Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kube

    senior tag

    Üdv.

    Van egy Logitech MX518-as egerem. Sajnos némi teát kapott 1,5 évvel ezelőtt azóta 1 hónapig tökéletes ám a következő 1 hónap katasztrófa. Pontosabban a probléma csak annyi hogy magától elkezd görgetni, hol megjavul, hol pedig ismét elkezdi a procedúrát. Volt hogy fél évig tökéletesen működött.

    Gondolom ki kell pucolni, na de nem igazán merek bele kezdeni és a boltokban kutatva se találtam megoldást mondván: ilyen pitiáner problémákkal nem foglalkozunk. Szóval saját magamnak kellene megoldani a tisztítást, de nem igazán merek nekiállni. Csavarok gondolom a talpak alatt vannak, na de ha azokat leszedem, lehet vissza se tudom rakni normálisan.

    Érdekes probléma, de talán ti valami tippet tudtok adni nekem.

    [ Szerkesztve ]

    No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

  • Kube

    senior tag

    Sziasztok!

    Egy Logitech G400 egeret szeretnék helyrepofozni. 7 éves :B
    - Kábel megtört, azt visszavágnám és "befűzném" újra.
    - Illetve házat szeretnék még cserélni

    Ehhez szeretnék segítséget kérni, van aki már rendelt valahonnét G400 házat és hozzávaló tappancsokat (szétszedés után, gondolom újakat kell ragasszak rá). Nem akarok belefutni egy rosszul illeszkedő vagy rossz minőségű alkatrészbe. Szóval, ha akad itt valaki, aki nemrég csinált ilyet, és tudna linkelni megbízható eladót például ebay-ről, azt megköszönném.

    Amit még megfigyeltem az egérrel kapcsolatban, hogy a görgő nagyon kattog. Ez kábé megvásárlása óta így van, azt hittem ez a normális. Kiderült, hogy másik G400-nál sokkal halkabb, olyan mint a régit MX518-am. Hasonló gondja volt másnak is?

    Van egy MX518 is (v2), annál is lehetne házat cserélni + tappancsokat. Viszont amit megfigyeltem, hogy annál jóval korábban és csúnyábban lekopott a csúszásgátlóréteg a G400-hoz képest. Ezen az MX-en egyébként már volt kábel visszavágás, mert ott is megtört :( Ez esetben a mostani 2019-es MX518 ház is jó lehet a régire? Mennyire kompatibilisek ezek? Az is kérdés, hogy a G400-as ház rámegy-e a régi MX518-ra, mert akkor élből azt raknám rá a jobb csúszásgátló bevonat miatt.

    [ Szerkesztve ]

    No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

  • Kube

    senior tag

    válasz jaffa 2843 #5259 üzenetére

    Fú köszönöm a részletes segítséget :R

    Sima G400 barna burkolata nagyon bejött, ránézésre a G400s is olyan, csak kicsit fel van pimpelve :) A sima MX518 (ránézésre az újnál is) fényes műanyagot használtak, az annyira nem nyerő valamiért.

    Sajnálnék most 20 ezret az újra költeni, ha annyiból kettőt is rendbe rakok... :) ezeknek az optikája teljesen jó, egyszerűen sajnálnám kidobni őket.

    Azon csodálkozom, hogy a kapcsolók még nem mentek tönkre... lehet, hogy abból is rendelek párat, plusz tappancsokat is. Két felújított egér + alkatrészek csak kibírja még egy 7 évig :D

    [ Szerkesztve ]

    No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

  • Kube

    senior tag

    Logitech MX518|G400|G400s gurut keresek kérdésemmel.

    Papíron G400 és G400s között a következő eltérések vannak:
    DPI: 3600 - 4000
    Festés: barna - gameresebb, új logóval
    Kábel: sima - törésgátlóval

    Van egy 7 éves G400 és egy most kibontott G400s nálam. Utóbbinál úgy érzem, hogy erőteljesebben kell kattintani, ami a reakcióidőt ronthatja. Ez alapból is különbség volt a két modell között, vagy csak a G400 kapcsolója járatódott/kopott meg? Egyáltalán utóbbi lehetséges? Vagy más-más omron kapcsolót kapott volna a két modell?

