Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz Pöttön #5910 üzenetére

    Elvileg mindegy, hogy ExpressCard vagy mPCIe. Amelyik kényelmesebb, ExpressCard talán egyszerűbb csatlakozású, az mPCI-hez szét kell kapni a gépet, és kilógatni a csatlakozást az mPCI csatiról, ami körülményesebb, viszont talán kicsivel olcsóbb megoldás, mivel nem kell az ExpressCard részét megvenni.

    GTX970-nél felesleges is erősebb kártya, meg 10. gen NV. Eleve a 2. genes Core i mobil proci is korlátozni fog CPU erőben, meg a PCIe 2.0 x1-x2 csatlakozás is korlátozni fog a kártya által támogatott PCIe 3.0 x16-hoz képest, így ha annyira brutál kártyát használsz, akkor csak nem lesz kihajtva. Főleg, hogy a PCIe busz kihasználhatósága is feleződik, mert az infóknak a belső kijelzőhöz még visszafelé is mennie kell, ez pedig nagy mértékben lecsökkenti a teljesítményt, ez a belső kijelző fog a legeslegjobban limitálni.

    Még egy sima 970 GTX is egy i7-2670QM proci + 16 GB RAM társaságában is a bottleneck calculator szerint 28%-os CPU bottleneck, de ez nem számolja bele a PCIe régi verziót, kevés sávot, meg hogy belső kijelzőn használod, én emiatt olyan 50-60%-os bottlenecknek saccolom. Tehát még egy 970 is overkill bele, vehetsz olcsóbban, 950, 960, de akár még egy 750Ti, 750 nem-Ti is elég lehet ehhez a géphez ilyen belső kijelzős feállásban. A lényeg, hogy a belső kijelző miatt mindenképp NV-t vegyél, támogassa a releváns API-kat, meg ne égess el rá túl nagy rakás pénzt, mert az asztali gépet így sem fogja kiváltani, persze az integrált f0schtalicska GPU-hoz képest mégis más dimenzió lesz.

    Amondó vagyok egyébként, hogy mielőtt elkezdsz még pluszba költekezni, próbáld megoldani a meglévő dokkal, R9 390-es kártyával, legfeljebb addig rákötöd egy külső monitorra. Arra elég, hogy belekóstolj az eGPU műfajába. Vagy alternatív megoldásként vegyél olyan kártyát, meg normálisabb tápot, amit később át tudsz építeni asztali gépbe, és így ha nem tetszik az eGPU-zás, akkor sem buksz rajta anyagilag.

    [ Szerkesztve ]

  • Frawly

    veterán

    válasz Pöttön #5912 üzenetére

    Tudtommal mindkettő egyforma sávszélességű, az ExpressCard, és az mPCIe is. Mondom, az mPCIe-ek egyedüli hátránya a kilógatott kábel. ExpressCardot ki tudod kulturáltan szedni a slotból, így inkább csak ergonómikusabb.

    Persze nem vagyok biztos, mert nálam ez volt a helyzet ThinkPad X220-on, de HP 8760w-n lehet eltérő sebességű az mPCIe és EC megoldás, az a baj, hogy nem találok róla hivatalos adatot. Egy fórumon 4 Gbps = 500 MB/sec = PCIe 2.0 x1-et emlegetnek 8760w + EC megoldásnál, de arról még nem hivatalos infót se találok, hogy az mPCI hány lane-t támogat, az biztosan PCIe 2.0, csak hogy x-hány, az nem biztos.

    Egy M5950-hez képest jelentős előrelépés lesz mindenhogy. Egészen dimenzióugrás. Szerintem GTX750-en még 720p high-ban is játszható a Borderlands 3, önmagában a kártya teljesítményre tudná, a CPU/PCIe bottleneck mellett már sanszos, hogy a 720p medium reálisabb, egyedül abban nem vagyok biztos, hogy konkrétan mennyit vesz le a teljesítményből a belső kijelző használata.

  • Frawly

    veterán

    válasz Pöttön #5914 üzenetére

    Fórumokon azt írják, hogy a HP 8760w-ban a WLAN slot x1 sávos. Akkor mindegy, mert szerintem az Express Card slot is ennyi, ennek alapján nincs sebességbeli előnyben egyik sem.

    Menni persze, hogy megy, ezt videó nélkül is meg lehet előre mondani, hogy menni fog. A videón a gyerek ExpressCard-dal nyomja, de épp úgy megy mPCIe-n is, csak akkor neked kell a kábelt az alaplapról kilógatni.

    Az a GTX650, 660 is jó, amiket én látok a neten, meg ilyen videókon, bár azért én a 750-re inkább mennék rá, főleg a Ti-ra valami nagyobb VRAM-os kiszerelésre, mert árban nem sok rés van ezek között. Igaz akkor már a GTX950-970 sem sokkal drágább, néhány plusz ezres, kérdés mit fogsz ki olcsón, mindenképp használtan nézelődj, és túl nagy pénzt nem érdemes rááldozni ekkora bottleneck mellett, vagy ha rááldozol, akkor meg időtálló kártyát kell venni, ami ha nem is lesz kihasználva, de át érdemes rakni asztali gépbe is.

    Én TP X220-on próbáltam (abban csak 2 magos mobilproci van), GDC 8.4-es dokkban AMD RX570-es 4 gigás kártyát, 500W-os Corsair ATX tápra kötve, Express Carddal, külső FullHD monitorral (mivel AMD kártyánál a belső kijelző nem játszik). De én eleve az egész setupot úgy vettem, hogy átrakom idővel asztali gépbe. Teljesen jól működött eGPU-ként is, annyi, hogy a notin fel kellett tegyem a legfrissebb BIOS-t, egyébként nem látta az Express Cardot, mert az eGPU-n frissítenem kellett VBIOS-t, de ez nem az eGPU miatt volt, hanem rettenet olcsó, használt bányászkártyát vettem, amin coinbányászathoz fejlesztett undervoltos BIOS volt, és 1043 errorokat dobott rá a driver, ezt lehet BIOS frissítéssel és driver patch-csel is orvosolni. Egyedül annyi hátránya volt még, hogy az Express Card csatlakozása kicsit bizonytalan, könnyű volt úgy bedugni, hogy látszólag becuppant, de nem csatlakozott normálisan, ilyenkor a kártya ventijei pörögtek csak maxon, de nem adott képet. Ilyenkor tudtam, hogy erősebben be kell nyomni az EC kártyát a noti oldalába, ez néha kisebb kellemetlenség volt, de teljesen jól ment az egész. Meg egy fontos dolog van még, ha EC kártya mellett döntesz: menet közben NEM szabad lehúzni, míg a gép be van kapcsolva, mert károsodhat a gép, dokk, kártya is!!!!!!!!! Mielőtt kihúzod az EC-t, teljesen ki kell kapcsolni a gépet. Ez igaz mPCIe-s megoldásnál is, ott meg a dokkot nem szabad lehúzni. Nem hotplug megoldás, kinyírhatja a hardvert.

    Nálam teljesen jól ment, igaz én kicsit régebbi játékokat játszottam vele, de pl. GTA IV 1080p-ben is ment, meg az a Far Cry 1, ami előtte az integrált hulladékon 30-60 fps-sel futott 1366×768 medium-ban, az eGPU-val 1920×1080 high futott 500-900 fps-sel, állam koppant a földön, hogy mekkora különbség, ekkorára nem számítottam. Tudom, ezek régebbi játékok sokkal, mint egy Borderlands3, de azért ebből sejthető, hogy milyen óriási előrelépés az eGPU.

    [ Szerkesztve ]

  • Pöttön

    őstag

    válasz Pöttön #5916 üzenetére

    Na az elitebook-al kapcsolatban ráhagytam, mivel megtudtam külföldi forumokról, hogy whitelist-es az mpcie része.

    Viszont van egy Toshiba Satelite C55 laptop még a háznál, ebbe bele szerkesztettem.
    Ez elsőre gyönyörűen kapcsolgatja a vga-t, és a tápot a laptop indulásnál.
    A laptopon van kép. A Xeon processzor E3 PCI Express gyökérport-ot letiltottam az eszközkezelőben, így az integrált gt710m nem zavar be. Majd a biosban kikapcsoltam a lan boot opciót, és a windowsba, eszközkezelőben meg is jelent az általános Microsoft megjelenítő, majd mivel Win 8.1 van fent egyből felis rakta rá a drivert, Radeon HD4800 series, viszont a monitoron még mindig nincs kép. :F

    Szerk: A képernyő felbontásnál láttam, hogy 2 megjelenítő van, rámentem, hogy terjessze ki, és kis gondolkodás után kék halállal újraindult a gép...

    Ezzel kapcsolatban valami ötlet? :)

    [ Szerkesztve ]

    A sport a legjobb kikapcsolódás...

  • Pöttön

    őstag

    válasz Pöttön #5918 üzenetére

    Próbáltam a 13-9 legacy drivert felbarkácsolni a gép-re ,mert normális drivert csak sufnizva lehet már erre a kártyára tenni amúgy is win 8.1-nél.

    De ugyan úgy kék halált kaptam, a ddu-val megpróbáltam az nvidia drivert letakarítani, de ez is újrainduláshoz vezetett.

    SYSTEM THREAD EXCEPTION NOT HANDLED (atikmdag.sys)
    Ezzel az üzivel kapom a kék halált mindig.

    A sport a legjobb kikapcsolódás...

  • Frawly

    veterán

    válasz Pöttön #5916 üzenetére

    Lehet a kártya is túl régi neki, de szerintem nem valószínű, mert a redditen olvastam valakiről, hogy 430-as Thinkpaddel használ HD4850-et eGPU-nak. Próbáld meg az AMD oldaláról a HD4850-hez a legutolsó drivert feltelepíteni. Előtte szedd le azt a drivert, ami most van fent, telepített alkalmazások listájában nyomj eltávolítást.

    Ha lesz végre kép a külső monitoron, az integrált GPU-t akkor sem kell letiltani, csak Windowsban kiválasztani azt a kijelzőt, ami az eGPU-ra van lógatva, pont ezzel a 2. kijelzőre kiterjesztős funkcióval, amivel most próbálkozol, működnie kéne.

    Ha más nem segít, előbb a laptopon frissítsd a BIOS-t a legújabb verzióra. A dokk PCIe vezetéke biztosan csatlakozik rá az mPCI csatira? Tápot, extra tápcsatit rákötötted a kártyára?

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz Pöttön #5927 üzenetére

    a firepro m4000 úgy tűnik 33W-os, míg a GTX 950M 75W. De szerelték NVIDIA 1000M-el is, ami tán 45w.
    Ezzel arra akarok utalni, hogy talán nem bírna vele a gép hűtése. Báár, van aki tán 780-ast tett bele, ami meg mintha 100W-os lenne [link] Ha az igaz, akkor akár működhet is.

    Teljesítményben a mobil változatok lassabbak szoktak lenni, mint a desktop kártyák, mert általában teljesen más hardver van a hasonló név mögött. Talán ez az összehasonlítás mutatja, ha pontosak az adatok, hogy a kevesebb egységek mennyivel kevesebb erőt adnak a mobilnál [link]

    Persze valamennyit a pcie 1x csatolós külsőn is lehet veszíteni. Belső képernyőre visszaküldve a képet viszont komolyabb teljesítménycsökkenés is lehet. Úgy már nem biztos, hogy gyorsabb az egpu. Ha kifejezetten saját képernyőjével akarod használni, akkor lehet az mxm-es jobb választás - csak nézz utána, hogy tényleg működik-e vele, van -e rá példa.

  • Frawly

    veterán

    válasz Pöttön #5926 üzenetére

    Az 1366×768-ból ítélve belső laptopkijelzőn tolod, téged inkább az limitál, hogy az a kevés PCIe 2.0 x1 sávszél is még több részre van elszabdalva, nem a proci. Ilyen alacsony felbontásban high-on a GTX960 simán nyomna Borderlands 3-ban még procilimittel is 80-100 fps fölött, ha külső monitorra kötöd. Van olyan jó kártya, hogy normális asztali procival, asztali gépen FullHD-ban highon is kitolja a min. 60 fps-t a legtöbb esetben.

