Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wassermann

    Topikgazda

    válasz PikkPukk #320 üzenetére

    Hát én másképp gondolom:

    Ha ma vezetjük be a jövő technológiáját, akkor a jelenleg legkorszerűbb tömörítési eljárásokat célszerű alkalmazni. A DVD-ken elterjedt tömörítési módok már nem tekinthető annak!
    ( ...és mivel technológiai váltás van, nem kell arra tekintettel lenni, hogy pl. 1000 emberből 2 már korábban ilyesmivel foglalkozott és hogy ők ketten már alkalmaztak egy picikét korszerűtlenebb tömörítést)

    És mindez nem azért, hogy minél többcsatornát, hanem hogy minél jobb minőséget ...

    [ Szerkesztve ]

  • bzoley

    veterán

    válasz PikkPukk #320 üzenetére

    Nem is igaz, csak 21Gib(legalábbis nálam) :D
    Nem lehet túl sikertelen az MKV, ha már asztali lejátszókba is implementálják.
    Én nem értek egyet ezzel a "jobban elterjedt" szemlélettel, de ez van :)
    Ezért inkább hagyjuk a témát, mert csak azt tudnám mondani, hogy akkor legyen az egész TS Mpeg2, mert az jobban elterjedt. Maradjunk annyiban, hogy egy oem szoftver lehetőséget ad arra, hogy elmentsd a stream-et a saját gépedre. Onnan mindenki azt csinál vele amit akar. Ha ez kevés, biztos akad olyan szoftver, akár felárért is, ami többet tud ennél.
    Amúgy több helyen AC3-ról tesznek említést, egyelőre ez a valószínűbb.

  • DarkByte

    addikt

    válasz PikkPukk #320 üzenetére

    Ha jól tudom a DAB+ szabványt fogadták el a digitális rádiózáshoz, ami vélhetően a HE-AAC vagy a HE-AAC2 akar lenni, ez utóbbi pl. 32 kbit-es sztereo adást jelent(het).
    Egész pontosan HE-AAC2 (vagy eAAC+) Parametric Stereo kódolással 48kbit/s -ig (szerintem borzalmasan tönkreteszi a Stereo jelet), illetve HE-AAC (vagy AAC+) e-fölött 128kbps -ig (a 64kbit/s háttérrádiózáshoz már jó kompromisszum szerintem, e-felett már nem javul jelentősen az AAC+ minősége), a felett már LC-AAC használatos. (én, ha minőségi relatív kis helyet foglaló adást akarnak, akkor valami minőségi kódolóval - pl. a Nero AAC tömörítője nagyon jó - 128kbit/s -es LC-AAC -t javasolnák, de gondolom nem én fogom eldönteni :D) Az már jobban fáj hogy ahogyan tudom a DVB-T tunerekkel nem lehet DAB+ -t is venni (avagy ez is csak szoftver kérdése lenne? :F), szóval vagy tuner csere, vagy külön USB -s DAB+ vevőt kellene venni (ilyet pedig én még itthon nem találtam webshop -ban ez eddig). A legjobb egy öszvér megoldás lenne USB -s formában, de ilyet meg végképp nem láttam még. :( "Szerencsére" a DAB+ engem még 2009 végéig nem érint.. sajnos.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák