Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -Bálint.

    csendes újonc

    Sziasztok!

    Sehogy se boldogulok a következő feladattal. Virtualboxban kell dhcp-t beállítani az eth1-en keresztül debian jessieben. A baj, hogy nem az általam beállított tartományból adja az ip-t, sőt az eth1-en keresztül nincs adatforgalom, csak az eth0-án keresztül. Az adaptereket egyébként már ki-be kapcsolgattam a létező összes kombinációban különböző eredményekkel, de soha sem a kívánttal. Leírom a beállított sorokat az udhcpd.conf-ból (A /etc/default/udhcpd "yes"-en van.):
    start 172.16.10.1
    end 172.16.10.55
    interface eth1
    max_leases 56
    remaining yes
    decline time 3600
    conflict time 3600
    offer time 86400
    opt dns 172.16.10.56
    option subnet 255.255.255.0
    option domain stolencar.hu (rossz vicc)
    option lease 86400
    static lease 00:60:08:11:CE:4E 172.16.10.57

    Virtual boxban Kártya 1 van beállítva NAT-os csatolóval

    Szóval mindezt beállítva olyan mintha nem csináltam volna semmit, még az eth0 is működik valahogy. Nem tudom pontosan megfogalmazni, de maga a Virtual boxban beállított NAT-os csatoló határozza meg az IP-t, ha bridge-re állítom más lesz, de azzal se lehet mit kezdeni a conf-ban. :W

  • -Bálint.

    csendes újonc

    Huh, hát köszi a választ, de nem engedte, hogy telepítsem az isc-dhcp-server -t, melynek megfelelő fájl egyébként nem is létezik a debian serveremen, és igazából nem is említette a tanár az órán.
    Az a feladatunk, hogy van egy server gép, és két kliens, és osztani kéne az IP-t. Elvileg csak a /etc/udhcpd.conf, és a /etc/default/udhcpd fájlokat kell szerkeszteni. Illetve a Virtualboxban állítani a hálózati csatolókat. Talán ezzel az utolsóval lesz a bibi, csak nem jövök rá, hogy mi. Mindenesetre tény, hogy a kliens gépekkel nem tudok internetezni, csak a serverrel.

Új hozzászólás Aktív témák