Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SeniorTilla

    veterán

    válasz ArthurShelby #73406 üzenetére

    Az embernek a legjobb :) Több szoftver van a DJI-okhoz is, nem csak a gyáriak. Szerintem a követés inkább programozás kérdése, vagy mai divatos nevén az MI ügyességének a kérdése (ami ugye a programozók ügyességén múlik). Fának mennek a legújabb Air 3-asok, Mini 4pro-k is. De ez nem az active track, hanem az akadály-elkerülés. A tracking a kamerán keresztül történik, ha jól sejtem, tehát a szoftver is azt látja, azzal dolgozik, amit te látsz a kijelzőn.

    HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

  • vandor01

    őstag

    válasz ArthurShelby #73508 üzenetére

    igen bizony fontos......
    de a dron "torvenyek" halomnyi techinaki parametert meghataroznak hany gram milyen vezerles milyen muvelet mitol hany meter etc etc etc... amit merni, ellenorizni szeretnenek akarnak csak nem biztos hogy tudnak is....
    ha GDPR szempontbol nezzuk a dolgot ahoz hogy megvalosuljon amit megfogalmaznak benne ahhoz is bizonyos technikai parameterek kellenek!
    plus?
    szemelyi feltetelek!
    pl a felvetel tulajdonosa az adott felvetelt nyilvanossagra hozza?
    Ha felvetel tulajdonosnak olyan technikai parameterekkel rendelkezo felveteleit nyilvanossagra hozza? igen akkor johet a GDPR....

    na de egy analog fel HD minosegu FPV felvetelen 10 meterol mar nem mondod meg hogy ki van a kepen? no? ferfi transgender? barnamedve beoltoztetve? macska vagy kisebb kutymeret?

    szoval ha mar annyira kotlottak az EU-sok azon a torvenyen kb 10+ evig gorgettek a szart maguk elott... huu b+ mennyi fizetes martak fol az EU-s adofizetok piizibol?
    Beleferhetett volna egy elheto minimum meghatarozasa akar a kamerak felvetelek minosegere is! Ami alatt szabadsag! felette torvenykezes....

    de nem!!!
    nem volt aki guritson egy kis borondnyi zsozsot nekik
    vagy soros aktivistak lobbyzzanak....

    egy kalap ala vettek mindent azt szopatnak mindenkit..
    mert aki dronozik az csak bunozo lehet es menjen birosagra...
    na ilyenek a szagertok..... aztan megmagyarazzak! hogy ez
    csakis miattunk
    csakis a mi kenyelmunk
    csakis a mi erdekunkben van
    etcetcetc

    ezert nonek a torenyenkivuli gorbEUborkak a bunozo ubcsik :DD

    [ Szerkesztve ]

    CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

  • SeniorTilla

    veterán

    válasz ArthurShelby #73508 üzenetére

    Nyilván senki nem akarja, hogy olyan megfigyelés legyen mint Kínában. Isten ments!

    De az sem elfogadható, hogy egy felvételt nem rögzítő kamera, amit csak hobbi célra használnak, nem működtethető engedély nélkül.

    Ilyen alapon be lehetne tiltani a mobiltelefonokat is, vagy szigorú engedélyekhez kötni a használatát. Hiszen bármelyik alkalmas videófelvételre, el is tárolja, meg is osztja, élőben közvetíti, stb.

    Ausztriában pl. nem használható a fedélzeti menetrögzítő kamera. Pedig milyen sok esetben segít az a felvétel, amit egyébként soha nem néz meg senki, csak akkor ha baleset van. De a barmok tiltják, mert felveszed vele szegény ártatlan másik embert is az engedélye nélkül... ;]

    Nem lenne indkolt a drónosokat szopatni és ráfogni a GDPR-re meg hasonló baromságokra.

    HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

  • SeniorTilla

    veterán

    válasz ArthurShelby #73518 üzenetére

    Igen értem, tudom. Hajrá tiltsuk be a telefonokat is. Sőt a házam előtti járdát és útszakaszt 3 biztonsági kamera nézi-rögzíti, ami legális, mert ki van írva, hogy kamerával megfigyelt terület.

    Szóval nincs arányban a tiltás sztem, mert diszkriminálja a drónokat, de más képrögzítő eszközöket nem. Abból a szempontból viszont érthető, hogy én sem szeretném, ha Szomszéd Pistike itt kamerázna be az ablakon a drónjával :). A fentiek meg pláne nem szeretik :D

    HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

  • SeniorTilla

    veterán

    válasz ArthurShelby #73522 üzenetére

    Ajjajjaj, akkor minden másodpercben törvényt sért itt nálunk a fél utca, még a rendőrök is :) na de sebaj, ne offoljuk szét a topicot.

    HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

Új hozzászólás Aktív témák