Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attuska

    csendes tag

    válasz zhagyma #4221 üzenetére

    Kösz.a gratulációt :B
    Sajnos annyira nem értek hozzá, mint gondolod, csak szívós alak vagyok és mindig is érdekelt a távolsági tévévétel, valamint megkedveltem a linuxot, ahol tudok segítek.
    Az xbmc az egy betegség? :F :D

    A linuxtv.org -on folyamatosan fejlesztik a drájvereket, amennyire a hardver gyártók ezt nekik lehetővé teszik. A gyártók csak windóz drájvereket készítettnek, a linuxosakat meg ráhagyják a linuxtv fejlesztőkre. Ha a forrást átadják nekik, akkor hamarosan megjelenik a linuxos drájver kernel modulként először a snapshotban, majd a következő kiadású kernelben.

    Én is a linuxtv.org -ot figyelem, ott a fejlesztők levelezését, valamint a kernel változásait. A Skystar2 rev 2.8 volt az első a skystar sorozatban, melyhez a gyártó már nem adta ki a C forrást. A kártyám vétele után mintegy fél évre rá adta csak ki a Technisat a linux binárist, akkor tudtam csak először linux alatt feléleszteni a linuxtv.org snapshotja segítségével a kártyát.
    A Happauge sajnos hírhedetten elhanyagolja a linux vonalat. Most egy kicsit keresgéltem, de sajnos úgy néz ki, hogy még csak a WinTV 900 linux támogatottsága van meg. Googlizva is még csak mindenki hiányolja a 930C -t.
    Én most először a linuxtv.org wikijében, majd a kernel forrásában, az előbb említett CVS snapshotban keresgélek a kiszemelt USB tuner chipjére utalást. Ha igen, akkor megpróbálok egyet kölcsönözni próbára, ha jó, akkor megveszem.

    Köszi az érzékeny RF chip-re való útmutatást, nem adom fel a DVBT -t, mivel mondám: szívós ürge vagyok. :R

    Még rágódok a dolgon, addig is hadd szóljon a Skystar2! :DD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák