helyen egyéniben. Aztán egyszercsak kiderül, hogy majd 800 oldal Mclaren dokumentum van náluk. Kitudódik. Volt 2 tárgyalás, amiben bűnösnek találjk a Ferrarit, majd megbüntetik.

    És most őszintén(de tényleg őszintén) szállj magadba, és gondold végig, hogy mit lenne az első gondolatod. Nem hiszem, hogy akkor is itt kardoskodnál amellett, hogy van-e olyan alkatrész a Ferrariban, ami a Mclarené, mert, ha nincs, akkor jogtalan a büntetés.

    Sajnos itt (sem) pártatlan mindenki. Te a Mclaren drukkere vagy, vagy így kiállsz a csapatod mellett, ami érthető, de csak egy bizonyos pontig. A mostani állás szerint már nem kéne azon vitázni, hogy bűnös-e valaki vagy sem, mert ez bebizonyosodott a mai nap folyamán.
    Ha meg a FIA annyira meg akarta nyerni a VB-t a Ferrarinak, akkor simán kitiltotta volna a Mclarent az idei évadból.

    "5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

  • george11

    senior tag

    válasz prmcsk #1252 üzenetére

    ''Ugyanazt mondanám, mint most. Szedjék szét mindkét gépet és ha találnak a
    mekiben ferka emblémás alkatrészt büntessék meg őket. Ennyi...''

    Ezek szerint nem értetted meg, hogy miről szólt ez a tárgyalás. Mind1, így legalább nincs miről beszélni. :)

    "5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

  • george11

    senior tag

    válasz hobizoli #1255 üzenetére

    Na ha ezt végigolvassa prmcsk, akkor lesz itt hadd el hadd :D
    Meg lesz magyarázva az is, hogy a kémkedés az csak úgy kémkedés, ha a lopott dologkat az utolsó miliméterig/feliratig lemásolják. tehát, ha nincs Ferrari logo a Mclaren autóin, akkor nem is csalt.
    Az igazság az, hogy ez talán az egyetlen/utolsó kapaszkodó maradt a Mclaren fanok kezében :U

    A pálya meg le lejtsen semerre. Az a gáz, hogyha a Ferrari vezet, akkor arra lejt, ha más akkor meg arra lejt. Mindig lesznek emberek, akik csak a xart dobálják a másik felé, de nem akarják látni a tényeket. Ilyen a popszakma :DDD

    "5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

  • george11

    senior tag

    [link]

    ''Jordan úgy véli, hogy a kiszabott pénzbüntetés, amely nem sokkal kevesebb, mint 50 millió angol font, olyan helyzetet teremtett az irányító testület számára, amelyben a jövőt illetően szinte nem is maradt mozgástere. Jordan szerint ugyanis ha a mostanihoz hasonló helyzet történik két jóval kisebb költségvetésű csapat között, akkor borzasztóan nehéz szituációba kerülhet a testület. A Ferrari és a McLaren egyaránt könnyedén ki tudnak fizetni egy ekkora mértékű büntetést, ám az ír félti azokat a kisebb csapatokat, akik esetleg a jövőben hasonlóba keverednek.''

    Tehát a büntetést úgy kell kiszabni szerinte, hogyha a közeljövőben valaki így cselekszik, az megússzhassa súlyos büntetés nélkül :DDD

    "5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

  • george11

    senior tag

    [link]
    ''Ami az én jövőmet illeti, részemről ez egy percig sem kérdéses, folytatom. Nagyon elkötelezett vagyok az üzlet iránt, szenvedélyem a motorsport, és eszem ágában sincs visszavonulni''
    Ehhe ehhe :D

    ''Az FIA állást foglalt a szigorú büntetés mellett, de a döntés okai egyelőre nem ismertek. Nem lenne illő azelőtt kommentálni ezt, mielőtt a részleteket is megismerhetném''- mondta Dennis.''

    [kép] Hogyhogy nem ismeri a döntés okait? nem volt ott tegnap?

    ''''Mint az köztudott, évi 450-500 millió amerikai dollárból gazdálkodunk, nincsenek adósságaink, szóval egy erős vállalt vagyunk. Norbert Haugtól viccesen már kérdeztem, hogy nem akarja-e a büntetés felét kifizetni, de ez ügyben még nem egyeztettünk''- utalt rá Dennis, hogy esetleg a McLaren és a Mercedes közösen viseli majd a terheket.''

    Ez meg (nekem) kicsit unszimpatikus megnyilvánulás.

    "5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

  • george11

    senior tag

    válasz hunnylander #1331 üzenetére

    Azt értem, de maga Ron bácsi sem tudja az indokokat? :F

    "5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

  • george11

    senior tag

    válasz hunnylander #1339 üzenetére

    Értem :)
    Csak fura, hogy az érintettek sem ismerik a döntés indokát. :F

    "5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

  • george11

    senior tag

    válasz Motion_Blur #1368 üzenetére

    Azthiszem mégis csak jobb lett volna kizárni az egész csapatot az idei évből :(
    Ez nagyon aljas dolog volt az egész Mclaren csapat részéről. :(((

    "5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

  • george11

    senior tag

    válasz Pompi #1410 üzenetére

    Delarózsitól miért nem vonják meg a superlicense-t? :F
    Tudta, hogy inllegál dolgot csinál, ami ki is derült, akkor miért maradhat? :U

    Szerk, ez nem válasz akart lenni, csak sikerült félrenyomni :B

    [Szerkesztve]

    "5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

  • george11

    senior tag

    válasz hobizoli #1416 üzenetére

    Mégis igaz lesz, hogy Ron bácsi mindenkit ránt magával, akit csak tud?

    Motion_Blur ehh, egyre mélyebb lesz ez a dolog :(

    [Szerkesztve]

    "5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

  • george11

    senior tag

    válasz EQMontoya #1421 üzenetére

    Nem gáz a csapat, csak van köztük pár pöcs, aki besározta hírnevet.
    Tudom, hogy kollektív felelősségvaállalás meg minden, de ha nem csak a felszínt nézzük, akkor pl. hány ember melózott azon a mercinél, hogy (végre) egy jó motort készítsenek, meg a sok ''kis'' ember, akik éjt nappalá téve dolgoztak, hogy ütőképes legyen a gép. Erre egy pár &@¤ ember telibevágja az egészet. :(

    "5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

  • george11

    senior tag

    válasz kerjani #1432 üzenetére

    Ez a Salo mekkora egy lúzer :W
    ''Egy nappal a nyilatkozat után Salo, aki akkor Spa-Francorchamps-ban a 24 órás versenyen vett részt, szükségesnek érezte, hogy kijelentését pontosítsa. „Ami az 'Ilta-Sanomat'-ban megjelent, nem felel meg azoknak a gondolatoknak, melyet ki akartam fejezni''

    „Csak a 90-es évek Forma-1-es világára akartam rávilágítani, amikor a rádiótechnika még gyermekcipőben járt. Egyes esetekben az interferencia miatt más rádiót kapcsolt be a készülék''.

    "5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

Aktív témák