Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    Na csak létezik ilyen topic is a Ph-n :D Bár van olyan, ami nincs...

    Én jövőhét kedden nov18.-án megyek fogdokihoz....
    Van egy szép naagy lyukam az egyik felső fogamon... és most kivételesen nem akartam megvárni, amíg megfájdul, így bejelentkeztem.
    Volt már részem hasonló kínzásban régebben is. Legutóbb júliusban gyökérkezeltek...
    Meg volt előtte még 2. Húzásom még szerencsére sose volt.
    Szal nem értem mért parázok tőle ? :D
    Egy kis fájdalom szinte mindig van, injekció ide vagy oda, de valójában annyira nem volt vészes, kellemetlen meg minden, szar, de akkoris. 45 perc kínzás és vége...
    De mégis úgy parázok tőle, hogy Xanaxot tudnék bevenni...
    Előre elképzelem a jövőheti szitut is, hogy mi lesz, mit fogok mondani, a doki mit mondhat / csinálhat majd.... Szal nem értem miért van ez? Eddig mindenki túlélte... Még én is. Gyökérkezelést is, nem is egyet, olyat amit a doki legszivesebben kihúzott volna. Olyat is, ami 3 hétig fájt iszonyúan, mielőtt rávettem volna magam hogy elmenjek, gyulladt volt stb...
    Most is van egy szép lyukam, igaz még nem fáj, de most talán kicsit előbb elmegyek...
    És nemtudom mért van ez a para =/ Van valami megoldás a Xanaxon kívül?
    Nem akarom magam ezen stresszelni még jövőhét keddig =/

  • Dany007

    veterán

    Van itt fogorvos ? :D
    Szégyen szemre rohadtul fosok a fogorvostól... És a mostani dokim, akivel egész jól összehaverkodtam elköltözik vagy 150km-re innen... Gondoltam hátha találok itt valakit Veszprém közelében... esetleg...

  • Dany007

    veterán

    válasz MeTaL #612 üzenetére

    @Mobi28: nagyon hasznos a link, csak kár hogy ~ 120km-re van tőlem :(

    A gyulladt fog az, amelyiknél a hidegre enyhül a fájdalom.

    Mobinak is be volt gyulladva, sőt, neki már gennyesedett. Az a trutyi amit a gézdarabbal kiszedtek, na, az genny volt. Legalábbis több, mint v.színű.

    Szerintem is menj el minél előbb. A hideggel esetleg ki tudnád kísérletezni melyik fogad fáj, de ha nem érzékeny a hidegre, akkor az elvileg nem túl jó jel, mert akkor az már nem élő fog. Amúgymeg csinálnak majd egy röntgent és azon a doki majd látja, hogy melyikkel van a gond.

    Hidd el, annyira nem vészes a dolog. Nálam jobban parázó embert még nem ismertem. Én csak úgy tudok fogorvoshoz menni, ha előtte beveszek egy nyugtatót. És ez nem vicc.

    Gyökérkezelésem volt már egy pár. Meg kb 3 hete az első foghúzásom!!! Képzelhetitek mennyire be voltam szarva. De voltaképp meg se éreztem.

    Szóval, akármennyire is sablon, de jobb előbb elmenni. Annál kevesebb dolga lesz a fogorvosnak.
    De nekem eddig voltaképp semmi se fájt :S Jó, az injekció már fájt mocskosul. Főleg amikor felső fognál a szájpadlásba adta... De utána a foghúőzást meg se éreztem.
    Na majd jövök aztán mesélek még szépeket :)

  • Dany007

    veterán

    válasz MeTaL #616 üzenetére

    Nekem a jobb alsó hatossal (leghátsó) volt legutóbb problémám. Az volt begyulladva, fel is dagadt. Furcsán fájt, mert nem is fájt, inkább feszített. Aztán szép gennyes lett az is.
    Viszont kifakadt még mielőtt orvoshoz jutottam volna. Utána már nem fájt. Gyökérkezelt fog volt ,de a doki megint gyökérkezelte. Azóta jó.
    Ezt a fogamat is halogattam pár hétig. =/
    Elvileg ha fáj a fogad, akkor mindenképpen beraknak egy lehető leghamarabbi időpontra.
    Mondjuk abból amit leírtál nem tudom mi lehet, tényleg talán csak gyulladás. Nekem a hideg víz még sose segített. :)

  • Dany007

    veterán

    válasz MeTaL #619 üzenetére

    Akkor lehet van benn egy kis genny... Jó a 7fő is. Csak nehogy bedurranjon addig.