    Ja, integrált IGP és integrált mobil GPU-k után más dimenzió az eGPU. Egyszerűen köröket ver rá mindenhogyan. Szerintem az integrált hulladékok nem is érdemlik meg, hogy GPU-nak vagy grafikus gyorsítónak legyenek nevezve, régről még szokás őket grafikus lassítónak nevezni :D Ez néha asztali GPU-kra is áll, az asztali 710GT meg 210 GT és társaik is inkább vicc kategória, mint játékra kicsit is alkalmas GPU-k. Mondjuk utóbbiakat nem is játékra gyártják, hanem ha valaki extra monitort akar a gépre kötni, csak hogy legyen kép.

  • Frawly

    veterán

    válasz Pöttön #5927 üzenetére

    Szerintem a HP 8760w-ben van integrált GPU, a prociban. Az AMD Firepro nem veszne szerintem össze az eGPU-val.

    Ha MXM3 csatin tudsz bele másik GPU-t tenni, akkor az a 950M talán jobb megoldás. De működik az ExpressCard is, ha van a gépen foglalat hozzá, akkor ugyanolyan jó, mint a mPCIe-s megoldás. Annyi, hogy kicsit drágább, mert a dokk mellé kell venni egy ExpressCardot is. Nem szörnyű pénz, de plusz tétel.

  • Frawly

    veterán

    válasz Pöttön #5934 üzenetére

    Hát, ha már van egy laptopod, amin van eGPU, meg van játékkonzol, akkor játssz azokon. Ha mégis komolyabb PC-s játék kell, akkor ne egy 2. laptop mellé vegyél újabb eGPU megoldást, hanem építs asztali gépet. Alig foglal több helyet, mint egy komplett eGPU setup, külön táppal, dokkal, mindenféle kábellel. Akár még lanpartira is elviheted, mert a mai házak már nem olyan nehezek, tápok nem trafósak, könnyebbek, nincs a gépben 100 HDD, meg ODD, meg fene tudja mi, csak egy könnyű táp, egy szál alaplap, 1 GPU kártya, egy SSD és annyi. Csak a hűtés nyom némi súlyt. Tehát nem úgy van, mint rég, hogy hidraulikus emelő kell, hogy a dögnehéz ATX házat cipelni tudjad.

    Rendes asztali gép, olcsóbb Ryzennel (1600(AF), 2600, 3300X, 3100, B450-es lap) alig lesz drágább, mint egy gGPU setup, és azzal az 1080p high is meglesz 60 fps mellett. Nem lesz PCIe 2.0 x1 limit, meg procilimit se, rendesen ki lesz hajtva a kártya PCIe 3.0 x16 módban, menni fog, mint a szél, se Doom Eternal, se RDR2 nem okoz majd gondot, legalábbis FullHD 60 fps-ig semmiképp.

    Anno én is így voltam, laptophoz vettem meg az eGPU-s dolgokat, működött gond nélkül, de láttam, hogy az asztalon a monitor, táp, dokk, kábeldzsumbuj elfoglal annyi, vagy még több helyet is, mint egy asztali gép, inkább átraktam a hardvereket egy asztali gépbe, így csak egy darab ExpressCard meg egy GDC dokk maradt feleslegbe. Olcsóbb B450-e lapot vettem, Ryzen 2600-at (akkor még nem volt kint a 3600 és az 1600-as meg nem volt sokkal olcsóbb), 2×8 GB-os 3200 MHz-es DDR4-et, meg egy olcsó házat. Videokártya, táp, monitor eleve megvolt az eGPU-s felállásból, SATA3 SSD is akadt a gépbe, ami már megvolt régebbről, egy másik laptopból szedtem ki. Lett alig többért egy normálisan használható asztali gép, aminek a FullHD high 60fps gaming nem téma, több meg nekem nem kell, nem érdekel a high framerate gaming meg a 4K. Ráadásul upgrade-elhető platform, szabvány ATX ház, mATX lap, 4 RAM foglalat, AM4 foglalat, később bármikor tehetek bele erősebb kártyát, egy Ryzen 3700-3800X procit, még +16 GB RAM-ot, ha arra lenne szükség, de egyelőre nincs, elleszek ezzel évekig. Főleg, hogy játékok terén is még sok a pótolni valóm pár évvel ezelőttről.

    Kártyád, tápod megvan már neked is, az a GTX960 még használható asztali gépben is, ha nem játszol FullHD-nál nagyobb felbontásban, meg nem szaladsz túl nagy textúrákkal VRAM limitbe. Így csak ház, lap, proci, memória kombót kell venned.

    [ Szerkesztve ]

  • Kiki18

    őstag

    válasz Pöttön #5985 üzenetére

    Szinte bármi megfelel, amiben 8. generációs intel van, és lehetőleg x4 sebességű a Thunderbolt 3 csatlakozója.
    Én régen sokat matekoztam és nézegettem laptoptípusokat, míg véletlenül beleakadtam a jelenlegi gyöngyszembe. Versenyben volt egy HP 360x spectre és az aktuál Thinkpad T480(ha jól emlékszem)

    Én még 18-19ben ezen ahonlapon olvasgattam a lehetséges opciókról:
    https://egpu.io/best-laptops-external-gpu/

    Ennél jobb ötletem sajnos nincs, hazai viszinlatban kevesen engedhetik meg maguknak a TB3 rendszereket, így nincs igazán tapasztalat. Inkább külföldi fórumokon olvass utána,illetve szűrj a saját elvárásaid szerint is (notebook méret, csatlakozók száma, dokkolhatóság, hűtés és nyilván az ár.)

  • Frawly

    veterán

    válasz Pöttön #5988 üzenetére

    A ventik pörögnek a kártyán? Úgy értve, hogy felpörögnek, de aztán nem maradnak túlpörögve? Ha nem pörögnek, akkor extra tápcsati rajta van a videókártyán?

    BIOS-ban engedélyezve van az EC foglalat? BIOS a legújabb? Ha nem, BIOS-t kéne frissíteni. Az EC foglalatba rendesen be van cuppanva a kártya?

    Próbálkozz vele, ha megvetted, a türelemhiányt ne fogd rá időhiányra. Elvileg az a gép, dokk, kártya biztosan támogatott ilyen kombóban, ezt biztosan tudott, kéne menjen, nem az van, hogy valamelyik hardver inkompatibilis lenne. Elhiszem, hogy pain in the ass, az eGPU ilyen műfaj. Ez nem olyan, mint az asztali gép, hogy beteszed a kártyát, és megy.

  • azbest

    félisten

    válasz Pöttön #5992 üzenetére

    legfrisebb a bios, ha ez az? [link]
    Tisztán uefi módban indítva? Lenovonál is csak úgy sima a hasonló korúnál, t430 nál.

    Mivel minden whitelistes, így értelem szerűen nem fogad el más id-jé eszközöket. Néha azért van rá megoldás. Van, hogy moddolt biost csinált valaki. Van, hogy pl wifi kártyának át lehet írni másik gépben az id-jét.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz Pöttön #5994 üzenetére

    de nem látom még mindig, hogy a biosban a boot mód tiszta uefi e. Az nem érdekes, ha így nem indul a win mert legacyban lett telepítve, de ha megy a kártya úgy, akkor bedugott kártyával is mutathat valamit a belső kijelző

    [ Szerkesztve ]

  • wody21

    tag

    válasz Pöttön #5996 üzenetére

    Ha egyszer odáig eljutott a masina, hogy sárga felkiáltójellel jelzi a GTX960-at, akkor szerintem már nagyon közel jársz a sikerhez. Most a friss Windows-on nem próbálnál egy DSDT override-ot (large memory), hátha akkor nem panaszkodna tovább sárga felkiáltójellel, ugyanazon trükkös metódusod mentén végiglépkedve...

  • Frawly

    veterán

    válasz Pöttön #6044 üzenetére

    Nem is a 2 GB meg a PCIe 1x az igazi limit, hanem a régi genes mobilproci. Az a GTX750-960 teljesen megfelelő kártya ahhoz a géphez, attól erősebbet hiába is kötnél rá, nem tudná a gép kihajtani a fent említett limitációk miatt, csak a pénzed égetnéd el egy még drágább kártyára, úgy, hogy cserébe egy dekával se kapsz játékokban adott felbontás és beállítás mellett több fps-t, vagy csak 1-2-vel, ami nem éri meg.

    Ráadásul a GTX750-960 elég megbízható GPU-k eGPU-s felhasználásra, már tömeges tapasztalat van velük, nincs a kártyának és a drivernek korlátja, ami az ember életét keseríteni, ahogy RTX kártyáknál pl..

    Nyilván, ha ez a teljesítmény, 720p-900p low/medium nem elég, akkor arra meg mindenképp vagy gaming laptopot vagy asztali gépet kell venni, és nem egy 8+ éves laptopra kell eGPU-kat kötni.

    Én is ezt az utat jártam be, az RX570 teljesen jól ment Exp GDC dokkban, Thinkpad X220 + Expresscard-ra kötve. De! Mivel úgyis lógott ki belőle 100 kábel, táp, monitor (AMD kártya nem megy belső laptopkijelzőn, pedig a Linux miatt nálam csak AMD jött szóba), dokk, egész dzsumbuj volt az asztalon, beláttam, hogy nem sokat érek vele, annyi erővel tarthatok egy asztali gépet is. Így is tettem, a kártya, táp köré építettem egy Ryzen-es asztali gaming gépet, ami a mai napig kiválóan szolgál 1080p high 60 fps vsync gamingre, így csak a dokk árát buktam egy próbálkozás erejéig, vagy még addig sem, mert 1-2 hónapig használtam azt is, és nem volt baj vele. De legalább nincs kábelrengeteg, és a kártya is ki van hajtva.

  • Frawly

    veterán

    válasz Pöttön #6049 üzenetére

    Két tápcsatis kártyánál lehet azt csinálni, hogy egy másik tápágra alakítózni az egyik csatit. Az talán segít, de ja, a tápos topikban sem szívlelik a 2 ágas tápokat. Eredetileg biztonságra lettek kitalálva, hogy ha két redundás ágat terhel valami, akkor kisebb az esélye, hogy túlterhelődik, leég a táp, vagy hibázik a lekapcsolásvédelem, meg nem az egész táp egyszerre durran el, és visz magával mindent hardvert, hanem csak az egy ágon lévő hardvereket viszi maximum. De a gyakorlatban meg csak a nyűg van vele. Ezért van az, hogy tápoknál sok mindent kell nézni, nem azt, hogy márka legyen, meg minél több W-os.

    [ Szerkesztve ]

  • RM007

    addikt

    válasz Pöttön #6190 üzenetére

    Szerintem nem az ára a sok. Én jövőre erre egy 4xxx asztali kártyát fogok tenni és megy majd veszteségmentesen......ilyen nincs még egy a világon!!! Itt sajnos a kérdés az hogy megy-e vele azért a belső kijelző (vagy a külső) vagy sem és akkor ha az egyik nem azzal együtt tudsz-e élni. :K

    Ha van IGP akkor minden pofon egyszerű. A belső venti az nálam ment, de nem irányíthatóan, mert pörgött teljes kapacitással.....a külső kijelzőn(pcie) hibátlanul. A bioszban beállítva auto, pcie kijelző megjelenítésre a külső monitor hibátlan működik a hardverral. Kell az IGP, és ha van akkor minden sokkal jobb.
    A Clevo laptop itt sumákol. Ott sajnos van egy egyedi elgondolás egy belső üzleti életvitel, de külső kijelzőn, monitoron szuper hibamentes 9.gen CPU-val.....megmunkált heatsink-kel.
    Na van egy történetem.

