Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atesss

    addikt

    válasz zhagyma #5493 üzenetére

    Voltam ma az Árwillben, ilyen kábelük már nincsen, helyette egy másik 3-as árnyékolásút mondott, CTF-113 tipusú, ez 195Ft/m. Erről mit tudsz ?
    Amúgy tényleg ilyen CommScope kábelt használtak nálunk is a UPC-sek.
    Elég erősnek néz ki, és igen a csatlakozót is fel vannak rakva elég durván. Bár némelyik kicsit ferde, de ez gondolom semmit sem befolyásol.
    Úgyhogy ahol ezek megvannak, ott mindenképp ezt fogom használni.
    Van egy 4-way splitter is, amit szintén ők adtak, a középső szinten ahol bejön a kábel a lakásba.

    Viszont felfigyeltem még egy érdekes dologra.
    Bedugtam a bejövő UPC-s kábelt (amin elvileg semmi jelet nem adnak, amióta bekötötték kb. 4-5 éve, sosem fizettünk elő rá) a splitter bemenetére, az egyik kimenetet meg a TV-re.
    És nagyon rossz minőségben, de bejön jó pár UPC-s csatorna !
    Elsősorban a 600-700Mhz körüli tartományban. A legjobb talán a NatGeo 671Mhz-en - ez pont a leginkább érdekelne is.
    Próbáltam hogy az Antenna Digital-os dekóderünk erősítő funkcióját felhasználva (analóg földinél működik, sokat segít) elöször abba dugom, majd utána a tvbe, de csak sokkal rosszabb lett, úgy asszem semmit se talál meg a tv.
    Van rá valami esély, hogy ezeket kicsit "feljavítva" tudjam nézni ? :U
    Egyáltalán mitől lehet ez, valamit nem tökéletesen kötött a szerelő ?

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz zhagyma #5493 üzenetére

    Ja és most fogok felmenni a padlásra is, átkötni az AD-s parabolásról a földire, és ehhez normális csatlakozást is csinálni.
    Vettem két garnitúra F összekötőt (toldót) az árwillben, ezt az egyszerűen szerelhető fajtát, direkt a most bent lévő egyszerű (szerintem csak 1x árnyékolású) kábelhez valót.
    De ugye le kéne cserélni az antennából jövő kábelnek a tetőn, kint futó részét is, ezeknek az antennáknak is ugye F csatlakozójuk van mind ? (kb. 15 éves lepke)
    Meg az is eszembe jutott, hogy van egy erősítő alapból az AD jelének, az is kb. ebből az időből.
    De úgy rémlik, hogy régebben a földi is átment ezen keresztül.
    Lehet az, hogy ez egy univerzális, Földi + Sat erősítő lenne ?
    Milyen adatot próbáljak most megnézni rajta ?
    Esetleg hozzam le, és nézzem meg, nincs-e valami elhasználódás, károsodás benne ?

Új hozzászólás Aktív témák