Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Teréz Atya

    senior tag

    válasz zsiz #4404 üzenetére

    A dragasagommal (szo szerinti es atvitt ertelemben):

    Ez egy teljesen atepitett Revell Atomium, H8 mini FCB-vel + taviranyito mod.
    Amiota atepitettem meg egy szett propelleren kivul semmit nem koltottem ra.
    Ja meg a Dromida Ominussal. De ma nem volt valami hudejo vele repkedni. 1 motor gyenge. Eleve hubsan x4 motort raktam bele es asszem a motor tengelye megszenvedte a 11 fogu bronzfogaskerek felhelyezeset mert nem annyira szabadon porog az a propeller.
    Majd kiprobalok muanyag fogaskerekkel egy masikat h tenyleg a Hubsan motorok ilyen szarok vagy en szabtam el.

    [ Szerkesztve ]

    A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

  • Teréz Atya

    senior tag

    válasz xtro #4908 üzenetére

    Az irany jo volt, csak majdnem. Brushless motorokat vettel. Csak a propellerel es a vezerlessel volt gond. :)
    Mint ahogy rajottel, hosszabb propellerek kellenek. Egy 250-es kopternel 0530 0545 a propeller. Azaz 5 col hosszu es 30 vagy 45 fokos a lapat dolesszoge.
    A masik gond az, hogy ezeket a motorokat biza PWM vezerlik. Sokkal pontosabban vezerlheto mintha feszultseggel vezerelned es sokkal kisebb fordulatszam is elerheto. Igy nem esik meg h kisebb sebessegen megall a motor. Az kellemetlen.
    Vezerlo epitese helyett vegyel egyet, hidd el, nem josz ki olcsobban. A bekeidokben meg a wii iranyitojat bontottak a gyro-k miatt aztan maguk programoztak fel a vezerlot. Egy brushed motoros minden egybe vezerlot meg utanad dobnak 7 euroert.
    Epitesnel a hungarocellt felejtsd el. A szo amit keresel az a karbon. Esetleg uvegszal. Karbont fajan fogja a pillantragaszto, he meg bontani akarod a kotest akkor megpucolod. Kb papirlap vekony hartyakent pucolhato a szenszalas muanyag.
    Olcsobb gepek tartoelemeit gyakran csinaljak PP / PE vegyuletbol, de ha nem tudod magad kionteni, nem ajanlom, otthoni korulmenyek kozt szinte ragaszthatatlan.
    A filleres Eachine / JJRC H8 mini nagy baratja vagyok. Ha mar tudsz repulni, akar epithetsz is egy brushed koptert, mint az en dragasagom. Namost a palcikak karbonbol vannak. Kb. 80 cent 1 darab :D
    Vagy epithetsz akar brushless-t is, csak az egy nagysagrenddel dragabb.
    Az FPV annyira nem nagy was ist das, csak az adott kopter elbirja. Arulnak FPV szetteket is.
    Es amit egybe vettel meg (RTF) azt siman tuningolhatod. Csak az a kopterem erintetlen ami meg nem jott meg :D

    Ja es udv a furo-farago (ja meg cinezo :) ) kopterezok klubjaban!

    Jaj, legparnast en is akarnek, de telen ralepek hoszan temara. A legparnast mivel taviranyitod?

    A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

  • Teréz Atya

    senior tag

    válasz medvegy #23413 üzenetére

    Minek cserelned le. Szerezz egy vazat vagy csinalj hurkapalcabol es csereld le a motorokat chaoli 0720-ra. Nekem eddig az ESC-ek siman birjak. Amugy nagyon gondolkozom h a dragasagomra ranyomok egy par grammos FPV adot. Hat milyen kiralysag mar egy szobaracer!!! :D

    A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

  • vandor01

    őstag

    válasz twine #63546 üzenetére

    occo occo occo .... csak mire összeáll az a konfiguracio ami megfelel (ez azert személy fuggo kinek mi ami megfelelo) addig ki kell probálni 2-3-4-5 variaciot azt igy a vegen a "dragasagom" lesz :DDD a legrosszab mire osszeáll már tul is lepett rajta az ember mert mááásikat akar :) azt kezdodik elolrol :DDD
    itt van pl a whoop ennek is mar annyi variacioja van a 716 tol a 125mm-es 1103 1104-es notorig!!?? gyozze az ember kovetni es kiválasztani mi a számára a megfelelő??? :F :W
    a sok átfedés miatt a GT90-esed ma már akar lehetne whoop is! :DDD

    [ Szerkesztve ]

    CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

  • vandor01

    őstag

    válasz KillHates #68095 üzenetére

    megjon a "dragasag"om....
    kinek van ideje a olvasgatni? hajra gyerunk reptetni :D
    azt a sok gombot meg majd kiprobáljuk menetkozben... ugy izgis :DD

    CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

  • vandor01

    őstag

    válasz -Ronnie- #68066 üzenetére

    vegul is vett vki ebbol a motorbol utanam? [link]
    mert meg volt 5db.... aztan az akcio vegere keddre elfogyott.... megvettem volna az ucsokat mert ennyieet ajandek lett volna!!

    de mindegy is mert az airtoy eleg egy szarfaszu banda minden masodik vetelemmel valami gond van! :D elkeverik a TN-eket.... valahova csendes oceani szigetre erkezik a dragasagom.... vagy nem az enyemet adjak a vasarlas mellle azt csak lesen hogy mar ki van szallitva de se a postas nem keresett se semmi??

    na most a motorokkal.....
    ramirnak hogy a transitban a kuldott termék megsemmisult????
    ja igen az aluminium kis motorok elolvadtak vagy osszevesztek es megongyilkoltak magukat.... de persze lehet csak atment rajtuk egy targonca? :D

    kar erte mert 4,5-ert ajcsi volt!
    Mas jart veluk igy? az uccso 5 darabbal?

    Sorry to bother you ,
    We are so sorry to tell you that your parcel was broken in transit. This item is unavailable now so we are unable to resend it this time. How about we refund to you?In this case, you can open a dispute, it would be highly appreciated if you can choose the reason "personal reason" and then inform us? We will refund you later. If it shows that you can not open the dispute now, please try again 7-10 days later. PS: Referring to the link : http://help.aliexpress.com/make_refund_request.html You can do as the below shows.
    (1) There is a problem"do you receive the package",you can choose "yes"(Do not worry, we will refund to you,as other reasons have a great bad influence on our store, hope you could do us a favor)
    (2) The personal reason as the refunding reason such as you don't want it etc. We will accept your application very quickly and Aliexpress will arrange refund to you within 1-7 days. Any question, please feel free to contact us! Wish you have a good day. Best regards.

    CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

  • vandor01

    őstag

    válasz twine #69759 üzenetére

    csak ovatosan.....
    BG-rol EU prio val Mo-ra.... [Feucht] keresztul jon a "dragasag"
    leginkabb telcsi es tabletra utaznak...... de barmi elofordulhat...

    CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

  • vandor01

    őstag

    válasz Niczo #70636 üzenetére

    megkapjuk ezekre meg az AFAt meg adot meg vamugyintezest?
    18,5gramm 73ejro.... a tortarany felvasarlasa meg [link]
    6K 4000ft/gramm..... szoval aranyaron jon a "dragasag" kinabol! :DDD

    hiaba nem tobb mint 40 gramm?
    mivel kameras? reg +jogsi +bizti +legterengedely +App koteles! :DD
    de ezzel tuti meg lehet lesni a NER lovagok dacsajat!
    es 100milla bunti is jar hozza!

    [ Szerkesztve ]

    CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

  • vandor01

    őstag

    válasz zolikaDB #71985 üzenetére

    EN?? ha hosszutavban gondolkoznék??

    a hossztutav az relative!! mert meg jon a dragasag azt az elso korben ha letorom valamilyet lefustolok valamit??? etcetc
    akkor kezdhetem elolrol.... szoval "hosszutav"??? max fel év! addigra leamortizalodik fizikailag erkolcsilag etc azaz ujabb cuccok jonnek a piacra!

    szoval fel evnyi Crux3-asozashoz kozepes esetben!!?? azaz
    - nem azonnal kuka az elso korben!
    - vagy 2 evig a polcon tartva 2 havonta a szobaban egy felkorre....

    hetente 1-2-3x reptetni??

    kell get gep! a toltesi lehetoseg fugvenyeben 8/12 aksi?
    es a varialas lehetoseget nem elszalaztani!! azaz 1S.en is rendesen kipropbalni!

