Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • penene

    őstag

    válasz hali01 #38 üzenetére

    A satelit kimenetek hány wattos teljesítményűek lehetnek? (ez a 8W??)

    nem vagyok műszaki zseni, gazd. sulit végeztem ;)

    Nem tudom merre megy a csöve, nem néztem még bele.. A bass reflex luk az hol van? :) az szembe veled, netán jobb - bal oldal?

    A membránát látom hogy ha a luk felém néz, akkor az a bal oldalán van... de többet nem igazán tudok belőle, mondom nem vagyok járatos (még) ebben a témában, de amint látod, ismerkedem vele, és próbálok tanulni.


    Bocs, h. ilyen láma vok :DD Tudom vicces, h. ennyére tájékozatlan vagyok.



    Egyéb kérdés, neked min vannak a szatelitek, h. raktad körbe magad? van állványod, v. valamire rá tudod tenni?? (ez nekem még 1 nagy problémám, most 5.1ben van, a rearek hátul az étkező asztalon, ill. a konyhapult kiugróján vannak kb. 4.5 méterre tőlem, de jól hangzanak beállítva THX :DD jobb, mint 2.1ben, sokkal :)

    ill. mivel kanapé van a gépszékem mögött, így a filmekhez is mögöttük lesz.
    Igazán azt szerettem volna h. a hátcsó falra (kb. 5-6 méterre a géptől) raknék 2 hangszórót, és akkor a full szobán átívelne a hang, de ahhoz szerintem túl kicsi
    teljesítményűek a rear hangszórók!! pedig úgy a kb. 6-7*3-4 méteres szobán körbe lenne a dolog (igaz nem fejmagasságban, hanem felette, szóval ez is rontja a dolgot, mert kb. fejmagasságban kell lennie, de ezt még meg is tudnám talán oldani.

  • penene

    őstag

    válasz hali01 #42 üzenetére

    aha, zsír! hát így nem kell állvány valóban! :)

    Most a rearek hol vannak? ugyanott, ahol a képen, és a Sideok a monitorok helyén (abban a mélységben)?

    Nekem a sub ugyanúgy az asztalalatt van , ugyanúgy mint neked, csak nekem a jobb oldalon, azért raktam oda, mert láttam, h. a membrán, a baloldalán van, ill. az audigy2Zss settings képen is úgy volt ;) (egyébként nemtom hogy fér el a lábad itt, ha még a subot is odaraktad, de az mind1. :)

    nekem is hasonló az asztalom (oldalsók nélkül, viszont hosszabb, tehát kb. a kiugrók nélkül), nekem a sub a merevítő előtt van, kettő közé nem tudom tenni, mert alacsonyabban van a merevítő, ha mögé teszem, akkor meg nem érzem annyira a basszust, mintha lefogná az asztal merevítő, + FALlábai az asztalnak (tehát nem 4 lába van, hanem 2 oldallap, ami szépen foghatja a hangot :( ).

    majd este csinálok én is képet róla, ha tudok.. egyébként én arra törekedtem, hogy minél szélesebben legyenek a frontok is (tehát minél nagyobb legyen a szög).

  • penene

    őstag

    válasz hali01 #43 üzenetére

    A wattokkal azért foglalkoznék, mert mivan akkor, ha vásárolok 2 jó minőségű, nagy hangfelületű hangszórót, és azt kötném be... ha a kimenő jel 4watt, akkor azért vigyáznom kell arra, h. meg bírjam szólaltatni azért azt a hangszórót is... tehát ha olyan 90 dbeleset vennék, akkor gondolom én a 4 wattal még jó vagyok.. de nemtom, ilyen 150 wattos hangcuccokat árulnak , nemtom érdemes e itt görcsölnöm 4 wattos cuccal, hogy jobbá tegyem... Csak picivel kéne, h. pl. a hátsó falra rátehessem a cumót (kb. 4-5-6 méterre géptől, és akkor már jobb.. de asszem az más kaliberű dolgot követel meg, pedig jó lenne.. és a térhatás is zsír lenne.



    Szerinted mennyi az a DB, ami úgy hangosnak mondható??

    Mert akkor ki lehetne számolni, mennyi is kéne... :)) pl. nekem amikor hangosra felteszem a hangot, akkor simán elég a hangosság... de fogalmam sincs az hány decibel...

    pedig akkor ki lehetne számolni :)

    egyébként a 2 elsőt nemhogy hangosabbnak jóval, hanem sokkal szebbnek is hallom.. az önmagában is szép (sub nélkül), míg a másik olyan fullgagyinak tűnik. :)



    Vhogy nem lehet kiszámolni, mennyi decibelt nyom a cucc? :)
    Mert látom EQban is van, h. + - decibel a kül. hangszínnek, ill. cutoffoknál mennyi decibel az adott tartományra... tehát eleve a jelnél is lehet + decibel...


    vki ezt irta:

    ''kétszeres erősítés növelés 3dB-eles hangnyomás növekedést eredményez. Tehát 1wról indultunk, annak 2szeres a 2W, annak 2 szerese a 4W, annak 2szerese a 8W,....... és minden alkalommal 3dB-vel nő a hangerő.''

    Szóval elvileg ha 80 dbeles, akkor 1 W 1 méterről 80 decibelt nyom, a 4 W meg akkor 86ot... :)

    gondolom akkor ez a max.. :D

    [Szerkesztve]

  • Raymond

    félisten

    válasz hali01 #48 üzenetére

    Hangfal tesztnek Barry White - Put Me In Your Mix :)

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

  • penene

    őstag

    válasz hali01 #48 üzenetére

    Aha, igazad van! Elég elhamarkodva vásároltam a T7900at, rögtön audigy2ZS kártyám után, és az addigi 2 8-10 Wattos aktív hangfalam után ez is durva volt, csak ugye nem csak a felszerelésem nőtt, hanem az igényeim is. :) De már látom a korlátait, és fölösleges izélni, h. miért nem tudom átlépni. Egyébként pontosan a kb. 3-4*5 méteres térséget, ahol a gép + szék + mögötte kanapé van, arra még több is mint ami szükséges...

    Viszont amit így csak megemlítenék, és abszolút szubjektív, az az, hogy:

    a leglágyabb basszus vezérlés CMMS1en van.

    előny: az összes többiben ha nem is túlvezérlésről (pedig kb. az), de jóval nagyobb erősítésű basszussal dolgozik a kártya, emiatt némi dobozhangot véltünk felfedezni a barátommal. (kisebb basszusra tekerve, pont ahogy mondtad, a - jelre kb.)

    hátrány: mind CMMS2ben, mind Stereo Sorroundban ugyanolyan erősséggel, és ami a lényeg, ugyanolyan minőségi csatornán folyik a zene a rear és sideoknál is, míg CMMS1nél a hátsó rearek nemhogy hallkabbak (ez orvosolható), de a jel is vmi iszonyat gyenge, és rossz minőségű (mintha igazi hátteret biztosítana a frontoknak, csak ugye zenehallgatásnál jó érzés ha körülötted minden egyenlő erővel és minőséggel szól, nem koncentrálódik a frontokra a minőség, hátul meg csak kísér - mondjuk ez a dolga , csak ha a rearekhez vagy közelebb - pl. ott dumáltok - , akkor úgy gagyibb)

    Ezen kívül a CMMSnél annyira tömör - de gyengébb - basszust ad, hogy igazán érezni - és + jel között lehet, de ott annyira tömör és keményet ad (nem pedig dobozhang), hogy jónéhány disco megirigyelhetné a minőséget (ha jártatok E-clubban, akkor: a CMMS2 és stereo sorround kb. eclubnyi hangot produkál a mélynél - magasban veri ;)P), míg mondjuk ha jártatok a Bfüredi Átriumban, az a CMMS1

    Most a teljesítménytől tekintsetek el :DD


    Na, a témáról ennyit, köszi a segítséget, a csevegést, stb... :)

  • DonThomasino

    veterán

    válasz hali01 #94 üzenetére

    :K Én is így használom, ki-be kapcsolás meg külön kapcsolóval történik.

    [ Szerkesztve ]

    " I'm going to make him an offer he can't refuse."

  • st4rlight

    tag

    válasz hali01 #94 üzenetére

    Szia!

    Igen, a hangfalon van hangerőszabályzó, de azzal már játszogattam és nem nagyon akart működni, de akkor megpróbálom újra. Én nem tekerhetem max-ra, mert fél hangerőn is ha megugrik, kiugranak a szomszédok az ablakon (meg én is infarktust kapok, nagyon brutál a max hangerő, féllel is halláskárosodás garantált, mert kicsi a szobám).

    Laci

    //developer

Új hozzászólás Aktív témák