Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz janos666 #13694 üzenetére

    Hmm, hát igazából eléggé elfogadhatóak az érveid a lapozófájl-áthelyezős, partícióra rakós megoldással kapcsolatban, nehéz vitatkozni velük. Szóval nem is nagyon akarok. :D
    A partíció-átméretezgetős példád eléggé valós alapokon nyugszik, saját tapasztalat is volt már persze vele, hogy előfordul, hogy mégsem volt jó a partícióméret, így szenvedni kellett vele, átméretezés is előfordult, de a levagdosás helyett jobb inkább egy plusz állandó háttértárat beszerezni, a régi szarokat meg külső vinyó(k)ra archiválni. ;] Pl. nekem az SSD-t is muszáj két partícióra osztanom, mert egy újratelepítésnél TÉNYLEG rohadtul macerás lenne áthelyezgetnem egy mentős helyre az összes fejlesztéssel kapcsolatos kisebb-nagyobb fájljaimat, az adatbázisszerver adatfájljait (ezeket direkt tartom SSD-n, gondolom az okát nem kell magyarázni), az ilyen-olyan egyéb gyorsítás céljából SSD-re helyezett fájlokat/programokat (újratelepítésnél mindig törlöm a rendszerpartíciót, meg a System Reserved partíciót is, majd újból létrehozom (simán Windows-telepítőből, az egykattintós megoldással, nem szoktam parancssorból szórakozni vele); az adatpartíció meg természetesen marad érintetlenül), hiába szenvedek néha, hogy tényleg jól elférjek a 65 GB-os rendszer+másik partíció kombóval a 128 GB-os Samsung 830-ason. Ilyenkor van, hogy meg kell néznem, mit tudok mégis máshova helyezni, de valami állandó helyre, nem ilyen C-re helyezgetem átmenetileg, hogy majd ne felejtsem el módon... :DDD Van még egy 750 GB-os vinyóm is az optikai meghajtó helyén (laptopról van szó), egy nagy partícióval, oda megy a dokumentum-film-egyetemi dolgok-képek-stb. kombó, meg van egy 1 TB-os külső vinyó, amire a fontos backup, meg archiválandó dolgok mennek, ezekkel így elvagyok. Szóval 3 állandó partíció (meg a külső vinyó, de az most mellékes, mert az átmenetileg van bedugva), tulajdonképpen rendszer-adat-adat felosztásban, mégis szükségem van rá, és nem azokból az okokból, amiket felsoroltál. ;) Szóval van olyan eset is, hogy hiába idegesítőek ezek a partícióhatárok, szükség van rájuk (meg még ha falra is mászol tőle :DDD). Amúgy meg ha valaki geek, akkor jobb esetben nem olyan hülye, hogy a partíció-átméretezgetések előtt ne készítsen minden fontos adatról backupot, meg ha geek, akkor lehet, hogy inkább vesz még egy állandó háttértárat inkább a nagy adatvesztési kockázatok helyett. :D

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák