Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • beard

    tag

    válasz kpotya #3013 üzenetére

    Ez engem is érdekelne. Mire gondolsz ''Dénesapa'' azzal, hogy ''fejállítás'' kell hozzá?

  • denespapa

    tag

    válasz kpotya #3013 üzenetére

    A választ azért választottam 2 felé, mert a Hotbird vétele mindenképpen ''zsebbenyúlós''. Vagy Külün (tükör+fej+DisecqC kapcs) vagy motoros ant. forgató. Az előbbi kb 10 ezer Ft plusszköltség, a motoros még több. Én anyagi és egyéb okból az előbbit választottam, amelyet azábbi módon csináltam: A külön megvásárolt tükröt és fejet a K 13 fokra állítottam és kézzal bevittem a Hotbird összes free csatit tartalmazó 51 db TP-t. A jelszint kitűnő, nincs szükség nagyobb tükörre.
    (nálam egységesen 98%). Megadtam LNB konfigurációval (Műhold hozzáadás) Hotbird, majd egy Műhold keresés. A keresés eredményeképpen letöltött 1345 csatornát, és 608 rádiót (a Digisekkel együtt). Egy erőteljes rostálás után (nem fogható+érdektelen) végeredményül maradt 455 fogható csatorna, meg az összes rádió. Magyar nyelvű csatorna , ha jól gondolom egy db van (Autonómia). Ezt a megoldást annak javaslom, aki pl nyelvet szeretne tanulni stb. vagy (egy akár utólag hozzátett plusz fejjel) megfogja még mellé az Astrát. (ehhez nem kell külön tükör!)
    Tudom, első olvasásra kicsit bonyolultnak tűnik, de azért annyira nem vészes... A másik alternatíva a forgatómotor, de az még ennél is költségesebb, igaz annak segítségével több műhold is foghatóvá válik. Engedelmeddel nem kezdenék bele az előnyök, hátrányok taglalásába, ennyi infó alapján el tudod dönteni, akarod-e egyáltalán?... Ha úgy döntesz:igen, akkor úgyis segítek...
    Azoktól akiknek nem hordozott új infót a hosszu hsz. elnézést kérek, de kpotya barátunknak korrekt választ akartam adni. :Y

    [Szerkesztve]

    ...mert van ami osztva is szaporodik - a tudás...

Aktív témák