    Szösszenetek MX518 v2 | G400 | G400s

    Van egy 2008-as MX518 v2 (nagyobb tappancsok) egerem is, amihez rendeltem MX518 fedelet. Ez a 2019-es modellről van, sajnos annak a kábele vastagabb lehet, ugyanis lötyög fedélnyílásnál az egész...
    Kattintani ezeket a kapcsolókat is nehezebb sőt... valahogy a ház se stimmel pontosan, mintha lenne egy kis üresjárata a klikkelőknek. Pótegér mondjuk, de ha ezt tudom, akkor G400s házat próbálok inkább.
    Egyébként az MX518 csúszásgátló borítása gusztustalanul kopott... ehhez képest a G400 gyönyörűen kopik már ha lehet ilyet mondani.
    125Hz -es polling rate így újra előszedve nagyon érződik negatívan a G400 1000Hz -es értékéhez képest.
    A polling rate mellett a fedél ez az átlátszó fényes műanyag, a matt felülettel ellátott G400 ebben a tekintetben is jobbnak érződik véleményem szerint. Sajnálatomra a most újra kiadott modellnél visszahozták.

    A G400-nak sajnos megtört a kábele, így azt vissza kell vágni, vagy cserélni. Gondoltam akkor már egy új ház dukál neki is, de tanulva az előzőkből egy G400s kuckót rendeltem. Simát egyszerűen nem lehet kapni. Ha tudtam volna, hogy a G400s-nek a kábele törésgátlóval van ellátva, akkor lehet, hogy egy olyat is rendeltem volna (bár még nem késő).

    Ha a legújabbról van valakinek még tapasztalata a kábelvastagságon kívül (például milyen használni az újabb szenzort), kérem írja le, kíváncsi vagyok :)

    [ Szerkesztve ]

    No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

  • Kube

    senior tag

    válasz Chosen #5368 üzenetére

    Most jött meg a G400s ház amit rendeltem a G400-hoz... (ugye már csak ezt lehet kapni ebayen) hát az eredetihez képest nagyon nem ugyanaz, mindenféle beszerelés nélkül is érezni.
    Először is narancssárgák a gombok, ami még az MX518-ról való. Ez még megbocsájtható, mert gyakorlatilag ugyanaz, és különben sincs rá szükség. Aztán a ház teteje simább (nem annyira textúrált matt), valamint a gumiborítás is sokkal keményebb, olyan műanyagos. Ezzel az egyik lényegét veszti el amit a G400 és G400s -nél imádtam, mégpedig a fedélborítás matt textúrája. Fontos ez az egész csúszásgátló borítás téma, ki tudja ez hogyan fog kopni idővel stb. Nem biztos, hogy megéri lecserélni az eredetit, még ha kicsit kopottas is.

    Azért mondom ennyire biztosan a különbségeket, mert nemrég szereztem egy bontatlan G400s-t (órási szerencsém volt az árral kapcsolatban), és a rendelt ebayes ház köszönő viszonyban sincs. Lehet hogy jó és használható, de hogy nem egészen eredeti minőség ebben biztos vagyok.

    Szóval nem tudom mit csináljak, ott vagyok ahol a part szakad. G400 szét lesz szedve, megcsinálom a kábelét, házat szerintem nem cserélek, inkább marad az eredeti ami azért fényesedett az elmúlt 7 évben. Addig húzom ezzel amíg lehet.
    A G400s-t elrakom a szekrény mélyére... bármi történjen legalább 1 eredeti új példányom van.

    Ezek az ebayes felújításprojektek nem igazán jók, marad a vadászat a bontatlan példányokra. Az újról szóló információt szomorúan hallom :(

    [ Szerkesztve ]

    No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

  • Kube

    senior tag

    válasz jaffa 2843 #5370 üzenetére

    Ez a G400s ház. Most megnézve, én is figyelmetlen voltam, látszik a képeken a narancssárga gombfestés. Bár az tökmindegy lenne, nem érdekelne, régi MX-ből is kiszedhették. Ami biztos, hogy ez a ház nem ugyanaz minőségben mint a dobozból elővett G400s. Inkább egy jó replika, de az anyaghasználat eltér. Ha csak nem készült többféle változat a fedelekből, nem tudok másra gondolni.

    [ Szerkesztve ]

    No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

  • Kube

    senior tag

    Sziasztok!

    Logitech G400s egeremmel lett némi gond.
    Jobb klikkelésnél olyan mintha kétszer kattanna. Egyszer félúton (persze ekkor nem történik semmi, csak hang és érzet van), aztán meg a kapcsoló. Ha pihentetem rajta az ujjam, akkor is kattan egyszer (a kapcsoló természetesen nem).

    Ez mitől lehet? Hogyan javítható?

    [ Szerkesztve ]

    No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

Új hozzászólás Aktív témák