Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lacika2010

    csendes tag

    Üdv mindenkinek. Itt szeretnék S.O.S. -t kérni valakitől. A tőrténetem a következő: karácsonyra kaptam egy Corsair Force GS 128 Gb ssd-t. Nagy volt az öröm .Az ünnepek után (január elején) kivettem a gépből az egyik HDD-t , helyére beszereltem az új szerzeményt , a másikat továbbra is megtartottam , és szivdobogva lestem a monitort inditás után.A biosba belépve megtudtam , hogy felismerte az új eszközt . Nekiálltam telepiteni a Win7-t.Már itt gyanús volt , hogy a telepités helyének felkinálásakor csak az SSD-t látja a telepitő.Gondoltam , mindegy , végigfuttatom a műveletet . Mikor ez megvolt , irány a "Sajátgép" , és itt megint látja a HDD-t. Tehát a BIOS is és telepités után az op.rendszer is látja a háttértárat, de telepitésnél nem. De ez a kisebbik baj. A rosszabb , hogy most lassabb a rendszer , mint volt . Felraktam a Corsair SSD Toolbox nevű gyári segédprogit , és valami nagyon nem kóser , mert sem a firmware frissités , sem a TRIM funkció nem működik vele. Végső megoldásként - mivel az IPON-nál lett véve az SSD , elvittem az egész gépet a szervizükbe és ott a bevizsgálás után a következőket irták :

    iPon Computer Kft.
    Tisztelt Ügyfelünk!

    Szervizünk az alábbi termék bevizsgálását befejezte. Kérjük mindenképp jelezze válasz e-mailben, ha elfogadja az ajánlatot, a válasz beérkezéséig a munkát nem kezdjük meg!

    Munkaszám: 2015/0000374
    Termék neve: konfiguráció

    Bevizsgálás eredménye: G. Tápegység teszterrel OK, konfigját is indítja. BIOS az elérhető legfrissebb: 0901. Memtest86+ 5.01 17 óra, 18 pass OK. HDSentinel kondíció 100/100%, mindkettőt látta. Corsair SSD-n firmware a legfrissebb: 5.41. SSD-n rendszerbetöltés lassú, programok válaszideje nagy, lomha a rendszer, AS SSD benchmark programmal mért értékek is alacsonyak. Teszt HDD-ről Win7-et futtatva nem tapasztaltuk a konfiggal a "lomhaságot", megfelelő sebességgel futott az OS. A Corsair SSD-t GIGABYTE Z77 lapban indítva a lassúság nem tapasztalható, AS SSD benchmark értékek is rendben vannak ---> valószínűleg ezzel a STRIKER II NSE lappal, illetve annak vezérlőjével való inkompatibilitás a probléma forrása. VGA BIOS frissítés az eltérő GPU-k miatt rizikós, amíg nincs probléma, addig nem javasolt. Az SLI üzemképes. Az SSD vonatkozásában esetleg meg lehet próbálkozni Windows 8.1 operációs rendszerrel, ha nem vezet eredményre akkor más/régebbi modellel lehet kísérletezni. Fizetnie nem kell.

    Várható javítási költség: 0Ft (0 Ft)

    Reméljük a javítás költsége megfelelő, amennyiben igen, kérjük mindenképp jelezzen vissza válasz e-mailben, hogy a munkálatok elvégzését megkezdhessük. Amennyiben mégsem kérné a javítást, abban az esetben Bevizsgálási díjat számítunk fel, melynek mértéke függ a hibabehatárolás idejétől, de minimálisan nettó 2400,-Ft.

    Köszönjük, hogy az iPon Szervizét választotta!

    Tisztelettel,iPon Computer Kft.1134 Budapest, Dévai utca 17.Tel.: 06-1-450-2111
    E-mail: info@ipon.hu

    Szóval most itt állok egy nullkilóméteres fasza cuccal és nem érek vele semmit. Már arra is gondoltam , hogy esetleg másmilyen márkájú SSD talán kompatibilis lenne az alaplappal. Ja a lényeg , ez a gép konfigja :

    Alaplap : Asus Striker II NSE
    CPU: Q9300
    Táp: Chieftek 650W
    Háttér : eddig volt WD 550Gbx2 Raid
    GPU : Asus 8800 GTS x2 SLI (G80)
    Ram : 2x2 Gb + 2x1 Gb DDR3 1333 Mhz Kingsmax dualbam

    Na röviden ennyi . Hátha valakinek van valami ötlete.

    [ Szerkesztve ]

  • Lacika2010

    csendes tag

    válasz proof88 #16451 üzenetére

    Szia . Köszi a reagálást. Valóban úgy van , ahogy irod , de a BIOS-ban már próbáltam állitani azt a kontrollert , amit irtál , jelen pillanatban " AHCI" lehetőség van bejelőlve. A másik kérdés az , hogy esetleg ez az összeférhetetlenség márkafüggő-e? Hallottam már olyanról , hogy pl . bizonyos alaplapok bizonyos márkájú memóriát nem "szeretnek " . Ilyen alapon lehet , hogy teszemazt Samsung vagy más egyéb SSD-vel nem állna fent ez a gondom ? Csak azért erőlködöm , mert egyik ismerősömnek sokkal mezeibb alaplapja van és simán viszi ezt a szerkezetet.

    [ Szerkesztve ]

  • Lacika2010

    csendes tag

    válasz proof88 #16454 üzenetére

    És azt hogyan tudom kiszűrni , hogy az alaplapi vezérlő és a SSD vezérlője kompatibilis egymással. Tudom , hogy ezeknek az adatoknak utána lehet nézni a neten , csak azt nem , hogy melyik adatoknak kell egyezniük.

  • Lacika2010

    csendes tag

    válasz Fire/SOUL/CD #16456 üzenetére

    Számomra öröm , hogy ennyi segitőkész fórumtárs van itt , köszönet érte. Valami lehet az általad leirt metódusban , ugyanis friss telepitéskor kicsit - de csak kicsit - jobb volt a helyzet , csak a driverek felpakolása és frissitése után kezdett nagyon belassulni . Ha jól értem , akkor nem az alaplap gyári illesztőit kell használni , hanem a Win7 által telepitetteket.

Új hozzászólás Aktív témák