Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • süti5

    őstag

    válasz fekeandras #436 üzenetére

    Én is ettől félek, hogy nem sikerül kiirtani a gyökeret, akkor meg b@szhatom....
    Gyulladt az egész ínyem már két hete, és egyre jobban kidudorodik az íny.....most csináltattam röntgent. Itt van a kép, nem tudja valaki, hogy mit kell nézni rajta? :) Gennyzacskót pl. kimutatja ez a szar?

  • hanee

    senior tag

    válasz fekeandras #436 üzenetére

    "Arról nem is beszélve, hogy a gyökérkezelt fogak embertől függően néhány év alatt elkezdenek széttöredezni.Akkor meg lehet majd darabokban kiszedetni a dokival.Akkor már inkább korona."

    Szia!

    Ez alapvetően nagy tévedés. Ha a fogad egyébként egészséges, nem hullik ki pár év múlva, sőt elképzelhető, hogy soha nem esik ki (ilyen alapon az implantátum is kihullana, hiszen nem élő). Ha kihullik, az más okok miatt, történik, esetleg kilukad, vagy ínysorvadásod van.. vagy a fogorvos elrontotta a kezelést. Ha egy fog egészséges felül, szerintem feltétlenül érdemes menteni. Persze 25-30 évesen könnyű azt mondani, hogy "kihúzatom, nem kínlódok vele", de nem éppen egy remek dolog koronákkal meg műfogsorral visszajárni. Nekem a családomban elég sok rossz fogú ember van annak ellenére, hogy rendszeresen jár mindenki fogorvoshoz és jó orvosaink vannak, egyszerűen gentikai adottságok miatt és látom, hogy mit kínlódnak, illetve közülük többen visszasírják, amikor könnyebb megoldás gyanánt inkább kihúzatták a fogat gyökérkezelés helyett.
    Én a bölcsességfogamat sem hagytam kihúzni, igaz félrenőtt és kb. rágni sem lehet vele, ennek ellenére amikor kilyukadt, inkább betömettem és nem engedtem, hogy kihúzzák. Még az is lehet, hogy majd 60 éves koromban erre építenek koronát, ki tudja..

    Egyébként nagyon érdekes, hogy miket lehet itthon hallani / látni / tapasztalni fogorvosi kezeléseken. Egy barátnőm, aki Olaszországban lakik nemrég volt fogorvosnál, mert begyulladt a foga, de rettentően. 7 hónapos terhes, úgyhogy ez külön móka volt. Speciális injekciót kapott, amit kismamák kaphatnak, és 1 óra alatt teljesen rendbe tette, gyökérkezelte a fogat lézeres eljárással, úgy hogy semmit nem érzett. Például ez a fogorvos azt mondta a barátnőmnek, hogy semmi baja magának a fognak és nem is fog kiesni, nem kell aggódnia. Már másnapra nem is fájt neki kb.. Ami nagyon lényeges ebben, hogy mondta, hogy eszméletlenül modern, felszerelt a klinika, olyan gépeket látott ott, amiket itthon soha, sehol. Igaz mindez nem kevés € volt, de cserébe tényleg profi kezelést kapott (vegyük figyelembe hogy itthon néhány magánorvos is elég nagy hentes tud lenni)

    hanee

Új hozzászólás Aktív témák