Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Varszegig

    veterán

    válasz nyikszi #36644 üzenetére

    Ha UTP, akkor a legjobban akkor jársz, ha veszel egy keystone lengőeljat, amit tudsz szerszám nélkül is szerelni:
    árgép

    Abba aztán dughatsz már egy szerelt utp-t. Persze ha van krimpelő fogód, akkor tudsz dugót szerelni az utp-re, és akkor használhatsz toldót is.

    Ha viszont optikai jön ki a falból, akkor azt inkább ne vágd el, ahhoz hívj szerelőt.

  • OldAkita

    aktív tag

    válasz nyikszi #36644 üzenetére

    Ha el kell vágni a kábelt akkor vágd el és ITT leírják miképpen tudsz egy CAT5 kábel végére csatlakozót szerelni krimpelő fogó nélkül. Kipróbáltam, tényleg meg tudja csinálni az is aki soha ilyet nem látott életében. Tény hogy nem biztos hogy az első csatlakozó tökéletes lesz. Ennek kiküszöbölésére javaslom vegyél pár csatlakozót hogy ha nem sikerül elsőre akkor legyen tartalék. Kellhet még egy toldó A toldóba meg bedughatsz olyan utp kábelt amit 1, 2, 5 10, 20 m hosszban vehetsz.
    Természetesen hívhatsz szakembert is de az többe fog kerülni.

    A Wifi-s ONT témához az a véleményem hogy mindenkinek más az igénye, és ez rendjén van. De talán nem butaság mindenkihez olyan ONT-t telepíteni amilyet kíván. Ha Wifit akar és router módban működő ONT-t akkor kapjon olyat, aki meg bridge módban működőre vágyik mert saját routerével szeretné kezelni az internetkapcsolatát az meg kapjon olyat. Az eddigi kommentekből abszolút nem derül ki milyen megfontolás alapján kap valaki ilyet vagy olyat. Ugyanez érvényes a publikus IP címre. Ki ilyet kap ki olyat. De ki dönti ezt el?
    Ma voltam a Váci úti ügyfélszolgálaton ahol érdeklődtem mikor jönnek telepíteni hozzám, de persze fogalmuk sincs. Akik érdemben nyilatkozni tudnának, azokat elérni lehetetlen, nem adják meg az elérhetőségüket. Amikor kértem hogy én publikus IP szeretnék, az egyébként igen bájos és kedves hölgy jelezte hogy FIX IP-t már csak üzleti előfizetéshez adnak. Szóval gyakorlatilag fogalma sem volt róla mit jelent a publikus IP. Ez nem feltétlen baj, de akkor valami elérhetőség csak kellene olyan szakemberhez akitől érdemben lehet kérdezni.

Új hozzászólás Aktív témák