Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DM-Fan

    nagyúr

    Hogy tudnám elérni, hogy Win alól, ha be van mount-olva a NAS-ba pakolt HDD a Z: meghajtóra, akkor ne csak a Volume_1 gyökérkönyvtárára legyen írási, illetve mappa létrehozási jogom. Akár simán a Z: meghajtó win-es elérésével, akár TC-n keresztüli FTP-vel próbálkoztam, nem jártam sikerrel: csak a gyökérbe engedett másolni, mappát létrehozni, a beljebb levő mappákba nem, onnan csak olvasni tudok.

    A NAS webes felületén létrehoztam a user-t, akit felruháztam olvasási és írási joggal, az összes csatlakozási protokollt betettem alá, majd a Network Shares fül alatt beraktam a Volume_1-et a megosztott tartalmak közé és ki is jelöltem alá a létrehozott user-t, akit ugye felruháztam minden joggal. Itt a share-ben is megadtam neki minden jogot, mégis csak a gyökérkönyvtárba enged másolni, mappát létrehozni, törölni, a beljebb levő mappákba már nem. Érdekes, mert az NFS-protokollal csatlakoztatott médialejátszóról meg bármit bárhová fel tudok másolni a NAS-ra, ott nincs jogosultsági probléma. Ötlet?

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

Új hozzászólás Aktív témák