Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KaLeun

    senior tag

    Annyit tudnék segíteni nektek, hogy gyorsan felejtsétek el a Daemont (még a fizetős változatokat is).

    Akartam venni egy ilyen programot (egy kisebb projektemhez kellene), a régi emlékeimből adódóan az első jelöltem a Daemon volt, de látom nem változott semmi. Már régen is volt benne adware, de mostanra úgy teli van spyware-rel, trójaival és Isten tudja mivel, mint a hentes kutyája. Tökmindegy, hogy a telepítésnél mit jelölsz be...

    Miután minden létező spyware, trójai és víruskereső végigment még kézzel átnéztem a registry-t, az összes fájlt és a fájlokban is rákerestem a keresők által talál dolgokra (35 fájlt találtam így és kb. egy napomba telt). Ajánlott a teljes formatálást és win reinstall. Néhány példa, hogy mit találtak a programok: mystartsearch, goobzo, suptab, crossrider, qone8, ihprotect, windowsprotectmanager, shopperpro, xtab, somoto, youtube accelerator... Ráadásul ezekből több rezidensen futott, szóval nem kell csodálkozni egy akármilyen feltört fiókon vagy a bankszámláról eltűnt pénz kapcsán. De magamnak kerestem hiszen az Avira már a telepítésnél jelzett. Tettem egy próbát az Ultra telepítőjével de már ott is kapásból jelzett a víruskereső.

    A fórumukon az ilyen kellemetlen hozzászólások vagy törölve lesznek, vagy szimplán lehazugoznak, esetleg a Lite-nál elütik azzal, hogy nem az ő saját oldalukról töltötted le (mivel nem is lehet). A wikipédián is csak az az adatküldéses affér marad fent amit nem tudnak letagadni, hiszen több cikk is megjelent róla. Külön poén, hogy erre keresve van oldal ami vírus és kémprogram mentesnek jelzi. Gondolom kicsit sem lehet megfizetve a dolog.

    Javaslom az ingyenes nyílt forráskódú programokat, sőt ott az MS saját Virtual CD-ROM Control Panelje vagy már a tömörítő programok is kezelnek lemezképeket (7-zip, Winrar, stb.).

    [ Szerkesztve ]

    Cila

Új hozzászólás Aktív témák