    - 2 gep
    - 1db KV6400 2S moci tarcsinak
    - 5db KV11000-es 1S moci varialni es tarcsinak
    vagy lehet inkabb 6db KV11000-es es 6400.as bol ugyis leugrik a masik geprol?
    - marek propeller 3018 gemfan hurrikan 3020/3025 HQ-s propeller
    - esetleg egy alsolap es egy canopy.....

    talan? ha mar mint uccso lehetoseg jul 1 elott
    ez én vagyok..... te meg azt veszel amit akarsz :DD

    [ Szerkesztve ]

    CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

  • vandor01

    őstag

    válasz twine #72036 üzenetére

    en remenykedem benne hogy a nagyok Ali/BG..?? ezek regelni fognak IOSS ba
    the European One-Stop Shop system

    melynek a celja hogy mar vasarlaskor a vevő az adott orszag AFA-jat kifizeti es ez esetben a cucc megallas nelkul jonni fog a postaladaig.... olyan felado azonosito lesz rajta amit az automatikus feldolgozas felismer es mar nem kell a postas-VAM-os parosnak kezzel tapogatnia! vagy az adott ceg lejelenti melyik TN-ekre van rendezve az AFA?
    valami hasonlo lehetseges?

    ez az europai terv: AFA bezsakolva a feldolgozas automatikus!
    a vevonek szinte eszrevetlen kis kellemetlenseg.... fizetni kell az AFA-t
    viszont nem kell fizetni a vamkezelesert!!!
    HA az elado vallalja ennek az egesznek a manageleset.... azert ehhez komoly fejlesztes kell a kinaiak oldalarol is! hogy ingyen bevallaljak masok piiizbehajtasat?

    szerintem menni fog ez.... mar most erzik a visszaesest!
    En ma rendeltem 4 cuccot 2db Ali 2db BG.... mertem vallalni mert mostanaban 10napokat futnak a csomagok.... reggel 10kor rendeltem es 13.00-ra a 4bol 3 mar fel volt adva!
    2BG-s es 1Alis (ahol 4napot igertek a postazasig)
    Szoval erzesre visszaeshetett a rendeles allomany ezert pikpak feladjak az uj rendeleseket?

    Na es par szo a HUN megoldasrol.... masik topokban mar irjak.... Mkir posta bele fog szarni hogy az adott kuldes IOSS vagy sem?
    Mindent VAM ele fognak allitani!
    Ertem en a posta piizt akar beszedni ezert..... de kerdem keszen allnak ra?
    Ha eddig csak a 10%.ot kellett kezzel simogatni? Ezekutan a 100%-ra felkeszultek?
    duplaztak triplaztak a melosokat? betanitva mindenki?
    az is erdekes? hogy a belga posta mar Apr 15-en megmondta mibe faj a dragasag Julius 1-tol https://www.bpost.be/en/shopping-outside-eu
    ez durva 10 euros dragasagra ha nem IOSS-os akkor meg 20euro raugrik
    pl egy drarab minosegi vagy pardarab occo telefontok sum 30euro

    Mkir csak azt irta hogy Junius 15 tol megmondja mennyi az annyi azaz a savossan beallitott vamugyintezesi dij... erzitek a korrektseget? aki majusban vagy most rendel annak goze nincs mennyit kell majd az Mkir posta markaba rakni Julius 1 utan....

    Remelem nerm fog nagyon fajni :DD :DD :DD

    De a sok okossagot amit a dronregisztralassal muveltek???
    Szerintem ezek meg 2022 nyaran is a 2021-es csomagokban fognak fuldokolni :)

    CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

Új hozzászólás Aktív témák