  • Dany007

    veterán

    válasz MeTaL #623 üzenetére

    Ha még nem volt gyökérkezelve akkor v.színűleg most lesz :)
    Szal nem v.színű, hogy gennyes, de ugye az az, ami reagálhat a mozgásokra, hasonlóan, ahogy fent leírták. Mivel olyankor a felgyülemlett genny nyomja az ideget. És ahogy mozogsz, lehajtod a fejed vagy ilyesmi hirtelen mozdulatnál az is mozog és másképp nyomja.
    Szal gyök. kezelés szerintem. Elvégre ez a második lépcső.
    Ha gondolod leírhatom, hogy milyen, de sz.tem már volt gyökérkezelésed neked is. Vagy nem, passz.

  • Dany007

    veterán

    válasz MeTaL #634 üzenetére

    Na, itt vagyok ám...
    Most végülis mi a helyzet veled?

    Bizony, ha bedagadt és nyomásra fáj az inyed akkor az gennyes lesz. Azt minél előbb meg kéne csináltatni, vagy szenvedsz addig, amíg akkora nem lesz, hogy kifakadjon. Én ezt választottam... :U Utánna viszont minden fájdalom elmúlik majd.

    A bölcsesség fog húzásában nincs sok tapasztalatom. Szerencsémre csak kettő nőtt ki :)
    Az egyiket a múltkor kihúzták. De az már ki volt nőve félig-meddig.
    Voltaképp alig látszott ki, és nem is tudtam hogy fogja kihúzni. Az volt életem első foghúzása. Asszem feljebb le is írtam.
    Szal fogott egy kis véső szerű csavarhúzó forma valamit, és jól feltolta az inyt a fog körül! Hogy meg tudja fogni a fogóval.
    Aztán jött a fogó, rákapott. Kicsit éreztem, mintha mozgatná ide-oda. Aztán húzott egy picit, most már azt éreztem, mintha lejjebb csúszott volna a fogam... Na gondoltam most jön az az érzés ami még nem volt... Aztán a következő pillanatban meg már kinn is volt a fogam és semmit nem éreztem belőle! Még annyit se, mint amikor kiszedek egy szálkát a kezemből, ahogyan a tárgy hagyja el a bőrödet, végigcsúszik a szélén meg ilyesmi... De semmit nem éreztem...
    Utána pár másodperccel azért már egész durván kezdett fájni. És kb egy napig fájt is. Aztán elmúlt. És kész :) Ennyi.

    Azt viszont tényleg nemtudom, hogy mi a helyzet olyan bölcsességfogaknál, amik még nem nőttek ki. Röntgen meg a doki mondja meg... Lehet elég csak felvágni az inyt, aztán kinő, de ha nem akar akkor ki kell kapni.
    Ajánlom Pesten van pár klinika, ahol altatással csinálják.
    Én mocskosul félek a fogorvostól, így már az adott húzás előtt kinéztem egy pesti klinikát, ha esetleg szájsebészetre akarnának küldeni, akkor mentem volna Pestre altatásba.
    60 rongyért elaltatnak, rendesen altatóorvossal. + a foghúzás vagy egyéb ára jön még hozzá ehhez. És kész is.
    Ezt pont akkor ajánlják ők is amikor egyszerre több bölcs. fogat kéne eltávolítani.

    Szóval mesélj, mi a helyzet most veled? :s Mert nézem a postokat kb 4-5 napja még nagyon fájt, aztán mondtad h mit mondott a doki, de azt nem, hogy mit csinált veled...

  • Dany007

    veterán

    válasz MeTaL #646 üzenetére

    Na ugye megmondtam én az elején is, hogy gennyes? :)
    Amúgy ha kifakadt akkor az jó. Azt megpróbálják még megmenteni azt kész.
    Nekem a dokim mondta, hogy ha gennyes és nem fakad ki, akkor ki kell húzni.

    Itt Vp-ben a Dental Stúdióban voltam. Rákeresel, mint dentalstudio, akkor kiadja a google is.
    Ezért csodálkoztam is röntgenre küldtek...
    Itt csak a szomszéd szobába mentünk át, és meg is csinálták helyben a röntgent.
    Szal, sz.tem inkább maszekhoz menj, mert a legtöbbnek már van saját röntgengépe. És sokkal jobb, komolyabb felszereléseik vannak, mint az sztk-snak.

    Azt én se értem miért mondja egyik doki ezt, másik meg azt. ilyen esetben legtöbbször kihúzzák a fogat. Illetve inkább eltávolítják. Mert ha íny alatt van, akkor bizony fel kell vágni az ínyt, és kiműteni azt a fogat onnan.
    Ha vízszintesen áll, akkor abból jó nem lehet a későbbiekben :s
    Próbálj meg elmenni egy maszek szájsebészetre, a kivizsgálás amúgy is ingyenes. Aztán akkor csinálnak egyből röntgent és megmondják mivan...

    Nemtom te mennyire fosol az ilyenektől, de én biztos az altatást választanám :s Bár állítólag nem fáj.
    Viszont egyszerre csak egy, max max max 2 fogat távolíthatnak el. 3-at már nem. Azt vagy altatásban, vagy 2x-i alkalommal.

    Amúgymeg, ha genny van a fogadba, amit írtál h látszott röntgenen, akkor arra szoktak adni antibiotikumot, ami v.színűleg leviszi majd. Meg próbálj sokat öblögetni. Corsodil meg hasonló fertőtleenítőkkel. Szal nem értem mért nem írtak fel neked gyógyszert. Én anno kaptam, még a kifakadt utáni fogamra is...
    De ha úgy hagyod akkor az a genny nem fog eltűnni...

  • Dany007

    veterán

    válasz MeTaL #648 üzenetére

    Itt vok ám, csak teljesen kiment a fejemből a topic. Sorry.

    A corsodyl nemtom milyen. Itt már valaki mondta, hogy nem jó. Passz, én csak akkor használtam amikor valami gond volt kialakulóban... :U
    De lehet kapni ezerféle szájfertőtlenítőt. Szóval passz.

    Nemtom mennyi a bölcsességfog kihúzása szájsebészeten. Nekem a már említett dental stúdióban húzták ki kb 2 perc alatt. 7 ezer forint volt, ebből 2 ezer a röntgen.
    Mondom, úgy, hogy a fog annyira hátul volt, hogy mosni nem tudtam jóformán, nem ért el / be odáig a fogkefe, de nem volt még szuvas.
    A röntgenen látszott, hogy kicsit ferdén áll, a gyökere ráhajolva az előtte lévő fog gyökerére. V.színű ezért fájt olyan veszettül. Viszont a fog nem nőtt ki teljesen. A doki szerint csak egy gyökér volt. Tényleg csak pár milliméter lógott ki az ínyből. De mint írtam a doki ezt is megoldotta. Ahhoz képest, hogy csak gyökér volt, kb 2centis biztos megvolt. Direkt megnéztem :D
    Szal mondom, simán kikapta. És azt is mondom, hogy keress egy jó maszek fogorvost. Ilyenkor a pénz nemszámít... Főleg 2-3 olyan nap után, amit én átéltem ez a fogam miatt. Amikor a dupla Cataflame is csak enyhített a fájdalmon :s Elég durva volt.

Új hozzászólás Aktív témák