Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • epzon

    őstag

    válasz Phyllobates #4940 üzenetére

    elmagyarázom még egyszer lassan, szájbarágva

    rossz a PATRON amit vettél a nyomtatódhoz. Azért mert NEM EREDETI ezért sok benne (sok benne = nem az összes hanem minden 3. 4.) a selejt minőség.
    A sok benne a selejt minőség azt jelenti, hogy az egyik jó a másik nem. (ez a rész arra vonatkozik, hogy ha másnál működik akkor nálad is kellene működnie)

    A nyomtató jó, mert az egy konstans dolog (konstans = állandó) nem változik benne semmi. Azaz ha eddig jó volt és valamit változtattál akkor ne ott keresd a hibát ami változatlan* hanem ott ami változott** (hibakeresés 1 lépés)

    hidd el nekem hótmindegy hogy meddig szenvedsz a géppel, de buzizhatod napokig akkor sem fog megjavulni, amíg a SELEJT patront ki nem cseréled (és ha szerencséd van és gyorsan cselekszel akkor nem köt bele a fejbe a hulladék kínai festék). Ha vársz a csodatanácsra és elég ideig rugózol a semmin, akkor szépen megköt a festék a fejben és akkor indul a szopóroller. Öveket becsatolni :Y

    *változatlan = nyomtató,
    **változó = patron

  • atala

    Topikgazda

    válasz Phyllobates #4940 üzenetére

    Sajnos az epsonoknál az utángyártott patronok sokszor rosszak. Nem a patronnal van baj, hanem a chippel ami rajta van. Úgy néz ki, az epson elég jól gyártja a chipeket, nehéz másolni. Sokszor olvasni olyat, hogy eddig elfogadta a chipet, a másik nap meg már nem. Nem tudni miért. Talán be van kapcsolva az automatikus firmware frissítés a nyomtatónál, és telepít egy új firmware-t, a háttérben. Vagy egyszerűen csak rossz minőségű a chip, és bedöglik. Bár, ez utóbbit nem hinném, mert a canonokba az utángyártottakba is a kicsi kínai gyártja a chipet, de azoknál nincs ilyen gond.

    Egyébként epzon-nak igaza van, mert a hibák 90%-át az utángyártott patronok okozzák.
    Én most eredeti tintával nyomtatok, mert nagyon jó áron jutottam hozzá, de egyébként én sem vennék eredeti patront. Nem a leg olcsóbb apatront kell megvenni, és okosan használni, és akkor kevesebb a gond vele.

Új hozzászólás Aktív témák