Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ZolkoW

    őstag

    válasz Lacerta #73017 üzenetére

    szerintem sánta a példa, nem azt mondom, hogy jól van ez így a lámpákkal, de van benne életszerű is. A korrekt persze az lenne, ha a gyártók (talán van ilyen is, nem tudom) kellően nagy betűkkel írnák oda azt is, hogy ja, 2000 lumen fél percig, amúgy 1000 három órán át.
    Ha meg kell nézned valamit a hegyoldalban, akkor az a fél perc is elég lehet, de nem vagy kisegítve, ha a lámpád a folyamatos 1000 lumenjét tudod csak használni. Jó, talán az a 2x-es szorzó sem old meg mindent, vagy nem éri meg ezt, de a lámpák fizikájához ez a koncepció tökéletesen passzol.
    Az autód is tudja a 170-et, sőt, 130 fölött lehet hogy még nyomaték is van, hogy tudj előzni, de nem tenne jót neki, ha örökké üveghangon használnád. Ezeket az impulzusokat megoldja, de tartósan sok lenne neki.

    Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

  • WestBam

    Topikgazda

    válasz Lacerta #73017 üzenetére

    Azért sántít a példád leginkább, mert a szemed adaptálódik, 50-100 lumen csökkenést észre sem veszed 1000 lumen mellett, ami viszont üzemidőben már pluszt jelent.
    Ettől függetlenül az ilyen mértékű visszalépéssel én sem értek egyet, mi több, nem is csípem az ilyen apró hotrodokat, mik 4-5000 lumenről 10%-ra lépnek vissza. Pont arra jó, hogy jól összehúzza a pupillád, mire felfogod mi van ott addigra meg lelép tizedére (jobb esetben) és aztán meg ott mereszted a szemed mint a csiga, csak hiába, mert aztán meg mintha gyertya lenne a kezedben annyit látsz csak. A tökéletes értelmetlenség ékes példái ezek. Mivel eladni viszont a sok lument lehet, a piac ezt kényszeríti rájuk.

    ⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

  • FBLLMAG

    senior tag

    válasz Lacerta #73017 üzenetére

    Az EagTac oldalán a 31 LED / 22 ANSI lm fokozatra írnak 16 órát. Ez az alap, alacsonyabb szint, ami megnövelhető. A lámpám esetében, a 70 lm fokozaton, ami 50 perc alatt csökken 38 lm fényáramra, több mint 1200 percet, vagyis több mint 20 órát teljesített. És persze csökkenthetem a 70 lm fényáramot az adott fokozaton, ha ezt szeretném (vagy megemelhetem a web oldalukon szereplő értéket). Ilyenkor (a holdfény bekapcsolásával) a csökkentett fényáramon indít (persze hosszabb üzemidővel). Nem b@sznak át így senkit, csak meglepődhet a tulaj, hogy még mindig üzemel, vagy erősebb a fénye. Esetemben erősebb mint az említett Fenix PD35 V3.0 50 lm fokozata. ;)

    VEZETTE
    CREE XP-L HI V3 LED
    Max kimenet
    450 LED lumen / 315 ANSI lumen
    Központi lux @ 1 méter

    Nyaláb távolság

    Kimeneti szintek
    450/291/31/1 LED lumen /315/206/22/0,5 ANSI lumen
    Futásidő
    1,4/2,5/16/200+ óra

    Mint írtam, a magas fokozaton viszont stabilan tartja a fényerőt

    Annyi, hogy nem 2 óra 30 perc, hanem 2 óra 40 percnél kezdett csökkenni a fényerő a magas fokozaton, és ez a fokozat stabilan nyomja a majd 4000 cd fényerőt, a 2x AA -s, 18 mm átmérőjű lámpából. Nekem XPL HI ledes modell van, de SST-20 és modernebb ledekkel is kapható, még hosszabb üzemidővel.

  • Beri

    addikt

    válasz Lacerta #73017 üzenetére

    Tegyük kötelezővé a max sustained luminus flux @20C° feltüntetését a lámpákon! Aztán már csak egy bizottság kell, aki felülvizsgálja a megadott értékeket.

    eladó Aromamizer RDTA V1

Új hozzászólás Aktív témák