Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • carl18

    addikt

    válasz gulyasa #15 üzenetére

    Igen, pár éve a Windows mondta a WIndows 10 lesz a utolsó windows, csak javításokat kap és marad örök idökig.

    Aztán látták ők, el lehet ez még többször is adni mert nincs konkurencia jött a Windows 11. Most úgylátszik jön a Windows 12 is, állitólag havi előfizetéses rendszer is lehet mint egy netflix esetén. Mondjuk havi 10 dollárért lesz Win 12 licenszed. :DDD

    Nekem is Windows 10 van és ha 2025-be vége, én is rakok fel mellé egy linuxot és hagyjom a gépet a fenébe. :(
    Nem is tudom miért nem gondolnak arra mi van ha valaki csak egy szimpla átlag user egy átlag gépről is használni szeretné azt?

    Mert a Windows 11-nek is volt már egy adott rendszer követelménye aminek a gépek jó 70%-a biztos nem felelt meg. Egy R5 1600 se támogatott stb, sok-sok cpu miatt már kapásból kilőve hívatalosan.

    Most itt van rengeteg ember keze megkötve hogy 2025 után mit csinál?
    :DDD Mert a Windows 10 addig kap támogatást.
    Sokan tuti váltanak Linuxra és más alternatívára.

    Kipróbáltam a WIndows 11-et és én jelenlen nem látok semmi értelmet váltani.
    Egy érdekes story Szolnok megyéből. ( Egy ember mesélte pár napja)
    Szóval vásárolt 2-3 éve egy 300E forintos laptopot amin ment is a Windows 11 egy ideje, kapott egy új frissitést és a következő inditásnál már kérte a Bitlocker kódot.
    Elvitte egy helyi szervízbe, ahol kiderült az SSD forrasztva van az alaplapra.
    Jelenleg 3 évi adatát bukta ezzel és egy 300E notebook kuka.
    Mert azt mondta nem volt bekapcsolva a bitlocker csak kapott egy frissitést a következő inditásnál már kérte a kódot.
    És most a saját gépéhez nem fér hozzá. :DDD

    Jelenleg így járt valami olcsó használt Notebookot használ helyette. :Y

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    válasz Trailblazer #17 üzenetére

    Akkor a MS, fáradt vagyok nem figyeltem a részletekre.
    Lusta voltam vissza olvasni amit írtam. "Köszi alvás zavar"
    Agyi bugok :D

    Amúgy kéne valami konkurencia a Windowsnak, mehetne 10 dollárért és a bevétel mehetne a fejlesztésre. :R

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    válasz Kansas #25 üzenetére

    Pedig jó lenne, mert az ember nem várna sokat tudja azt amit a Windows 7 csak "újabb frissitések mellet+DX12" és sok ember mondaná rá "álom rendszer"
    Jelenleg a Windows 10-re még azt mondom oké használható, de a Windows 11 próbámtól én nem estem hanyat semmi olyat nem tud amit a Windows 10 ne tudna.
    Nyilván úgy látom lehet a cpu gyártók és a MS között van valami kötelék a Windows 11 cpu ígény ireálissan új. Régi cpuk nem azért nem mennek vele mert nem elég erősek, hanem nem elég újak.

    Szóval úgy gondolom ez is egy játék hogy vásárlásra buzdítsa az embereket.
    Kell a WIndows 11? Vegyél új alaplapot és processzort.

    Kell a Windows DX13? Vásárolj Windows 12 előfizetést.
    RTX 5090 DX13, ha játszani akarsz kell a WIN 12.

    :DDD

    Úgy látom pont ez a gond, gyakorlatilag jelenleg a Windowsnak már sok alternatívája van. Persze lehet így meg úgy cseszegetni a vásárlókat, de mi van ha sokat azt mondják nem kell Windows 11 se 12. Nem kell az új feature se az AI meg társai.

    Mert youtube videók nézzésére, vagy zene hallgatáshoz miért kell egy operációs rendszerbe ai? ;]

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    válasz zseko #34 üzenetére

    Én azt olvastam teljesen támogathatja majd az ARM processzorokat. :R
    Mondjuk ez kívételesen jó funkció, de írtam valaki átlag user nem akar mindig rendszert cserélni.
    Most is csak azért vagyunk rákényszerűlve mert internetre kötve az update add egy biztonsági szintet hogy nem törnek fel stb vírusok.
    Most ha csak offline élet lenne, oda elég lenne a Windows 7 is. :K

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    válasz niof #76 üzenetére

    "Nem értem mi bajod van!... Már 2 éve, hogy megjelent. 2025 október még majdnem 2 év. Ennyi idő alatt nem tudsz összespórolni annyit, hogy le tudd cserélni a konfigodat? Mikor kiderült, hogy nem lesz kompatibilis a géped, ha akkor elkezdesz ezen dolgozni, 2025 végén egy HEDT gépet össze tudnál rakni. Csak mondom."

    Jó vicc ez, mint ha szerinted ez a pénzről szólna? :DDD Szép ez a materialista gondolkodás.
    Ha én nem akarok Windows 11-re váltani akkor biztos a pénz a oka. Hmm :Y
    Ryzen 5 3600-as processzorom van 4 éves, és én elégedett vagyok vele nekem mindenre elég. Én akkor váltok cpu-t mikor már nem elég az igényeimnek vagy hatalmas az előrelépés például 100% magonként.

    I5-3470-ről mentem R5 1600-ra onnan meg R5 3600ra.
    HEDT gép mi a fenének egy átlag embernek? :DDD
    Ismerek embert aki összerakott gépet "Megteheti miért ne"
    I9 cpu több stb rog alaplap. Kérdezem mire kell neked?
    "Benchmark gép" nettezni filmet nézni valóban kell egy 300E forintos cpu. :DDD
    Inkább tartom magamat tudatos felhasználónak és gondolkodok is vásárlás elött.
    Persze válthatok Am5-re meg egy 7600X-re vagy 13600K-ra de minek? hogy 0,3 másodpercel hamarabb jöjjön be a Google Chrome.

    Most is vehetnék új gépet, akár de nem látom értelmét mikor a jelenlegi is mindenre elég.
    Heti 3-6 órát gépezek alkalmanként vagy néha megnézzek valamit ezért megéri 1 milliót kidobni a ablakon. :DDD Én általában 5-8-10 évente váltok platformot vagy cserélek cpu-t.
    Biztos nem a Windows 11/12 miatt fogok hardvert fejleszteni.
    Akkor inkább felrakok másodlagos rendszernek egy Linuxot és akkor hagyom a Windowst a fenébe.

    Mostanság kezdett foglalkoztatni a elavulás vagy hogy egy eszköznek nekem kell megfelelnie.
    Jelenleg a R5 3600/16gb ram/1660 Super mindenre elég.

    Alan wake 2 nem izgat és társai mert ritkán játszok.
    Csak itt az a gond 2025 végén lejár a Windows 10 update aztán mi lesz alternatíva.

    [ Szerkesztve ]

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    válasz King Unique #207 üzenetére

    Egyenlőre én nem látok semmi olyat ami miatt értelmét látnám Windows 11-re váltani.
    Aztán 2025-ben ráérek át gondolni váltsak-e az újabbra vagy teszek egy próbát a linuxal.

    Meg mi van akkor ha 2025 után nem kap az ember frissitést?
    Facebook/youtube és társai azért biztonságos oldalak amikről nem kap az átlag ember vírust. Én sose katintok kéttes eredetű linkre se, így user error kilőve. :R
    Van AVG+ a Google/Chrome /Firefox is kapja folyton az updatet.

    Azért manapság ha egy gépet nagyon akar valami hacker úgy is feltöre.

    De elvagyok én még Windows 10 mellet, nekem ez mindenre elég.

    [ Szerkesztve ]

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

Új hozzászólás Aktív témák