Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Spirit

    őstag

    Sziasztok! Tegnap üzemeltem be első SSD-met. Minden ajánlatos dolgot megcsináltam, iszonyatosan brutális a HDD-hez képest. Soha többet tányéros gépet.
    Azonban van egy kisebb problémám.
    Gigabyte P35-DS3 alaplapom van és egy Kingston SNV425-S2-m. Olvasásban gyönyörűen hozza a stabil 250mb/s-et, de (szekvenciális) írásban meg van őrülve. Win telepítés után 70-80Mb/s, majd mindent feltettem rá, amit akartam(64gb-ból 31 üres) ekkor egymás után mértem vagy ötöt, mert nem hittem a szememnek, hogy 120-170mb/sec között mozgott. Most egy fél nap használat után ismét csak 60-80mb/s. Próbáltam drivert cserélgetni, teleírni, törölni... Amit sikerült kiderítenem,hogy a gigabyte drivere egészen biztos, hogy nem trim-es, mivel teleírás+törlés után 14mb/sec-re esett az írás.

    Kérdés, hogy ez az óriási ingadozás normális-e, és mivel lehetne ezt a 150mb/s< tartományban tartani(megjegyzem délután óta akármit csinálok, nem tudom 100 fölé küldeni). A PH-s teszt szerint is tudnia kéne ezt.

    Köszi

  • Spirit

    őstag

    Sziasztok!

    Lenne egy Kingston SV425-S2 64Gb-om, ami 15 hónapos. Az utóbbi időben 1-2 hetente lefagy a rendszer kékhalállal, a hibaüzenet "Kernel data inpage error." Ilyenkor reset után nem találja a bios a meghajtót, csak a ki-bekapcsolás segít.
    Legutóbbi kékhalál után már fel se állt a rendszer, kékhalálozott azonnal. Win újrahúzás másodszorra sikerült, elsőre leakadt a "fájlok másolásánál" 0%-on.
    Másik gépben mértem rajta egy sebességet, és szekvenciálisan 30mb/sec-et tud, Health 30-50% programtól függően, pedig nem volt agyonírva.
    Döglött a meghajtó és próbáljam meg gariztatni, vagy mi lehet vele?

    [ Szerkesztve ]

  • Spirit

    őstag

    válasz Anfänger #35876 üzenetére

    Én most raktam össze 3 gépet a családban hasonló paraméterekkel.
    i5-2500k@4,2ghz+Samsung 830 128Gb
    i5-2400@3,1ghz+Samsung 830 64Gb Sata2-es alaplapon
    i5-2400@3,1ghz+Samsung 830 64Gb Sata3-as alaplapon

    Érzésre mindhárom gép tökéletesen megegyezik, pedig a Sata2-es lappal szerelt ugyanazt méri mint amit linkeltél. A QD mérési eredmények a mérvadóak használat közben, abban viszont nem korlátoz a Sata2. Azzal meg meg kell barátkoznod, hogy "csak" 260Mb/sec a szekvenciális sebességed. Mondjuk ha egy több gb-os videófájlt szerkesztesz, akkor jól jön, de oda már 16Gb RAM sem árt, különben az lesz a szűk keresztmetszet. Szóval ne idegeskedj.

    Viszont a kis Kingstonra írhatna már valaki valamit.Nincs égetően szükségem rá, de jó lenne életre kelteni.

  • Spirit

    őstag

    Jó lenne, ha tudnátok mondani erre valamit, neten semmit nem találok róla:

    Lenne egy Kingston SV425-S2 64Gb-om, ami 15 hónapos. Az utóbbi időben 1-2 hetente lefagy a rendszer kékhalállal, a hibaüzenet "Kernel data inpage error." Ilyenkor reset után nem találja a bios a meghajtót, csak a ki-bekapcsolás segít.
    Legutóbbi kékhalál után már fel se állt a rendszer, kékhalálozott azonnal. Win újrahúzás másodszorra sikerült, elsőre leakadt a "fájlok másolásánál" 0%-on.
    Másik gépben mértem rajta egy sebességet, és szekvenciálisan 30mb/sec-et tud, Health(kondíció)30-50% programtól függően, pedig nem volt agyonírva.
    Döglött a meghajtó és próbáljam meg gariztatni, vagy mi lehet vele? SMART adatok szerint hibátlan.

  • Spirit

    őstag

    válasz Fire/SOUL/CD #35950 üzenetére

    Ez rendben van, lehet, hogy ki is próbálom. Igazából már az is gyanús, hogy kékhalálozik, majd reset után nem ismeri fel a drive-ot. Berakom ebbe a gépbe most egyszerű háttértárként, és megpróbálok valamit kezdeni vele. Az is jó lenne, ha 100%-osan meg tudnék róla bizonyosodni, hogy hibás, mert év végéig garis még, de így nem merem leadni, mert ad még életjelet.

  • Spirit

    őstag

    Na, egyelőre betettem második meghajtónak az én gépembe, megofrmáztam nem gyorsformázással, a sebessége visszajött, sőt, irreális eredményeket ír. Teleírtam adattal, 40gb-nyi cucc volt már rajta, semmi érdekes nem történt..50gb környékén elkezdtek eltűnni róla komplett könyvtárak, meg üresek lettek mások.
    Mire teleírtam az SSD-t, addigra 9gb cucc lett rajta 7Mb szabad hellyel(64gb-os egyébként)
    Ezután nyomtam neki egy gyorsformázást, de 2gb adat maradt rajta. :D

    Legalább már tudom, hogy valszeg vezérőhiba, kedden leadom garira.

Aktív témák