Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vandeminek

    tag

    válasz CS_D #134 üzenetére

    Hali!

    A napokban vettem egy DIR-825-öst. Tetszik ez az ötlet, ki fogom próbálni! Bár majd meglátjuk mennyire lesz rá időm :DDD
    Üdv: Imi

    szerk: vagyis arra mennyire lesz időm, hogy bűvészkedjek az OpenWRT-vel :)

    [ Szerkesztve ]

  • vandeminek

    tag

    Hali mindenkinek!

    Elkezdtem bütykölgetni a régebben vett 825ösömet. Egy 3.5"-os 1TB-s Samsung winyót raktam mellé. Fordítottam egy kicsiny minimál 10.03-as Openwrt-t hozzá extroot támogatással. Semmi gondom nem volt vele, konfigok után rögtön feljött a 2 gigás root partícióm a winyón, valamint a 128 mb-s swapom is. a fennmaradó ~900 gigát egyben még a routeren keresztül egyben leformáztam egy ext3-as fájlrendszerre. aztán kicsikét játszadoztam vele, meg olvasgattam is utána. miután arra jutottam, h jobb lenne egy ext4-es fájlrendszer az "elvileg" gyorsabb fsck miatt. ext4-re már csak a laptopomon keresztül lehetett, mivel
    $ mkfs.ext4 -L sharedfs /dev/sda3
    parancs után az inode-od felírásánál a ~7300-ból az első 3-4-5 felírását még jelezte a router ssh-n, majd teljesen lehalt a kapcsolat, ezek után ideig-óráig még lehetett pingelgetni a routert, és még volt egy kis net is, majd teljesen lehalt...
    kisebb partíciókkal még ment a dolog (20GB-al próbálkoztam, mkfs és fsck is sikeres volt) de azért azt nem tehetem meg, h csinálok 15-20 20GB-os partíciót...
    a teljes méretet egy partícióban használva ext3 v ext4-ként egyetlen fsck sem ment le sikeresen, mindig le halt a dolog.... most legutóbb ext4-esként próbáltam, több mint egy órát ment a router így, villogott a system led és ennyi (nagy ritkán kissé felpörgött a winyó,de a piros adat led nem villantott :( )

    Ti mekkora winyókat, partíciókat használtok a routerrel? valamint milyen Openwrt-t? milyen fájlrendszerrel?

    Nem tudom, h másnak is voltak ilyen problémái? mivel a TP-Link 1043ND fórumán olvastam, h ext4-es "nagy" (több száz gigás, >500GB) partíciókon lefutott az fsck úgy 15 perc alatt, gondolom a DIR-825-ön se kellene akkor több mint egy óráig szívatnom magam....
    Tippet, javaslatot epekedve várok! :R

  • vandeminek

    tag

    válasz CS_D #143 üzenetére

    Hali!

    Tegnap délután fordítottam egy új 10.03ast, mivel idő közben megvilágosodtam, h nem a stabil 10.03ast akartam használni, hanem egy fejlesztőit.... :W
    Este megcsináltam egy 900+ gigás partíciót én is, és most már rendesen megy nekem is, indításnál nálam is 10-15 percig csak jel nélkül dolgozik, de aztán minden feljön.

    Másik:
    ext4 fájlrendszereknél lehet állítani, h hogyan írja ki az adatokat, van journaling, ordered és writeback módja. ezek elvileg az adat tényleges kiírása és az adat checksum-jának(?) a journal-ba írásának a sorrendjén és módján lehet állítgatni.
    teljesen alaphelyzetben használod, vagy ezek közül állítottál valamit? mivel még nem volt időm a samba-val játszadozni ezért kérdem, h alapbeállítások mellett 10Mbyte-os írás/olvasás elérhető-e a samba meghajtón? ha igen, akkor nem fogok ezzel babrálni :DDD

  • vandeminek

    tag

    válasz CS_D #145 üzenetére

    Tegnap és ma próbálkoztam megint a "Kedves Routerrel" (már kicsit mérges vagyok magamra, h mindig valami elszáll...)

    egy stabil 10.03ast raktam fel most, újonnan fordítva, beállítottam mindent a routeren, aztán mondom gyerünk extrootra, erre gyakorlatilag semmi. jók a konfigok, egy óra azokat ellenőrzöm, de csak annyit csinál, h felmountolja a extroot-nak való és a data partíciókat... az /overlay marad a régi.
    itteni fórum és Openwrt wiki alapján ellenőriztem le, plusz ugyanazt csináltam, mint tegnap, tegnapelőtt, akkor ment elsőre, most nem megy egyáltalán.

    kipróbálok egy trunk-ot akkor :DDD

  • vandeminek

    tag

    no kipróbáltam a legfrissebb trunk-ot, zsír :D
    most rögtön ment az extroot, és a led-et se kell konfigolni, rögtön mentek, szóval maradok ennél.
    most kell reménykedni, h a samba is működni fog :DDD

  • vandeminek

    tag

    elkezdtem kísérletezgetni a samba megosztással.
    minden alapbeállításon, nem kér jelszót, és egy 900+ gigás partíció van megosztva.

    írás/olvasás wifin (300Mbps, úgy 4 méterre a routertől):
    olvasás: 5,5 - 6 MB/s
    írás: 2,8 - 3,4 MB/s

    írás/olvasás gigabites kábeles kapcsolaton:
    olvasás: 13 - 14 MB/s
    írás: 7,9 - 8,4 MB/s

    CPU load: íráskor 70-80%, olvasáskor kicsit kisebb 60-70%
    RAM: teljesen elhanyagolható, mert egyáltalán nem emeli meg a rendszer szükségleteit, swapot pedig hírből sem használ.

    lehet valahogyan tweakelni a dolgon, és ezáltal gyorsítani az adatmozgatást? erőforrás lenne még a routeren, és egy Core i5 mobil procis 4gigás laptopnak sem ez a felső határa. mi lehet a gond?

    /etc/samba/smb.conf.template:

    [global]
    .... teljesen megegyezik CS_D #50-es hozzászólásában a samba konfigjával ....
    [share]
    path = /mnt/data/shared
    browseable = yes
    public = yes
    writable = yes
    force user = root

    futnak a samba processek, pl az smbd -D kétszer is...

    [ Szerkesztve ]

  • vandeminek

    tag

    válasz vargalex #149 üzenetére

    Hali!

    /etc/config/fstab (a jffs2 partíción a flash memóriában):

    config global automount
    option from_fstab 1
    option anon_mount 1

    config global autoswap
    option from_fstab 1
    option anon_swap 0

    config mount
    option tartget /mnt/root
    option device /dev/sda2
    option fstype ext4
    option options rw,sync
    option enabled 1
    option enabled_fsck 1
    option is_rootfs 1

    config mount
    option target /mnt/data
    option device /dev/sda3
    option fstype ext4
    option options rw,noatime
    option enabled 1
    option enabled_fsck 1

    config swap
    option device /dev/sda1
    option enabled 1

    amúgy a mount kimenete (lehet hasznosabb):

    rootfs on / type rootfs (rw)
    /dev/root on /rom type jffs2 (ro,relatime)
    proc on /proc type proc (rw,relatime)
    sysfs on /sys type sysfs (rw,relatime)
    tmpfs on /tmp type tmpfs (rw,nosuid,nodev,relatime)
    tmpfs on /dev type tmpfs (rw,relatime,size=512k,mode=755)
    devpts on /dev/pts type devpts (rw,relatime,mode=600)
    /dev/sda2 on /overlay type ext4 (rw,sync,relatime,barrier=1,data=ordered)
    mini_fo:/overlay on / type mini_fo (rw,relatime)
    debugfs on /sys/kernel/debug type debugfs (rw,relatime)
    /dev/sda3 on /mnt/data type ext4 (rw,noatime,barrier=1,data=ordered)
    none on /proc/bus/usb type usbfs (rw,relatime)

    /dev/sda1 - swap
    /dev/sda2 - extroot-os rootfs
    /dev/sda3 - 900+ gigás adat partíció

    sda3-nál az rw,noatime nem lehet gond, valamint az ordered data mód sem, mivel az még a gyorsabbik fajta a journal használat mellett. barrier miben játszhat szerepet, ezt még nem tanulmányoztam, de utána fogok nézni most már, pótolni kell a hiányosságaimat :DD

  • vandeminek

    tag

    válasz vandeminek #150 üzenetére

    szóval valami olyasmit olvastam, hogy ha a barrier engedélyezve van (barrier=1), akkor ez azt szabályozza, h a hdd a cache-be beírt adatokat úgy írja ki, ahogy gyorsabban tudja, de ez a kapcsoló kényszeríti arra, h a journal-ba írt minden adatot kiírjon még az előtt, h a tényleges adatokat elkezdené írni. ezzel biztonságosabb a használat, de teljesítmény vesztéssel jár :( amúgy, ez mountolás után is ki/bekapcsolható, nincs hatással a fájlrendszerre magára.

    csinálok egy barrier=0-ás tesztet is :) remélhetőleg gyorsabb lesz az adatátvitel

  • vandeminek

    tag

    Sziasztok!

    Egy ideje küzdök egy eléggé elkeserítő hibával. Fordítani szoktam a routerre a firmware-t (többször próbálkoztam már a trunkkal és a stabil backfire-rel is), azonban hosszabb-rövidebb idő után mindig előjött ez a hiba.
    Bekonfigolom a rendszert, wan, wifi és samba megosztás (900+ gigás ext4 partíció). Ezt a firmware-t átültetem tothszabi leírása alapján. Első nekifutásra az usb hdd-n lévő 2 gigás (szintén ext4) partíciót mutatja /overlay-ként. Majd itt már telepítek rá minden más csomagot, ami csak jön :) (webserver, statisztikák...). /var könyvtárat létrehozom, hogy megmaradjanak a logok, majd reboot. Újraindulás után létrejöttek a megfelelő könyvtárak a /var-ban, megfelelően működik a rendszer.
    Egy idő után számomra kideríthetetlen okokból (log-okban nincs semmi jele) újraindul a router. Feljön a 2 gigás extroot, felcsatlakozik a wan-ra, beindul minden más. Azonban sem wifin sem lanon nem adja tovább a wan kapcsolatot... ergo net az nincs.
    SSH-n becsatlakozva viszont látom, hogy van wan, ssh-n keresztül tudok is netezni (elinks), de ez azért mégsem megoldás. Hosszabb idő után sem lehet elérni a belső hálózatról az internetet, de az összes gép a lanon azt jelzi, hogy minden oké...
    Ez már régebben (januárban, februárban) is előjött trunk és stabil verziókkal is, semmit sem tudtam vele kezdeni. Csak a teljes újraépítés segített... és hát... azért nem szeretném kéthetente újrakezdeni a folyamatot :(

    [ Szerkesztve ]

  • vandeminek

    tag

    válasz vargalex #443 üzenetére

    Köszi a segítséget! Logikus, mivel a /var/state-ban benne maradnak a futó processzek pid fájljai, így néhány szolgáltatás nem indulhat újra.
    Szerintem akkor maradok az eredeti felállás mellett és az eddig a /var-ban tárolt logokat és adatbázisokat áthelyezem egy másik helyre.

    Még egyszer köszi a segítséget :R

  • vandeminek

    tag

    Sziasztok!

    Már egy jó ideje foglalkoztat a dolog, hogy "kicsit" design-osabban megjelenítsem a router monitorozott adatait. Mivel nincs Luci-m (mert jobban szeretem ssh-n bejelentkezve kotyvasztani a konfigot), valamint amikor volt is fenn régebben hiányoltam belőle pl a memória foglaltság monitorozását.
    Szóval elkezdtem csinálni egy saját statisztika oldalt. Ötletet az rrdtool oldaláról találtam, a Monitorix személyében.

    Jelenleg így állok: kép

    Első lépésben be akarom fejezni az ezen az oldalon látható témakörökbe kerülő grafikonokat, majd utána (mint a Monitorixnál is) mindegyik grafikon link lesz, amely abból a grafikonból mutat egy jóval nagyobb méretűt (pop-up ablakban). De a Monitorixtól eltérően nem szimplán a grafikon lesz az ablakban, hanem lehet majd állítani, hogy napi, heti, havi avagy az évi statisztikák nagy grafikonját akarjuk megnézni.
    Egyelőre ennyi a tervem, remélhetőleg lesz rá elég időm, és nem fog hónapokig tartani a készítése. :DDD

    Ti hogyan jelenítitek meg a statisztikákat, van jobb ötletetek?
    vargalex megoldásából sokat tanultam, de több mindent szeretnék megjeleníteni :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • vandeminek

    tag

    válasz Tutu7030 #472 üzenetére

    Én mindig csiszolgatok vele valamit. Meg szeretem nézni, hogy mi történt vele. Mennyire pörgettem meg a samba-t, a netet... (no meg a család többi része is mennyire lóg rajta :P )
    Az RRDTool-t elég jól ismerem, szóval azzal tudok szép kis grafikonokat csinálni. (Sajnos nem olyan szépeket mint a bix.hu-n látni, mivel az openwrt-s repoban egy eléggé butított van, sajnos)

    Nekem egyedül a túlmelegedő(?) usb hdd-vel van/volt gondom. Olyankor újraindult a router, a winyó pedig teljesen meghalt, csak áramtalanítás után lehetett egyáltalán látni is. De már van rajta egy 3,5"-es méretű hdd hűtőborda, így 32-33 fok körül mozog már.

    [ Szerkesztve ]

  • vandeminek

    tag

    válasz vargalex #474 üzenetére

    Természetesen nem az rrdtool1-et használom, de még így is hiányoznak nekem olyan opciók mint az --x-grid valamint az adatok kiírásánál a rendezés kicsit körülményesebb mint a rendes rrdtool-ban (1.2.x sima archlinux alatt tudja ezeket). Bár ezek nélkül jelenleg megvagyok :)
    Adatokat a collectd gyűjtögeti nekem, de majd a merevlemez hőmérsékletét szeretném belevenni még.
    Nálam jelenleg 4 collectd process van elindítva, de eddig még nem érzékeltem, hogy gond lenne vele. Kábelen 12-13MiB/s-el tudok olvasni, írni pedig 10-11/MiB/s.

    A grafikonokat shell szkriptek generálják, most még a PHP hív meg, de majd ha kész lesz berakom őket cron job-nak, de automatikusan csak a kis grafikonokat akarom generálni, a felugró nagyokat csak akkor generálom, ha meg akarom nézni. Most ez a tervezet, valószínűleg még csiszolódni fog :)

  • vandeminek

    tag

    válasz Tutu7030 #477 üzenetére

    A sysupgrade parancs segítségével lehet úgy frissíteni, hogy az megtartja a konfig fájlokat. Van egy /etc/sysupgrade.conf, ebben be lehet állítani, hogy milyen fájlokat mentsen át a frissített rendszerre.
    De azért nézz utána a parancsnak az Openwrt wikiben szerintem, én már régebben használtam.

  • vandeminek

    tag

    válasz vargalex #480 üzenetére

    Az írás/olvasás értékek samba-n, ftp-t ritkábban használom.
    Én májusban fordítottam a rendszert: r26799, 2.6.32.27-es kernellel.
    Lehet itt az ideje akkor újból fordítgatni egy kicsit :) a 17-18MiB/s már sokkal barátságosabb nekem is.
    Wifi-n keresztül milyen sebességet tudsz elérni? Mert az nekem eddig még mindig rettentő lassú volt sajnos még n-es wifin is (pár MiB/s)

  • vandeminek

    tag

    válasz vargalex #480 üzenetére

    Persze lehetne saját szkriptekkel gyűjteni az adatot, de szeretek kényelmes lenni :DDD
    Majd ha kész lesz a statisztika oldal, lehet rászánom magam a saját szkriptekre. Így legalább az rrd adatbázisok is olyanok lesznek, amilyeneket nem szégyellek :)

  • vandeminek

    tag

    válasz Simi121 #490 üzenetére

    Én akkor vettem észre, hogy kiadták a 10.03.1-es verziót, amikor az
    $ opkg update
    parancsom hibával elszállt, mivel a régebbi "testing" jelzőjét elhagyták a repoja url-jéből.
    Azóta gondolkodom rajta, hogy jó lenne kipróbálni. Köszi az információkat, hogy jól mennek a dolgok.

    CS_D: Amikor láttam a changelog-ban, hogy javították a webes változatban lévő torrent hozzáadási hibát, rögtön csomagból felraktam az új transmissiont (10.03.01-testing alaprendszerre a stabil kiadáshoz valót) és nincs vele gondom. Jelenleg 15 fut 66-ból.

    [ Szerkesztve ]

  • vandeminek

    tag

    válasz vargalex #492 üzenetére

    Köszi! Igaz, még rc fázisban van. Látszik, hogy már régen foglalkoztam az Openwrt-vel, már azt se tudom pontosan mi van a routeren.

    Hétvégén csinálgattam a statisztikai oldalam. Most eljutottam oda, hogy a hdd hőmérsékletét szeretném monitorozni. A collectd-exec pluginjével elvileg gyorsan mennie kellett volna, de gyakorlatilag már egy órája a leírását olvasom. Írtam egy szkriptet, hogy meg legyen a hőmérséklet értéke:

    #!/bin/ash

    while true; do
    temp=$(smartctl -a /dev/sda | grep Celsius | cut -d " " -f 37)

    echo "PUTVAL MrJack/exec-hddtemp/temperature-value interval=5 N:$temp"
    sleep 5
    done

    Majd újraindítom a collectd-t, htop-ban látszik, hogy a collectd elindítja a szkriptemet, nem ír hibát a log-ban sem, de az rrd fájlom csak nem akar létrejönni...
    Remélem valaki már próbálkozott ilyennel, mert Google barátom csak egy használható példát adott nekem.

    Gondolom nem lehetek normális, ha hajnalban a collectd-vel foglalkozom...

    [ Szerkesztve ]

  • vandeminek

    tag

    válasz vargalex #494 üzenetére

    Siker!

    Akkor hajnalban nem estek le olyan dolgok nekem, hogy mivel nem futtathatom root-ként a szkriptet, így nincs sok esélye a hőmérsékletet megtudni. A collectd-nek pedig egy olyan PUTVAL sort adtam át, amiben nem volt érték, amit az rrd kiírhatott volna.
    A linkelt példát én is megtaláltam akkor, sőt végig is olvastam teljesen, csak valahogy a jogosultságok nem tudatosultak bennem. A collectd változókkal pedig rugalmasabb is lett a szkript maga. Köszi a segítséget!

    Ez a működő szkript:

    #!/bin/ash

    while sleep $COLLECTD_INTERVAL; do
    TEMP=$(sudo smartctl -a /dev/sda | grep Celsius | cut -d " " -f 37)

    echo "PUTVAL \"$COLLECTD_HOSTNAME/hddtemp/temperature\" interval=$COLLECTD_INTERVAL N:$TEMP"
    done

    [ Szerkesztve ]

  • vandeminek

    tag

    Sziasztok!

    Újra itt vagyok :) Gondoltam, hogy most már stabil a rendszer és szépen működnek az eddig kitalált dolgaim újra előveszem a QoS-t. Régebben amikor próbáltam az elindítás után rögtön meghalt a router, azonnal újraindult..
    Jelenleg is ez a probléma. Egyet módosításom az alap konfiguráción, hogy át van helyezve az SSH portja (1989). Elkezdtem átnyálazni az Openwrt wiki-t a QoS-el kapcsolatban, de még nem találtam megoldást. Gyakorlatilag tippem sincs mi okozhatja a reboot-ot.

    /etc/config/qos:

    # QoS configuration for OpenWrt

    # INTERFACES:
    config interface wan
    option classgroup "Default"
    option enabled 1
    option overhead 1
    option upload 128
    option download 1250

    # RULES:
    config classify
    option target "Priority"
    option ports "1989,53"
    config classify
    option target "Normal"
    option proto "tcp"
    option ports "20,21,25,80,110,443,993,995"
    config classify
    option target "Express"
    option ports "5190"
    config default
    option target "Express"
    option proto "udp"
    option pktsize "-500"
    config reclassify
    option target "Priority"
    option proto "icmp"
    config default
    option target "Bulk"
    option portrange "1990-65535"
    config reclassify
    option target "Priority"
    option proto "tcp"
    option pktsize "-128"
    option mark "!Bulk"
    option tcpflags "SYN"
    config reclassify
    option target "Priority"
    option proto "tcp"
    option pktsize "-128"
    option mark "!Bulk"
    option tcpflags "ACK"


    # Don't change the stuff below unless you
    # really know what it means :)

    config classgroup "Default"
    option classes "Priority Express Normal Bulk"
    option default "Normal"


    config class "Priority"
    option packetsize 400
    option maxsize 400
    option avgrate 10
    option priority 20
    config class "Priority_down"
    option packetsize 1000
    option avgrate 10


    config class "Express"
    option packetsize 1000
    option maxsize 800
    option avgrate 50
    option priority 10

    config class "Normal"
    option packetsize 1500
    option packetdelay 100
    option avgrate 10
    option priority 5
    config class "Normal_down"
    option avgrate 20

    config class "Bulk"
    option avgrate 1
    option packetdelay 200

  • vandeminek

    tag

    Hi
    Ma kezdek egy "kissé" megőrülni.. Transmission remote programok beüzemelésével -próbálkozok, de semmi siker. Könyvtárak, port és a transmission-t futtató felhasználó lett átállítva, egyébként minden alapbeállításon a transmission configban:

    config transmission
    option enabled 1
    option config_dir '/home/torrent/transmission'
    option run_daemon_as_user torrent
    option alt_speed_down 50
    option alt_speed_enabled false
    option alt_speed_time_begin 540
    option alt_speed_time_day 127
    option alt_speed_time_enabled false
    option alt_speed_time_end 1020
    option alt_speed_up 50
    option bind_address_ipv4 '0.0.0.0'
    option bind_address_ipv6 '::'
    option blocklist_enabled false
    option blocklist_url ''
    option cache_size_mb 2
    option dht_enabled true
    option download_dir '/mnt/data/torrent/completed'
    option encryption 1
    option idle_seeding_limit 30
    option idle_seeding_limit_enabled false
    option incomplete_dir '/mnt/data/torrent/incomplete'
    option incomplete_dir_enabled true
    option lazy_bitfield_enabled true
    option lpd_enabled false
    option message_level 1
    option open_file_limit 64
    option peer_congestion_algorithm ''
    option peer_limit_global 240
    option peer_limit_per_torrent 60
    option peer_port 19891
    option peer_port_random_high 65535
    option peer_port_random_low 49152
    option peer_port_random_on_start false
    option peer_socket_tos 0
    option pex_enabled true
    option port_forwarding_enabled true
    option preallocation 1
    option prefetch_enabled 1
    option ratio_limit 2.0000
    option ratio_limit_enabled false
    option rename_partial_files true
    option rpc_authentication_required false
    option rpc_bind_address '0.0.0.0'
    option rpc_enabled true
    option rpc_password ''
    option rpc_port 9091
    option rpc_url '/torrent/'
    option rpc_username ''
    option rpc_whitelist '127.0.0.1,192.168.1.*'
    option rpc_whitelist_enabled true
    option script_torrent_done_enabled false
    option script_torrent_done_filename ''
    option speed_limit_down 1200
    option speed_limit_down_enabled false
    option speed_limit_up 120
    option speed_limit_up_enabled false
    option start_added_torrents true
    option trash_original_torrent_files false
    option umask 18
    option upload_slots_per_torrent 14
    option utp_enabled true
    option scrape_paused_torrents true
    option watch_dir_enabled false
    option watch_dir ''

    Transmission-remote-dotnet:
    Host: 192.168.1.1, Port: 9091 --> 404-es hibát ír ki

    Transmission-remote-gui:
    Host: 192.168.1.1, Port: 9091 --> Error "301: Moved permanently"

    Nem értem mi lehet a baja. Most már felraktam minden transmission csomagot, hátha azok közül kellene neki bármi, de transmission újraindítás után sem változik semmi.
    A webui közben elsőre működött.

  • vandeminek

    tag

    válasz vargalex #570 üzenetére

    Most találtam meg a megoldást hozzá! :)
    Az volt a gondja, hogy mindkét program a 192.168.1.1:9091/transmission/ címet akarta elérni. De az én régebbi konfigomban benn maradt az rpc_url-t átíró sor, így az a 192.168.1.1:9091/torrent/ címen lehetett elérni. Amióta visszaállítottam már megy is.

  • vandeminek

    tag

    Sziasztok!

    Próbálkozott már valaki a 2.4x-es transmission-el már? Most láttam hogy két napja fent van az download.openwrt.org oldalon néhány kész csomag a trunk ágban. Elég csábító a torrent queuing és társai :)

  • vandeminek

    tag

    válasz vargalex #799 üzenetére

    Köszi szépen!

    Eszembe is jutott rólad a TP-Link fóruma, azóta azt olvasgatom. Látom már elég régóta használjátok az újabb transmissiont, éppen itt az ideje, hogy több mint fél év után újra fordítsak egy rendszert a routerre.

  • vandeminek

    tag

    válasz Krisz26 #1064 üzenetére

    Régebben csináltam csak ilyet, de factory resetnél a saját hálózati kártyádnál kell beállítani, hogy milyen IP címet kérjen magának. Valamint az alapértelmezett átjáró (rooter) címét is neked kell beállítani. Ha ez megvan IE alatt 192.168.0.1 címen már meg fog jelenni a megfelelő oldal.

Új hozzászólás Aktív témák