Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gibbs

    csendes tag

    válasz macikos #1135 üzenetére

    Üdv. Macikos!
    Túl sok hővezető pasztát nyomtak az alaplap alá, kinyomódott az emitter fölé és az egész beleragadt aluról a reflektorba. Ráadásul az alaplap alá becsipték a neg. vezetéket is, így az csálén is áll. Nem volt elég fényes a próba során, gondoltam megtisztítom a meneteket, bezsírozom a gumigyűrüket. Amikor kicsavartam a reflektorból az emitter tartóját, a ragasztó paszta lehúzta a dómot és az bennmaradt a lyukban. Magas fényen világít a lámpa, de a fénye kevés, az alacsony fény pár próba után elment, éppen csak annyit világít, hogy nyugodtan bele lehet nézni. Megmértem az áramfelvételt, de csak 1150mA. Ha a négy mag párhuzamosan van kötve (mint ahogy látszik), akkor elég kevés, de még a leírásában megadott 1800mA is. Ha max. 1000 lument akartak belőle kihozni, akkor lehetne 2800mA is. Amit még nem tudok, hogy van-e benne valamilyen konverter, mert párhuzamos hajtásnál-mint írod-a négyszer CR123 feszültsége (de valószínüleg a 2x3,5-4,2V is) sok lenne. Vajon hány voltot viselnek el az MC-E ledek károsodás nélkül?
    Párhuzamos kötésnél nem azt a kb. 3,5 max. 4,2V-ot kellene kapnia egy-egy magnak, mint pl. a P7-nél.
    Van egy SpyderFire P7-em is (amit pontosan a te korábbi véleményedre alapozva vettem meg). Ott a direkt hajtás miatt a led az akku feszültségét kapja. Ezek is így mehetnek?
    Úgy okoskodom, hogy a széles feszültséghatárok miatt (6-15V) és a párhuzamos kapcsolás miatt a driver kimenő feszültségét talán lekonvertálták 4V körülire, akkor viszont jó lehetne akár az MX-L meghajtására is, csak az áram kevés. Mi a véleményed, véleményetek?
    A lámpa egyébként két napja jött me. Okt. 28-án rendeltem, november 1-én indították el, több, mint négy hétig jött. A lámpát nem akarnám visszaküldeni, csak gondoltam írok nekik reklamáló levelet, de az angol tudásom enyhén szólva hiányos. Nem tudom mi a tapasztalatok a reklamációk intézése során?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák