Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jackal2

    senior tag

    válasz kimista #8075 üzenetére

    Az a baj, hogy azt nem néztem, hogy milyen gimbal van rajta. A gyári az 2 axis, de 30 körül van már 3 axis gimbal. Nem láttam még repülni, csak videón az XK-t, a Cheersont viszont láttam repülni, Quanum Nova néven és azt kell, hogy mondjam, hogy egy rakás sz*r, mondom ezt úgy hogy te most kamera platformot keresel. Kanyar közben pl. bebicskázott fél métereket, ezeket kompenzálta ki a giró, és Marciart azt mondta, hogy kb. az ÖSSZES ilyen, amit látott. Ő konkrétan azt csinálta a sajátjával, hogy:

    - az egészet szétszedte és szétforraszttotta, majd újra össze, mert olyan volt belül, mint a csörgődob
    - kidobta belőle a vezérlő boardot és berakott egy NAZA-M-et ami kapásból 30.000 - azóta olyan stabil mint egy DJI Phantom, láttam repülni, tényleg nagyon jó lett, na de 30-ért legyen is az
    - az akkujai állandóan felfornak, pedig 2200-as jóárasítottal repül
    - üzemidő, 7-8 perc a 2200-as akksival, nem elírtam, ennyi, mint a H8 minimé
    - amikor a Quanumot megfogod a levegőben, a saját lábánál, az egyszerűen letörik a súlya alatt, de akár ha egy méterről leesik, már akkor is törik, mert rideg műanyag
    - lerúgja a propellereket majd leesik, Greyhoundnak volt itt egy videója a fórumban, ezért mindenki cseréli önzáró propellerre

    Ez a gép azért népszerű, mert nagyon olcsó. Ellenpélda, a Cheerson megcsinálta az utódját, a CX-22-t, ami jó, de olyan rohadt drága lett, hogy a kutya nem veszi (kb. 200.000) ennyiért mindenki Phantomot vesz. Na ennyiért lehet venni jó Cheersont, csak a nevéhez hozzá kell adni +2-t:D.

    Erre számold még rá azt hogy:
    - 2700 mah-s akksi, XK-nak 5400, de kb. mindenkinek 5000 körül van: Zero, Upair, Wingsland, Phantom, Walkera
    - egy motor, a gyári 7000!!! Ft / darab, a Phantomé 5000, pedig ugye az drága modell

    Keress rá itt, van róla két magyar cikk is:
    - első
    - második

    Ma volt egy levélváltásom a kínai cuccok blog tulajával, egy 3D nyomtató kapcsán és tudod mit mondott? Hogy ráéreztem, mert a Cheerson CX-20 hoz akar nyomtatni vele alkatrészeket. Szóval ez nem egy monolit szobor, azért veszik az emberek, mert sajna itthon másra nincs pénz :O

    Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

Új hozzászólás Aktív témák