Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Egy németországi kiskereskedésben eladott Razer terméket lehet itthon garanciáztatni?

    Egy Ouroboros-ról lenne szó, amit úgy egy éve vettem használtan és a Synapse szerint még érvényes a garanciája.

    Ironikus módon azért váltotta az elődjét (egy régi revíziós Lachesis-t, amit ezzel párhuzamosan egy kisebb elvárásokat támasztó családtagnak ajándékoztam), ami igazából 99%-osan működött még, mert kezdett idegesíteni, hogy néha nem reagált a görgőkattintásra, illetve mindig is inkább rádiós egeret szerettem volna (volt is még régebben, csak aztán másképp alakult). Erre fel az az Ouroboros még zavaróbb. Kezdettől fogva van vele több-kevesebb problémám.

    1: Egyrészt durván egy napot bír ki az akkumulátora. Ha ébredéskor bekapcsolom a gépet, aztán nem rakom vissza a dokkolójára, mikor pár perctől hosszabb időre hagyom magára a gépet (ha itthon vagyok, akkor egész nap megy, akkor is ha alig használom), akkor 50-50%, hogy kibírja-e, míg lefekszem, és elég lesz-e akkor megkezdeni a töltést, mikor már lekapcsolnám a gépet.
    Viszont, ha rendszeresen visszarakom a dokkolójára napközben, az egyrészt kellemetlen, másrészt pár hónap alatt kinyírja a Nikkel-es akksikat, ha így össze-vissza vannak töltögetve, így ettől esik záros időn belül ~12 óra alá az üzemidő (hacsak nem vagyok hajlandó pár havonta eldobni egy-egy akksit). Esetleg megoldás még az, ha külső adapterrel töltöm és folyamatosan cserélgetem váltásban, mikor kell, de ez is kellemetlen és szerintem hamar meg is lazulna a háta, ha rendszeresen szétszedném.
    Tehát "rádiós is meg nem is". Határeset. Inkább azt mondanám, hogy kompromisszumokkal és/vagy bizonyos megkötésekkel használható vezeték nélkül is.

    2: Másrészt jól feltöltött akkumulátorral is előfordul (de csak rádiós módban, kábellel csatlakoztatva sohasem), hogy egy-egy másodpercig nem reagál semmire. Ez teljesen véletlenszerű (neten olvasgatva sokan DPI, vagy más beállítás módosításhoz kötik, hogy így megzavarodik, de én nagyon ritkán nyúlok a beállításokhoz, és így is előfordul olyankor is, mikor nem módosítok semmit).
    Ez is változó, talán a rendszeresen frissülő szoftver verziójától is függ. Viszont nekem szükségem van a Razer szoftverére, mert a szokásos beállításaim közül (pl. hüvelygombok átprogramozása) nem minden működik a Windows beépített HID driver-ével és a Synapse nélkül. De mikor egyszer mégis tesztelgettem így, úgy rémlik ilyenkor is megzavarodik néha (csak így nem láttam az akku állapotát, ezért lehet, hogy már az alacsony töltöttség volt az oka).

    Nagyon furcsának tartom, hogy a Razer levette a weboldaláról az első publikus firmware updater-t és azóta sincs újabb verzió (beta-t sem találtam), pedig a netes beszámolók szerint ugyan továbbra sem hibátlan, de határozottan jobb lett az egér ezzel a firmware-el (úgy rémlik, hogy én szerintem már eleve ezzel a verzióval vettem meg, vagy gyárilag, vagy az előző tulaj frissítette, de próbáltam újratelepíteni is).

    Szóval szerintem nem konkrétan az az egér a hibás, hanem minden ilyen Ouroboros (ha nem is minden Ouroboros, de ez a hardware revízió, ami nekem is van), mert másoknak is vannak ilyen vagy hasonló problémái. Így nem is tudom, hogy mit tudna vele kezdeni egy szervizes (esetleg felajánlhatná, hogy vásároljam le az árát más Razer termékre...?). A Support-al hiábavalóan próbáltam levelezgetni.

    Szerintetek mit csináljak vele?
    Küldjem esetleg vissza Németországba, ahol először eladták?
    Ez azért nagyon rizikós, mert néha akár egy álló napot is kibír, mielőtt lemerülne és hülyéskedne, máskor naponta többször is megbolondul, de akkor is csak pár-pár másodpercre (de épp elég idegesítő ez még akár netezés, nem még játék közben), illetve megesik, hogy már napközben be kell dugnom töltődni (gondolom jobban merül, mikor ténylegesen is használom, nem csak ül magában, de bekapcsolt géppel).

