Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cSuwwi

    aktív tag

    Aki ffp-t használ, és csinált saját scripteket cronból indítva, ne felejtse el hogy újraindítás után törlődnek. Tudom hogy már kicsit közhely, de sikerült csúnyán benyelnem, inkább előhozom, ne járjon más is így.

    A szervereim backupját erre a nasra oldottam meg rsync és rdiff-el, egyszer összelőttem, ment is faszán... amíg nem volt egyszer áramszünet, és nem indult újra a doboz.
    Tudtam róla hogy elfelejti (részben) de akkor nem írtam rá scriptet. Ennek örömére 2 hétig nem csinált backupot :DDD

    A lényeg annyi, hogy a /ffp/start alá kell egy új sh file, amit induláskor automatikusan futtat, így nekem benne van, hogy hozza létre az usereket, a könyvtárak jogait állítsa be a frissen létrehozott userekre, pakolja be magát a cronba. Szóval macerás, de csak így megy.
    Ezt leszámítva semmi bajom a dobozzal, itthon 2 gépet szépen kiszolgál, távolról sftp-n szoktam zenét hallgatni, esetleg filmet nézni. Ennyi pénzért teljesen jó, ffp nélkül már nem mondanám best-buynak, de szerencsére van :)

Új hozzászólás Aktív témák