    Ez egy 2019-es (2017) Kínai magán személy hardver fejlesztés, (azt eladta) ami a megfigyelésem szerint az 1000-es szériáig ígér úgy hibátlan, gondtalan működést. Én ennek ellenére a 2 és 3 ezres szériáig futtattam ki némi kompromisszummal. (Romlik a forint, háború és sok más, ha akarsz egy igazi kalandot és olyan a hardvert amihez ez megy csak nyugodtan, amíg lehet.)

    Nekem azért kellett egy nyitott biosz ahol tudom szabályozni a megjelenítés helyét, mert a külső monitoron megy a 2 és 3 ezres szériával hibátlanul ventilátor értelemben. :) :R

    /MSI IGP/ az MXM kártya az SG a biosz szerint belső monitoron, az van alapból beállítva a bioszban. Az IGP mellett megy az asztali is, hisz ugyanarra a slotra van rádugva mint egy kompatibilis mobil kártya és mindegy milyen a biosz az asztali kártyán azt az adapter megoldja. :D

    Persze MSI GT70 4.gen a biztos aláírásom a mondandómra.....és lehet Európában egyedül ezzel a megoldással mire 2019-ben figyeltem fel egy külföldi fórumon egy link által amit sikerült megvalósítanom nem kis izgalommal, fáradozással. :R
    /A megadott vásárlói linken ott van hogy az MXM foglalatos laptopok!/

    Az aláírásomban lévő laptoppal használom most az adaptert, de egyenlőre csak külső monitoron tolva. :R Kúrva jó! :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

  • MaxxDamage

    félisten

    válasz Pöttön #6196 üzenetére

    Ha tiltom a dedikáltat (integrált nincs) akkor egér (USB-s) eltűnik és csak bill van. :D
    Szóval ha nincs dedikált, akkor eGPU hiába van...sokat nem ér.

    Driverezése nV részről hogyan ajánlott?
    Noti és desktop driver legyen felrakva, vagy elég csak desktop is?
    Desktop esetén:
    Erdekes dologra lettem figyelmes. Csak asztali nV driver van a Clevo laptopomon és tegnap csak a laptopot használtam a saját GPU-val (ami 2080 Super 200W+ TDP-s) és megnéztem FH5-t 1440p Ultra-n és látom 80-90W+ csak a fogyasztása...mondom WTF!?!?
    CP 2077-re is rá néztem és ott 121W volt a max. Korábban 200W+ volt.
    Most is GPU 99-100% tekert és FPS is jó volt, nem volt gond!

    ◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

  • MaxxDamage

    félisten

    válasz Pöttön #6206 üzenetére

    Itt gyártó által (Bios amelyet a laptop gyártó csinált a modellhez és nem változtatható) alapba tiltva van az iGP, csak MXM Card van jelen.
    Próbáltam úgy is, hogy elsőnek feltettem a notis drivert aztán restart.
    Elkezdtem a desktop telepítést, aztán azt a könyvtárat áttettem másik meghajtóra (így megmaradt) és mégse lett valasztva, majd ezáltal automatán törölte a c meghajtóról.
    Eszközkezelőbe manuálisan azt a könyvtárt választottam szoftver frissítésnél (valami szabványos grafikus adaptereként ismerte fel csatlakoztatás után auto) és miközben ment a felismerés a kiválasztás után, akkor 1x csak blue screen és lekapcsolt a gép. (valami video memory" volt...gondolom össze akadt a 2 vram vagy nemtom. Újra bekapcs a lapos és minden OK. Felismerte megfelelően. Gamek ugyanaz. Holnap Win11 22H2 frissen telepítve lesz és ha az sem hoz változást, akkor másik SSD-re (van még fiókba pár 1TB-s NVMe M.2 SSD) Win10-t teszek fel...jobbat nem tudok!

    [ Szerkesztve ]

    ◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

  • MaxxDamage

    félisten

    válasz Pöttön #6211 üzenetére

    Lassan csere érett lesz, mert Updatelve lett a 10-es és tiszta telepítés jobb volna.
    CPU-t ilyen 27GHz+ aminek érzékeli meg a RAM is 19GHz+ ITT látható.
    Nagy gebasz van a rendszerrel :)

    ◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

Új hozzászólás Aktív témák