    Ja még akksihoz: a LED világítása fixen ki van kapcsolva (esztétikai okokból is).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz jaffa 2843 #1175 üzenetére

    #1174 A Support-al hiábavalóan próbáltam levelezgetni.

    Kétszer is nekifutottam. a Szokásos "próbálja újraindítani" típusú sablondumák után (természetesen dacára annak, hogy már az első üzenetben leírtam, hogy mit próbáltam, azért ugye próbáljam meg újra most is, mikor mondják...) az volt a konklúziójuk, hogy akkor garanciáztassam.

    Én is valami olyat szerettem volna rajtuk keresztül elérni, hogy megmondják mi a hozzám legközelebbi szerviz, amelyik szóba áll velem, de ilyen választ nem kaptam tőlük (a Support "varászgomb" mögött ülő tech-analfabéták sablonjaiból).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Logitech G900. Eddig álomszerűen jól működött. Ma kikapcsoltam, jól kifújkáltam a port a résekből, aztán alaposan körbetörölgettem alkoholos mikroszálas kendővel, és most semmit nem csinál, csak kikapcsolva tölti az akksit, de ha bekapcsolom, akkor a vezeték nélküli vevő csak egy pillanatra látja (a szoftverében bevillan, hogy csatlakozik), aztán elveszti (nem látja, nem működik), a PC oldali rádiót kihúzva és kábellel bekötve az egeret egy pillanatra sem működik (ha kikapcsolom, tölti az akksit, ha bekapcsolom, akkor passz hogy mi történik, de semmi DPI LED nem világít, kurzor nem mozog, szoftvere nem látja...).

    Valami tipp? Nincs semmi olyan "tarts nyomva ezt az 5 gombot, háromszor forgasd körbe minden tengely körül aztán ugrálj fejenálva" hard-reset, amihez nem kell PC, de kipucolja a memóriáját, hátha akkor bekapcsol? :U

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz janos666 #3793 üzenetére

    Na, így ~5 héttel később szólt a szerviz (minden héten felhívtam őket egyszer a második héttől kezdve), hogy nem tudják cserélni, csak jóváírni. Szóval visszakapok 35k-t, és vehetek 45k-ért egy újat (mivel pont ugyan annyiba kerőlnek most, így inkább a G903-at rendeltel a G900 helyett, de ez részletkérdés, nem fogom használni a wireless charge funkciót, csak tényleg egy árban vannak most, szóval gondoltam legyen az újabb...). De jobban fáj, hogy 5 hétig nyúztam egy olcsó vezetékes tartalék-egeret.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz #16939776 #3916 üzenetére

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Feltűnt, hogy rég nem frissült a Logitech Gaming Software, felnéztem a weboldalukra és láttam, hogy Logitech Hub van helyette. Az előbbi uninstall, az új fel, az egérbe mentett profilt kiolvasta (viszont állandóan nyafog, hogy váltsak software profilokra, mert nem minden funkció érhető így el - hiába nyomom ki a figyelmeztetést, visszajön), viszont sehol sem találom, hogy hol lehet kikapcsolni a LED-et. Folyamatosan világít az egér háta, ami zavar és még az akkut is pazarolja/koptatja (próbaképp átkapcsoltam software profil módba is, de a Low Battery dolgon kívül semmi nem nyíl meg, az pedig nem érdekel, mert nem utazó egér).
    Sőt, a polling rate sem konfigurálható (vagy nem látom, hogy hol). Gondolom 1000Hz-en maradt még a profilból (vagy már fixen ott van), de fura, hogy eltűnt.

    Most tehetem vissza a régit a LED miatt? Miért adnak ki ennyi félkész programot? :O

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz jaffa 2843 #5037 üzenetére

    G903, de megvan: Engedélyezni kellett, hogy az egér memóriája helyett szoftveres profilt használjon, de utána egyszer még vissza kellett lépni a kezdőoldalra a GUI-n, újra rákattintani az egér ikonjára, és ezután egy másféle fül jött elő a korábbi helyett, ahol ezer dolgot enged állítani, de persze "szerencsére" totál factory default-ból, tehát nem kaptam meg leklónozva az egérbe mentett beállításokat kiindulási alapnak. Itt ki tudtam kapcsolni a LED-eket, de nem is látom, hogy vissza lehetne bárhol kapcsolni a beépített memória módra.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    A Logitech G903 egerem "elromlott" mindkét nagy (1,2) gomb. Vagyis mivel egyszerre kezdtek problémázni, ezért gyanakodni kezdtem, hogy inkább az "agyával" van baj, nem két kapcsolóval. A vevőt átdugtam másik USD portba, de ez nem segített. Most a Logi HUB-ot töröltem le (vagy mi a neve), de még nem használtam sokat azóta, hogy biztosra monjam: ez okozott gondot. -> Más tapasztalt mostanában ilyesmit?

