Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BloodPandus

    csendes tag

    válasz zolikaDB #165 üzenetére

    Nos a Hurco-nál nem mondatok vannak, hanem blokkok, és azon bevül a szegmensek.
    Mivel olyan egyszerű, mint egy szög, ezért párbeszédes, hogy a buta amcsik is tudjanak rajta dolgozni... :DDD

    Gyakorlatilag a Hurco program előre megírt blokkokból áll, csak ki kell tölteni.
    Nagyon gyorsan be lehet verni egy bonyolult programot.

    Nincs nála blk form, egy szerszámhoz egy korrekció tartozik (néha ez miatt nem lehet vele trükközni)

    Szabadkontúr...

    Nos, a Hurco-hoz képest a Fanuc nem is tud szabadkontúrozni... :)
    Mivel egyeneseknél mindig van szög meg egyenes hossza is, így inkább alulhatározott pontokból is képes számolni.
    Nincs I,J,K, nincs szokványos polárkordináta.

    Nem emlékszem már, de tudja azt a Fanuc, hogy elküldök a kezdőponttól (0,0) egy 150mm-ert X100-ra és megadja a szöget, és az Y méretet?

    Mivel van külön grafikai képernyője, így ki tudom szerkeszteni a rajzról hiányzó adatokat is...

    Mach3

    Rudinak tulképp csak a PC-re van szüksége, mert a motorok az elektronikákkal már rajta vannak a gépen, és mivel a Fanuc is csak egy PC, csak arra van szükség, hogy a Mach3-nak betanítsa a motorvezérlőket. Innen meg már repülhet is a forgács.

    Egyébként tengelyenként kell egy vezérlő, meg +1 táp a motoroknak/vagy az elektronikáknak. Rudinak minden benne van a gépében, gyakorlatilag csak az "eszét" cseréli ki.

    Heidenhain
    Utoljára a Bólyain nyomkodtam, több, mint 10 éve... :O

    NCT

    Attól függ, mit akar marni a manus.
    Ha nem valami egetrengetőt, vagy csak nagyobb szériákra kell, akkor oda jó az is.
    Tény, ha valaki sokat akar tudni, akkor azzal picit szenvedni kell, de azt én nem tartom bajnak. Egyrészt, mire kihozza az áhított kontúrt a masinából, sokkal többet tanul, tehát többet fog tudni, másrészt könnyebben tanul meg más vezérlőket.

    Olyasmi a viszony, mint a hagyományos meg a CNC marógép között: Aki nem tud tisztességesen dolgozni a hagyományoson, az soha nem lesz jó marós. Lehet hogy brillírozni fog a CNC-n, de vért fog izzadni a hagyományos gépen, mert ott csak te vagy, meg a gép.
    Nincs monitor, meg gombok. Max útmérő, meg 16 fix fordulat, meg kb ennyi tolás. Oda jobban kell tudni.

    Aki a G kódoson fainul le tudja tenni a melót az asztalra, az egy párbeszédes módú vezérlőn csak szórakozik már, és dalolva oldja meg a legszarabb melókat is.

    Van egy cimbim, világéletében Heidehain gépen volt, azon is tanult. Nagyon király volt, istencsászárnak tartották, ő volt az Űbermen. Nem is volt rossz, az tény.
    Cég megszűnt, útilapu.
    Most Fanucon van régebbi verzión, ami nem nyalja ki a seggét, és épp megüti a közepes szintet a többiek között, pedig már egy éve ott van. Valahogyan nem megy neki a G kód.

    Nekem "szerencsém" volt, mert amikor én tanultam CNC-t akkor már 5 éve nyomultam hagyományos gépeken (maró, eszterga, horizontál, tömbszikra, köszörűk), viszont akkor még a párbeszédes vezérlők baromi drágák voltak, tehát G kód volt a "bölcsőm". A huzalszikra meg ráadásul szalagos NC volt... :))

    Utána jött 2 kemény év, mikor kaptam az egyik cégnél egy Fanuc revolveresztergát 8 hajtott szerszámmal akár, palástra, homlokra egyaránt.
    Két napig írtam otthon a programot, de utána megmartam a cég logóját egy aluhenger palástjára is, meg a homlokára is.
    2 nap múlva kaptam 55e bruttó fizuemelést, mert megemlítettem a tulajnak a tisztesség kedvéért, hogy másik helyet keresek, mert kevés a kavics...

    Végül csak el kellett jönnöm 3 hónapra rá, mert a meósból lett csoportvezetőm nem nézte jó szemmel a történéseket, meg azt, hogy amíg otthon hesszelt betegácsiba 2 hétig, addig nekem a rúdanyag mellett volt időm nyomni az ő gépét is, tehát nem volt olyan nélkülözhetetlen, mint gondolta. Meg elkúrtam a normáit is kb felére, mert nem tutam, hogy van neki, csak utána derült ki. (mellékesen baromira félt az esztergától, mikor a száladagolóban márt zörgött az anyag, mert rövidebb volt és vergődött, 2 méternél nem jött közelebb a géphez ;] ;] )

    Én azt mondom, a létrának minden fokát végig kell járni...

  • BloodPandus

    csendes tag

    válasz zolikaDB #165 üzenetére

    Itt vannak a Hurco-k :)

    Miközben olvastalak, eszembe jutott a mondás, hogy mindegyik paraszt a saját szamarát dícséri. :DD :))
    Nálam is így van... :R

    Holnap fényképelek pár Hurco képernyőt, hogy legyen kép is...
    Kihozták az új winmax verziót is, esztergán kipróbáltam... beszarás....
    Hogy ez milyen szar lett!!!!!!!!

    Amikor végzel egy adattal, akkor enter, normál esetben.
    Ezek a barmok meg kihozták a legördülő menüket, á 'la winfos, onnantól nagyon nehéz vele programozni.
    Az alapelv az jó, az megmaradt, de a kezelés valami borzalmas, nehézkes lett.

    Pédául az unimax verzióban a képernyő jobb oldalán helyezkednek el a választható lehetőségek, mint F1, F2,... (kontúr nincs, kontúr bal, kontúr jobb,, ráállás körívvel, ráállás érintőirányban, lebontás jobbról, lebontás balról,...)

    A Winmaxban meg vacakolj a legördülő menükkel, ahol tényleg görgetni kell néha, mert nem fér el egyszerre a legördülésben. Gyakorlatilag az ember programozás helyett a képernyőt piszkálja egy műanyag pöcökkel, szabványos wines betűmérettel, egy 17"-os monitoron.
    A "múlt", amin dolgozom most:
    Fekete háttér, sárga/zöld/piros betűk/számok, egyszerű menü, semmi keresgélés, mindent látsz egy lapon, ami kell...

    "A fejlesztés néha azt jelenti, hogy elrontják azt, ami jó volt..., különben miből élnének a fejlesztők?"

Új hozzászólás Aktív témák