Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • krisztosz89

    csendes tag

    válasz kovika84 #5471 üzenetére

    Sziasztok!

    Egy kérdésem lenne hozzátok. Hozzájutottam egy Dlink DNS-320L NAS-hez.
    Van mellé a hálózaton, egy Xiaomi Mi box 3 lejátszó. Az alapvető cél az volt, hogy a NAS-en tárolt filmeket, sorozatokat tudjam lejátszani a boxon. Ez működik is, sikerült bekonfigurálnom a dolgokat, ezzel boldog vagyok. De.
    A hab az lenne a tortán, ha fel tudnám tenni a transmission klienst a NAS-re, és be tudnám állítani az RSS feed csekkolást, így szuper kényelmesen tudnám a tartalmakat letölteni a legnagyobb magyar online "bolt"-ból.. :D

    Na akkor mondom a részleteket, hol romlott el a dolog.
    Beüzemeltem a NAS-t első körben egy 80gb-s HDD-vel, csak hogy működjön a rendszer, feléledjen az ökoszisztéma. Szépen látta a hálózat, beléptem a webes felületére, ott megformáztam a vinyót, fel is tudtam hálózati meghajtónak mappelni a gépen, f@szaság, örülök. :)
    Gondoltam, akkor most még szűz a vinyó, neki is látok a transmission felhekkelésének, ne utólag kelljen kínlódni vele.
    Eme leírás alapján vágtam bele:
    https://logout.hu/bejegyzes/adika4444/d-link_dns-320_transmission_telepitese.html

    Letöltöttem a motyókat, első pont, fun_plug gyökér könyvtárba másolása, ezt a felmappelt mappába megtettem az asztalimról (nem a netes felületen, hátha ez baj), majd a webes felületen NAS restart.
    Megvártam míg lepereg a 2 perces visszaszámláló, oké, várok hogy újrainduljon.
    Semmi. A hálózat nem látja a NAS-t, a NAS nem látja a HDD-t. (nem villog a hdd status led az elején)
    Pánik, mit basztam el. Egy óra értelmetlen ki-be kapcsolgatás, vinyó slotok közti variálása, semmi.
    Gondoltam a felmásolt fun_plug ölte meg, oké, HDD kiszed, asztaliba berak, partition wizard-al lenullázás.
    NAS-be vissza, bekapcs, öröm boldogság, NAS látja HDD-t, hálózat látja NAS-t.

    Azóta nem nyúltam hozzá, szépen összeházasítottam a box-al, csináltam a routeren virtuális servert a NAS-nek, így legalább a webes felületet elérem bárhonnan, és ott a gyári p2p appba be tudok pakolni torrent file-okat, és le tudom őket tölteni.

    Tudom, ez már nagyon first world problem, mert így is munkából simán le tudok otthonra tölteni filmeket, de az ncore-os RSS feedes megoldás annyival letisztultabb és egyszerűbb lenne, hogy csak izgatja az agyam, hogy valahogy meg lehet oldani.. de ahhoz ugye a gyári p2p app nem jó. :)

    Hol rontottam el? Van másik/jobb leírás hozzá? Nem jó verziót használtam?

    Ha valaki járt már hasonló cipőben, és tud segíteni, tanácsot adni, azt nagyon megköszönöm. :R :)

    Krisz

Új hozzászólás Aktív témák