Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Emperor_

    addikt

    válasz Piftuka #20324 üzenetére

    1. Nincs személyes tapasztalatom. A progi ugyan megvan legálisan, de nem használtam még :)) . Szerintem menni fog az SSD előkészítése, particionálása, majd a win telepítése. Emlékeim szerint még a 100MB-os partíció is elkerülhető, de ezt nem mondom biztosra, itt prohardveren van erről egy cikk abban le van írva a módszer.
    Na de minek a progi? A win7 telepítőjéből mindent (partícionálás, formázás) meg tudsz tenni egy szűz SSD esetén is ;) .

    2. kiegészítés IDE-> SATA klónozást nem tudtam kivitelezni, nem indult el az win7. SATA->SATA klónozást csináltam már HDD->HDD és HDD->SSD irányban. Mindig elég volt csak boot sorrendet állítani utána.

    Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

  • Kernel

    nagyúr

    válasz Piftuka #20324 üzenetére

    SATA esetében viszont a Master/Slave fogalom nem létezik. Minden "hot swap", minden eszköz egyforma prioitású a használat közben...

    Ez nem így van, hiszen nem bootol az összes eszközről egyszerre, vagy nem bootol véletlenszerűen, ahogy "eszébe jut":

    IDE esetében nem volt kérdés, és a Master/Slave megfelelő beállításai miatt eszébe sem jutott, hogy pl. egy mobil rack-ben található, Windows-t is tartalmazó HDD-ről boot-oljon be.

    Nincs Master / Slave, viszont az alaplapon van számozása a csatlakozóknak (SATA 0, SATA 1, SATA 2 stb.), ami kialakít egy fizikai sorrendet.

    Ezt felül lehet bírálni a BIOS boot-beállításainál, bár én ahhoz nem szeretek nyúlni, mert ha változik a konfiguráció (időközben más eszközt is csatlakoztattam), az UEFI túl okos, variál, átrendez.

    Ezért nekem tisztább helyzetet teremt, hogy egyszerűen az elsődleges (SATA 0) csatlakozóra dugom a "főeszközt", de ha valamit variálok, akkor kihúzom, mindig a sorrendben következőnek lesz prioritása.

    Ezzel meg is válaszolódott, hogy itt is vannak prioritások. De egyébként a Master / Slave rendszerben sem "eszébe jut" alapon működtek ezek a dolgok.

    Ha én ismerem a saját alaplapom, akkor pontosan tudom, hogy minek van prioritása, mi fog történni. A fórumos "balesetek" csak azért vannak, mert az illető elnézett valamit, vagy nem is tudta. Ezért a Windows máshová rakta a bootfájlokat, ilyenek vannak, természetes.

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák