Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vati

    senior tag

    médium: Verbatim DVD-R 16x, MCC03RG20, tavaly nyári. Nekem ez jött be eddig a legjobban, 8x-osan írom őket, gond egy szál se.
    régi író: LG GSA-H10A, JL03 firm.
    új író: Pioneer 112D, 1.06 firm
    sw: Nero 7.5.7.0 (tudom, van újabb... de nem szokásom ok nélkül frissíteni mint a bolondóra, a lemez se annyira új hogy indokolná, az írók sem)

    Probléma: az új Pio nem ír megbízhatóan. Sőt, egyre rosszabbul. A sokak által köpködött LG íróim évek alatt nem rontottak lemezt ebből a fajtából. A Pio eddig 4-ből 1-et kifogástalanul megírt, utána már a harmadikat rontja el: a Nero Verify funkciója szektorhibát dobott rögtön írás után a lemez vége felé. A hiba annyira valódi, hogy a CDCheck szerint még rosszabb a helyzet: már a lemez elején is ''no more data is on the tape. Error 1104'' hibákat dob. Még az LG sem tudta visszaolvasni, pedig az olvasásnál eléggé mindenevő.
    Nagyon nem értem a dolgot, ugyanaz a vadiúj író, ugyanazzal a sw-el ugyanabból a csomag lemezből hogy tud ennyire különbözőt írni? Az LG íróim legalább egy megbízható közepes minőséget hoztak, visszaolvasási hibám sose volt.

    Légyszi, értelmezze valaki nekem ezeket a grafikonokat:

    Ezt tudja a régi LG író:
    [kép]

    Ezt tudta a Pio a legelső lemeznél: (korai öröm...)
    [kép]

    második és n-edik lemeznél így ír a Pio: :(
    [kép]

    megoldási javaslat?

    Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

  • vati

    senior tag

    válasz adra #675 üzenetére

    Kösz, majd a másik topikban is felteszem, valóban jobban illik oda.

    Azért itt tettem fel, mert már csak arra tudtam gondolni, esetleg ezt a fajta lemezt ez az író ezzel a firmmel nem szereti...

    Az ottani #1 hsz-t átnéztem, nagyjából kizárható az összes ott felsorolt hiba. De majd próbát teszek egy nulláról installált winnel, meg a szokásos kábel szétszed-visszadug, hátha csoda történik.

    Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

  • vati

    senior tag

    válasz attiati #679 üzenetére

    ja, én is örülök, hogy maradt még egy jó kis LG-m. :)
    fene gondolta hogy ezek a Pio-k ilyen háklis írók.

    Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

  • vati

    senior tag

    válasz IRON STORM #676 üzenetére

    Csak Pio íróval tudok minőségtesztet csinálni, mer' olyanom van. (meg egy LG, de az nem támogatja a tesztelést)
    A visszaolvasás OK, tehát valóban nem a lemezzel van gond. (eredetileg is arra gondoltam, hátha a lemez-író-firmware párosítás nem az igazi) Ezt eddig is sejtettem.

    Azt nem értem, a legelső lemezt mitől írta meg jól? Aztán mitől romlott el?

    Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

  • vati

    senior tag

    válasz IRON STORM #684 üzenetére

    Újracsekkoltam a rendszert: kábelek kihúzva-bedugva-átvariálva, jumperelés ellenőrizve, másik drive lehúzva, minden szoftveres okosság (poweriso, daemon, ramdriver) kikapcsolva, leirtva stb. Egyedül a kábel maradt 80-eres szalag.

    Eredmény: most már tűrhetően megírja a lemezeket. Visszadugtam az LG-t slave-nek. Akkor is ugyanúgy működik. Eredetileg is jól volt jumperelve, minden a megfelelő kábelvégre feldugva, tehát csak szoftveres oka lehetett a korábbi állapotnak.
    PI Failures :
    átlag: <0.03
    max: 1, némelyik lemeznél ritkán 2 is előfordul ''tüske'' jelleggel.
    PI Errors:
    átlag: 18-20
    max. 80-100 között, mindig egy helyen, 0.5 giga körül egy Gauss-görbe-szerű szélesebb sávban. Máshol 15-30 között ingadozik.

    Ez jónak számít? Úgy tudom, a max. PI Failures számít igazán, hogy <4 legyen, a 20-as átlagú PI Errors nem szép ugyan, lehetne negyedannyi is, de épp elmegy.

    Egy dolgot nem értek: az írásminőség teszt szerint (tudom, Pio-nál nem releváns, de a trend egyértelmű) kb. fél gigánál van egy nagy csúcs a PI Errors-ban. 20-30 körül kezdi a lemezt, fél gigánál egy sávban felmászik 80-100(!) közé (Gauss-görbe-szerűen), aztán lecsökken 20 alá, ott is marad kb. 4 gigáig, ott lassan újra felkúszik 25-30-40re.
    Utalhat ez írási stratégia hibára, amit firm frissítéssel lehet/érdemes orvosolni? Esetleg érdemes tovább gyógyítgatni a szoftveres környezetet, vagy ez az író ilyen és kész ?
    (más lemezt nem tudok kipróbálni, ebből vagyok betárazva. Verba -R 16x MCC03RG20)
    Úgy tudom, elég gyakori az író is, a lemez is, azért itt kérdezem.

    [Szerkesztve]

    Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

Új hozzászólás Aktív témák