Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csendes

    őstag

    válasz katt777 #6651 üzenetére

    Megnéztem, Szombathely központtól 22 km-re van. kb 292 fokra (NY-ÉNY). Ha nincs útban semmi, akkor megy síma botantennával is. Ha föl lehet tenni egy lepkeantennát (2000 Ft) pl. erkélyre, úgy hogy rálásson, az is jó. Erősítős szobaantennából Tesco-ban, Auchan-ban, stb. 3000 Ft körül vannak a hálós nyakkendősek, Vatera-n már 1000 Ft-tól. Adó irányába kell fordítani, a nyakkendőt függőlegesre állítani, bekapcsolás után a minimális erősítésről emelni addig, amíg már nem szakad. A teleszkópokat én betoltam, mert inkább csak zajt szednek össze és telítésbe vihetik az erősítőt (ez inkább Bp-en gond, mert itt jön minden tízszeres teljesítménnyel, mint a dvb). Az erősítő miatt lehet hosszabb kábelt is használni (~10m). A háló nem fontos, a sima hurok is ugyanazt tudja nagyjából, legyen szabályozható az erősítés, legalább 20 dB max erősítéssel és a max. kimenet legalább 100 dBuV legyen, ezt általában tudják. Ha az antennakábelre nem lehet rátenni az 5V tápfeszültséget (pl. USB-s vevőnél), akkor olyan antenna kell, amin van hálózati csatlakozó is. Ezek a szobaantennák megfelelelőek, ha van rálátás. Elektromos zajokra (pl. villanykapcsoló) érzékenyek lehetnek a gyenge elektronika miatt. Ha nincs rálátás, sok az akadály, akkor nem biztos, hogy megy. A legegyszerűbb kölcsönkérni valakitől egy ilyet és kipróbálni

    Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

Új hozzászólás Aktív témák