Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csabi63

    senior tag

    válasz pinnacle #16656 üzenetére

    5 perce rendeltem meg, néhány nap múlva tudok adni infót első kézből. Ha működik az időzített felvétel CI+ kártyával UPC kábelen akkor marad, ellenkező esetben megy vissza.

  • csabi63

    senior tag

    válasz pinnacle #16661 üzenetére

    Azt én kétlem, hogy ebből a felvett adást pl. át lehetne vinni PC-re. Vagy bármi máson vissza lehetne nézni. Egy kódolt adathalmazt vesz fel szerintem, amit semmi más nem kezel. De az nekem egyáltalán nem szempont, csak működjön az időzített felvétel EPG-ről. Nem pakolgatok én műsorokat PC-re, ez az opció nem érdekel.
    Arra vannak linuxos STB-k, korábban linkelték pl. ezt. Na ez tuti .TS-ben rögzít, amit már egy jobb hajszárító is lejátszik.

  • csabi63

    senior tag

    válasz pinnacle #16665 üzenetére

    Jó a UPC box, évek óta használtam gond nélkül. Én igazából (3D) blu-ray lejátszót kerestem, mert az előző 5 év után beadta a kulcsot. Akkor vettem észre, hogy vannak olyanok, amik kezelik a CI+ kártyát. Dupla haszon, ha nem tripla. 3D blu-ray, médialejátszó, és megy rajta a UPC kábel. Ha igaz...
    Egyébként a gyári LG HR925C user manual szerint (93 oldal) .ts-t rögzít, ami eléggé meglepett. Ezek szerint mégsem kódolt adatfolyamot rögzít, hanem médiafájlt. Nem is találgatok tovább, majd kiderülnek a részletek hamarosan.

    A Venton Unibox képét ne vedd alapul, mert az a műholdas tunerrel szereltről készült. Valójában 2 x DVB-C/T2 dupla tuner van benne, amivel a földi (MinDig TV) és a kábel (Digi, UPC, etc) adásokat lehet fogni. A legtöbb üzletben eleve úgy árulják, hogy magad választhatod ki, milyen tunerrel kéred. Példa. Csak nem a legjobb, mert itthon drága. De kell még bele HDD is, meg fel kell turbózni egy szoftverrel, hogy kezelje a CI+-ot. Az viszont nem téma, a Venton oldaláról letölthető.

    [ Szerkesztve ]

  • csabi63

    senior tag

    válasz cigam #16673 üzenetére

    Ez igaz, de én nem is akarom kimenteni sehová a felvételt. :) Semmit nem tudok még, hülyeséget meg nem akarok beszélni. Éppen azért rendeltem, hogy okosabb legyek/legyünk.

    pinnacle Így néz ki a kábeles tunerrel szerelt Venton.

  • csabi63

    senior tag

    Meg is jött az LGHR925C. Ami alapjában véve egy 3D blu-ray player, és nekem erre volt szükségem. Tud egyéb dolgokat is, elsősorban a kábel TV vétellel kapcsolatban osztanék meg néhány infót.

    Nem, nem lehet. Mármint a felvett adást lejátszani más eszközön. :) Mert gondolom erre volt kíváncsi mindenki.(rajtam kívül) Valójában .TS fájlt ment, ami szabadon másolható, csak éppen valami kódot tesz rá, ami miatt PC-n lejátszhatatlan. Talán valahogy le lehet venni róla a "rontást", de engem ez a része nem érdekel a dolognak.

    Ha valakit még ezután is érdekel, néhány egyéb infó első blikkre. A UPC kártyát fél perc alatt felismerte, elfogadta. Rögzít belső HDD-re (500GB) és külsőre is USB-n keresztül. A 2 TB-os WD merevlemezt pillanatok alatt felismerte. A 64GB-os pendrive-nak viszont beintett.
    Kódolt adás felvétele közben nem lehet másik kódoltat nézni. 1 CI+ kártya egy csatornát kódol ki egy időben, semmi meglepő. Lehet persze nézni közben kódolatlant. Vagy fordítva, kódolatlan csatorna rögzítése közben lehet nézni kódoltat. Ez már csak ilyen.

    Ezek a lényeges dolgok, ami a kábeltévé részt illetik. A többi már az én nem túl happy észrevételem. Használatban volt a készülék, valahol talán ki lehetett állítva. Fólia nem volt rajta, Digi csatornák beprogramozva, és alapból magyarul "beszélt" velem. Csatornát viszont kizárólag Németországon keres. Más opció nuku. Ami nem létezik, majd csinálok egy teljes gyári visszaállítást. Már csak azért is, mert az EPG ékezetei valami furcsa karakterek. Olvasható, de seduxen nélkül nem érdemes nekiállni.
    A dobozban maga a készülék, és a gagyi távirányító. Elem nélkül, mindenféle papír, vagy egyéb leírás nélkül érkezett. A garanciát a futár legalább a kezembe nyomta az ajtóban. Még szerencse, hogy a 93 oldalas gyári manual letölthető hozzá a netről. Angolul. Mert magyarul tud a gép, de magyar leírás a holdban sincs.
    Konklúzió. Jó blu-ray player egy megfelelő médialejátszóval, és egy megfelelő STB alternatíva is egyben. Nem a jobbak közül való, de az ára is ennek megfelelő. Próbálgatom, van még 13 napom. Elsőre megfelel nekem, de ha mégis másképp döntök, megy vissza.

  • csabi63

    senior tag

    válasz Murder3 #16692 üzenetére

    A TV tunerekről.
    DVB-S - műholdas, parabola kell a vételéhez.
    DVB-T - földi sugárzású, szoba vagy kültéri antenna kell hozzá.
    DVB-C - kábeltévé, antenna nem kell hozzá.

    Téged gondolom a földi érdekel. MinDig TV vételére alkalmas tévét nézzél. Pl. ilyet. Ez alapjában véve egy FHD Monitor/TV, földi és kábel tuner is van benne. Emellett CI+ kártyát is fogad, ami jó a Digi, vagy UPC kábelhez is. Ha olyan Monitor/TV-t veszel amiben nincs DVB-T tuner, akkor külön kell venned egy beltéri egységet is.
    Miért kell az antenna? Mert anélkül nem látsz semmit. Jó esetben elég lehet a szobaantenna is, ha nem, kell a kültéri. Lefedettséget tudsz ellenőrizni itt.

  • csabi63

    senior tag

    Beszereztem egy Technistar K2 Isio STB-t. Erről lenne szó. Vagy inkább egy ikertestvéréről. UPC kábelem van három médiakártyával, beltéri meg zéró. A felvételeket eddig a tévével oldottam meg, de siralmasan fapados a beépített médiafelvevő/lejátszó része. Ezért aztán valami alternatíva után néztem, így került képbe az ISIO. Néhány napja vettem, megosztom néhány tapasztalatom.

    Egy tuneres a box, de nekem az elég. A tévében is van kártya, ennek más dolga nincs mint a műsorrögzítés. A UPC kártya nem okoz neki semmi problémát. Belső HDD nincs benne, így a fogyasztása használat közben is csak 8W. (készenlétben 0,5W) A leírás szerint a rögzítéshez ajánlott egy saját tápforrással rendelkező külső HDD, de akár egy min. 32GB-os mezei pendrive is megteszi. Fat32-re formázva. De jó hozzá a 16GB-os is, kipróbáltam. Eleinte egy 64GB-os USB3-as pendrive-ot használtam, de hagytam NTSF-en. Kezeli a box azt is, a beállításokban is benne van. Később aztán váltottam egy 500GB-os WD Passport HDD-re. Saját tápja nincs, de amennyire ennyi idő után látom, nem is kell neki. És két USB eszközt lehet rádugni, ez sem árthat.
    A rögzített anyag .ts formátum, átvihető, lejátszható PC-n. A felvétel minősége jó. Néhány fél perces videó:
    1.
    2.
    3.
    4.
    Gyors mozgásoknál azért bele lehet kötni, leginkább a tenisznél látható. De jellemzően az átcipelt videóknál észlelhető, a box-ban lejátszva nem nagyon veszem észre. És ebben a negyed milliós tévém sem tökéletes, megbocsátható egy belépő szintű STB-nek.

    Az EPG frankó, de sajnos itt a UPC keresztbe tesz nekem. A box hiába tudna 14 napot előre, a médiakártya miatt le van korlátozva 24 órára. Viszont okos kis gép ez, tudja a sorozatfelvételt is. Ahogy felbukkan a következő rész a műsorújságban (amit minden kikapcsolásnál külön is frissít) már állítja is be automatikusan.
    Mi van még? Letölthető hozzá egy szoftver, ami nagyban megkönnyíti az életemet. Nem csak a felvételeket lehet áthúzni vele a PC-re, hanem csatornalista szerkesztő, és fájl konvertáló is van benne. A HD felvételt .mkv-ba, az SD-t pedig .avi, .mpg vagy DVD(.vob) formátumba lehet vele konvertálni. Ezeket meglepően gyorsan megoldja. A felvétel mérete HD-ben (1080i) nagyjából 4,7GB egy órás műsornál. Változó, mert a sok hangsávos csatornáknál több lesz.

    Aztán ugye van benne böngészési lehetőség, a szoftveren át könnyedén lehet neki linkeket is adni, ez a távirányítóval elég macerás. Na jó, PC-hez szokott embernek egy rémálom. De ez a része egyébként sem érdekel, nem egy STB-n fogok jutúbot nézni, meg internetezni. Ahhoz mazochistának kell lenni.

    Eddig minden szép és jó, de semmi nem tökéletes. Ez sem kivétel, két kisebb problémával találkoztam. Az EPG-ben a magyar feliratok nem mindig jók. Jellemzően helyesek, de néha érdekes karaktereket produkál. ( a csehek is találkoztak ezzel) Számomra ez nem probléma, mert attól még olvasható. A menü viszont magyar (is), hiba nélkül.
    A másik a készüléken kívüli lejátszásoknál jön elő. A mentett .ts fájl nem mindig hibátlan. Még nem jöttem rá mitől van, nyomozok utána. Gyanítom, hogy valami kapcsolatban lehet a UPC kártyával, de nem vagyok biztos benne. Annyit tudok, hogy a hibás .ts fájlok első századmásodpercében hibát találnak az erre fejlesztett szoftverek. De a TS Doctor ezeket is szinte mind egy perc alatt kijavítja. Szinte, mert néhány esetben a videó lejátszhatatlan maradt. Persze csak külső eszközön, mert a box vígan viszi. Így aztán nagy problémának ezt sem nevezném.

    Összegezve, nekem tökéletesen megfelel ez a kis box. Alig fogyaszt áramot, nincs egy hangja sem, az EPG könnyen kezelhető. Jól bánik NTSF formázással is a külső HDD-vel, de egy vacak pendrive is elég neki ha éppen nincs más. A garancia 2 év, amire kaptam +1 évet, mert regisztráltam a gyártónál. Német gyártmány nem kínai, van rá esély, hogy nem lesz szükségem rá.

    [ Szerkesztve ]

  • csabi63

    senior tag

    válasz Bozek #16721 üzenetére

    Ártatlan vagyok, a Youtube variálta át a fájlokat. De töltöttem fel két 1 perces eredeti TS4-et, egyenesen a box-ból. Nincs vele igazából problémám. Egyébként sem konvertálok, mert minek. A VLC simán eszi a TS-t. Még a tablet is viszi, de azt inkább nem erőltetem. Sok helyet foglalnak a fájlok, meg nem azért van a tévé, hogy 8 hüvelyken folyassam ki a szemem. Amit eddig konvertáltam, azt is csak tesztelésből csináltam.
    1.
    2.

    @cigam Szívesen.

  • csabi63

    senior tag

    válasz wwenigma #16724 üzenetére

    Ezt én sem tudtam, köszönöm. Annyit laikusként is látok, hogy két STB ugyanazt a digitális stream-et rögzíti, mégis van különbség lejátszáskor a minőségben. Szóval az utófeldolgozás okozza.

    Volt már nálam VU+Duo2 beltéri, annak a felvétele tökéletes volt bármilyen más eszközön lejátszva. Aztán egy Dreambox, ami már nem hozta azt a szintet. A másik meg a fentebb is említett Sencor TV. Apámnak van, az is TS-ben rögzít. Csakhogy az a TS más készüléken lejátszva tényleg pocsék.

    Gondolom itt lép a képbe a rögzítő eszköz minősége. A VU+ háromszor annyiba kerül mint a Dreambox, nyilván hardver és szoftver terén is sokkal jobb. És ez meglátszik a rögzített anyag minőségében is. Hiába ugyanaz a forrás, az utófeldolgozás miatt a végül kikerülő anyag minőségében akár nagy eltérések is lehetnek.
    Jól gondolom?

Új hozzászólás Aktív témák