Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zolikaDB

    veterán

    válasz péterd #274 üzenetére

    Azt csinálod, amihez értesz.

    1, CNC gépkezelő: anyagot, szerszámot előkészít, felszerszámoz, bemér, indikál, le/befogat. Egyszerű programokat te magad is írhatsz a gépen, ciklusokat használsz, stb. Egyszerű alatt azt értem, amit kézzel le tudsz programozni.
    2, CNC programozó: vannak olyan munkadarabok, alakzatok, amiket nem éppen tudnál kézzel leprogramozni, ilyen esetben a programozó a rajz alapján készít egy CAM programot (ami viszonyításképpen sok ezer, néha száz ezer soros), ami egyenesekből, és körívekből áll, ezt valahogy a vezérlőre leküldi - a kezelő meg beváltja/méri a szükséges szerszámot, paramétereket ad be, és nyom egy start gombot.

    Hát, az a 10-20 ezer darab elég komoly lenne, hidd el, már vagy 1000 darabba is simán belehülyülsz.

    "Következő kérdés a nyers anyag megmunkálása előtt mi a teendő általában,gondolom megírja valaki a progit én felszerszámozom a masinát bemérem ilyesmi" Na, az ilyen fickókat szokták "zöldgombosnak" nevezni, akik nem éppen tesznek jót a szakma presztízsének. De sokszor a nyersanyagot is neked kell kinagyolni. Nem tudom, neked mit kell majd gyártani, de ha tényleg sokezer darab zsanért ólajtóhoz, akkor nyugi, nem lesz nehéz a programírás...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák