Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stirlitz

    senior tag

    válasz bicskeyd #1796 üzenetére

    Van eltérés a gyári és az utángyártott patronok színösszetételében, igen. Főleg, ha összekevered őket. 3utángyártot és egy gyári tintás patron :F A fekete patront is használja fotónyomtatás közben. Ha elkezdtél utángyártott patront használni, akkor mind a 4 az legyen, kalibráld be a színeket, és ne csereberéld. Vagy ne várj kiugróan jó minőséget. A csíkozás meg attól van, hogy nem mindegyik fúvóka megy. Nyomtass egy fúvóka ellenörző mintát. Biztos vagyok benne, hogy egy-két fekete fúvókád eldugult vagy rossz. Ezért amikor gyenge (szöveg vagy piszkozat) minőségre állítod, csíkos lesz a végeredmény. Magasabb minőségen nem tűnik fel egy-két nem működő fúvóka, mivel több festéket fúj és hosszabb ideig a többivel, ezért nem lesz csík. Amit írsz, hogy legjobb fotó helyett sima fotó beállításal nagyon közelről mintha csíkot látnál, szintén erre a hibára utal.

    Jah! És boldog újévet mindenkinek, valamint nedves szilvesztert! :D :D :D Vigyázatok magatokra, találkozunk 2010-ben!

    [ Szerkesztve ]

  • mkRoland

    senior tag

    válasz bicskeyd #1796 üzenetére

    Az én DX7400 típusú nyomtatómba EzPrint v6.0-s patronok vannak, és maximálisan meg vagyok velük elégedve (LIDL-es AGFAPHOTO 240g/m2-es Premium Glossy fotópapírra nyomtatva)! Minden kalibrálás nélkül... Bár azért egy itt korábban ajánlott tesztoldalt kinyomtattam, de mivel csak monitoros összehasonlításom van (ami szintén csalhat), nem állítgattam rajta semmit, szemmel láthatóan tökéletes a kép (ember-színűek a babák, a napraforgó ragyogóan sárga, az optikai lemezek tükröződése valósághű).
    Ahány patron-gyártó, közel annyiféle tinta létezik (vagy még több, mivel egyes utángyártó cégek csak magát a patrontestet készítik, a tintát külsős forrásból rendelik). Stirlitz és Lamiki által használt módszer tűnik csak biztosnak: nagyobb mennyiségű tintát megvenni, a kiürült patronokat feltölteni, resetelni, egyszer faszán bekalibrálni, és életed végéig boldogan használni... Erről jut eszembe: nem rendel valaki mostanság itmedia-tól? Egyedül nekem drága lenne a házhozszállítás, de ha többen osztozunk, úgy már megtérül. Tüskevár-Pápa-Veszprém-Székesfehérvár útvonalakon közlekedek gyakran!

    B.U.É.K. mindenkinek!!!

    [ Szerkesztve ]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák