Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Degeczi

    nagyúr

    válasz fil #1425 üzenetére

    persze, az igazi baj az, h a Kindle szoftvere nem kezeli a metaadatok között a műfajt, ezért kell kézzel collectiont létrehoznia annak, akinek az fontos

    egyébként a könyvtárstruktúra tényleg nem vmi hasznos szervezési séma, mert csak egyetlen, fix szempontot tesz lehetővé

    a számítógépen egy nagyobb könyvtárat végképp nem túl kényelmes fix könyvtárstruktúrában kezelni: a Calibre igazán jó ilyen adminisztrációra, mert abban bármilyen szempont szerint könnyen megtalálok akármilyen anyagot, és utána egyetlen kattintással át is küldhetem az eszközre - közben nem is érdekel, ő maga hol tárolta (egyébként alapbeállításként a szerző mappája alatt)

    de most komolyan: miért tenném pl. Clarke-ot vagy Asimovot "sci-fi" alá, amikor van tömérdek természettudományos írásuk is?
    Calibre-ben műfaj szerint is rendszerezhetem, de akár szerző szerint is, ha épp az összes, nekem meglévő műve kell (de akár formátum vagy kiadó, saját címkék vagy minősítés szerint is: nincs határ, bármi könnyen lehetséges)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák