Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ViZion

    félisten

    válasz Vladi #3746 üzenetére

    Köszi!
    Min'járt meghegesztem...

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • ViZion

    félisten

    válasz Vladi #3746 üzenetére

    az mdmonitor, a livesys és a livesys late kikapcsolásával a boot idő nem csökkent...
    Viszont a memória felhasználás igen! Alapból 10-12%-on volt, netezéskor ~16-20% között (programok, cache-t nem néztem).
    Most Chrome fut, és 8%-on van (+4% cache)

    systemd-analyze
    Startup finished in 1979ms (kernel) + 2137ms (userspace) = 4117ms
    Gondolom a kernel tovább gyógyítható lenne, de kernelt forgatni nics húzásom, túl sok a hibalehetőség a tudásomhoz képest. Userspace faragható, mert pl. Fstab-al mountolom a win partíciókat, mert amúgy az a retek Nautilus megjeleníti, mint egy pendrive-ot, arra meg nincs szükség, hogy a gyerek pl. ott kavarjon.
    Onnan ki lehet kapcsolni amúgy? Mert akkor a fene csatolná fel, évente 1× ha kell linux alól ott buherálni.
    Blame:
    709ms udev-settle.service
    502ms mnt-Minden.mount
    351ms akmods.service
    258ms systemd-binfmt.service
    205ms NetworkManager.service
    185ms fedora-storage-init.service
    172ms proc-sys-fs-binfmt_misc.mount
    166ms udev-trigger.service
    133ms systemd-logind.service
    121ms dbus.service
    118ms systemd-readahead-replay.service
    107ms mcelog.service
    102ms systemd-readahead-collect.service

    az udev-settle az nemtommi. Azt találtam, h az eszközök indulására vár...
    A mnt-minden.mount az adat HDD csatolása, akmods az kell, systemd nemtudommi, de ha system akkor gyanús :) NV managert nem lőném le, storage-initről is van hol azt írják kikapcs... de nem piszkálom, nem tudom mi az.
    mcelog megint passz... :D

    SELinux kikapcsolást is írják, h gyorsít, de van értelme? auditd.service failed amúgy, ez az? :F

    Így jobb:
    systemd-analyze
    Startup finished in 1976ms (kernel) + 2009ms (userspace) = 3986ms :D

    [ Szerkesztve ]

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Új hozzászólás Aktív témák