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz janos666 #6327 üzenetére

    Ezt nem értem. :U Ha nagyon erősen nyomom az 1-es egérgombot, és úgy rángatok körbe egy ablakot a Windows asztalon, akkor nem "ejti el". Ha normál erővel nyomom, akkor viszont az 1-es és 2-es egérgomb is hasonlóan "elejti" a klikket (a 2-est RPG játékban teszteltem, ahol azzal lehet forgatni a kamerát).
    Ez így hardware hibának tűnik (kapcsoló), de hihetetlen, hogy az 1-es és 2-es gomb is egyik hétről a másikra egyszerre romlott el hasonló mértékben, pedig nem egyforma mértékben voltak használva (az 1-es sokkal többet kattintgatom Windows-ban, a 2-est pedig inkább csak sokáig tartom nyomva, játékban is többet klikkelgetek az 1-essel).
    Szedjem szét, és küldjem meg NYÁK tisztító spray-vel, aztán kenjek a tetejére egy kis kókuszvajat?

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz janos666 #6329 üzenetére

    Végül lecseréltem a hibás Logitech G903-at egy új Razer Viper V2-re, és azóta 100/100 helyett kb. 50/50%, hogy ha elaludt a gépem (Windows Sleep mode), akkor felébred-e attól, ha megmozgatom (a Logitech-el már ez is 100/100 elég volt) vagy akár kattintgatom a gombokat a Viper-en.
    Mivel ez Sleep módban történik, így gondolom kb. 0% hatása van rá a driver-nek.
    Más is tapasztalt már hasonlót? :U (Ezt leszámítva amúgy jobb egér a Viper V2.)
    Nekem viszonylag nehezen elérhető a gép POWER gombja, hogy azzal ébresszem fel, a billentyűzet pedig BlueTooth-os, úgyhogy azzal sohasem lehetett felébreszteni a gépet (de a régi Logitech G900/G903 wireless egereimmel mindig probléma nélkül felébred a gép), ezért ez elég zavaró/bosszantó. :O
    A Razer vevőegység ugyan abban az USB portban van, amiben régen Logitech-é volt.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Van egy kb. fél éves Razer Viper V2 Pro-m. Sokáig hibátlanul működött, de mostanában gyakran kifagy a kurzor (mozgatom, és nem történik semmi).
    Érdekes módon a Win11 felajánlott hozzá egy friss drivert, de inkább elindítottam a Synapse-ot, mert az is szokott frissülni induláskor (nincs berakba autostart-ba, csak kézzel indítom el néha), de most nem tette. Úgyhogy ellátogattam a Razer support oldalára, ahol felkínált egy firmwarer frissítést, ami a leírása alapján pont ezt a hibát lett volna hivatott orvosolni. (Érdekes, hogy a Synapse nem is jelezte, hogy "ugyan töltsd már le az új firmware-t, ha már ő maga nem teszi fel nekem magától.) Végigcsináltam a firmware frissítést a wireless receiver-en és az egéren is (külön-külön kell mindkettőn, de a verziószám ugyan az). De azóta is kifagy néha a kurzor. Végső próbképp hagytam a Win11-nek, hogy feltegye a szerinte frissebb driver-t, de ez sem változtatott semmit. Kb. 2 méterre van a receiver dongle szabad rálátásban az egérre (most, mióta levettem a gép oldalát, mert régen a házon belül rejtettem el a plexi mögött, mikor még gond nélkül működött).
    Lehet, hogy elromlott, vagy ez még mindig valami Windows driver / firmware gond? (Még sohasem láttam, hogy a Win11 driver-t ajánlott volna fel egy egérhez, főleg frisebbet, mint amit a gyári szoftver telepít, ami arra engedne következtetni, hogy "foglalkoznak a dologgal").

    Próbáljam esetleg garanciáztatni?
    Csak az a baj, hogy napi 1-2 alkalommal csinálja csak 1-2 másodpercre, így egy felületes szervizes teszt simán visszadobja, hogy semmi baja (mégis ülhetnek rajta heteket).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák